Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, september 14
    Trending
    • Popsterren maken gebruik van lifestyle branding
    • Win kaarten voor Justin Hayward in Muziekgebouw Eindhoven
    • Compact Disk Dummies – Discophonische trip in de NOR Heerlen
    • China Crisis in de Muziekgieterij: Nog steeds subliem
    • Album recensie overzicht: David Byrne, the Hives en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 12 september 2025
    • P. Bailey vergeet zijn ziel nooit
    • BEAT – Live
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Within Temptation sluit Tour af met thuisoverwinning
    Concertverslag

    Within Temptation sluit Tour af met thuisoverwinning

    By Redactie Maxazine8 december 2024

    Nostalgie en rebels vuur kwamen afgelopen vrijdagavond samen in de Ziggo Dome, waar Within Temptation hun Bleed Out Tour met een daverende thuisshow afsloot. De band, die al meer dan twee decennia de grenzen van symfonische metal verlegt, bewees dat ze nog steeds precies weet waar de hartslag van het genre ligt.

    De avond kreeg een onverwacht rauw randje door het Oekraïense Blind8. Hun set sneed door de ziel, niet alleen door hun intense geluid, maar vooral door het besef dat frontman Roman en bassist Ihor direct na het optreden terug moesten naar hun door oorlog verscheurde thuisland. Hun muziek kreeg daardoor een lading die verder reikte dan alleen de noten.

    Annisokay, uit Duitsland, bracht de energie vervolgens naar een kookpunt. Hun strakke post-hardcore klonk als een vuist in de lucht, met als hoogtepunt een verrassingsduet met Sharon den Adel tijdens ‘Like a Parasite’ – een moment waarop de zaal collectief uit zijn dak ging.

    Toen Within Temptation het podium betrad, veranderde de sfeer. Het podiumbeeld was een lust voor het oog: reusachtige projecties van oorlogsbeelden en fantasielandschappen die naadloos aansloten bij de thematiek van hun nieuwe album Bleed Out. De band pakte uit met een show die alle registers opentrok, waarbij Den Adels stem als een kompas door de avond navigeerde – krachtig wanneer nodig, breekbaar waar het paste.

    De setlist leunde stevig op het nieuwe werk, maar oude favorieten werden niet vergeten. Memorabel waren de samenwerkingen: de vocalisten van Annisokay die ‘Shed My Skin’ een extra dimensie gaven, en producer Alex Yarmak van Blind8 die tijdens ‘What Have You Done’ de energie nog verder opdreef.

    Het publiek in de uitverkochte zaal was vanaf minuut één in de ban. Zelfs bij de nieuwe nummers werd er uit volle borst meegezongen, terwijl de oudere hits de Ziggo Dome op zijn grondvesten deden schudden.

    Within Temptation liet zien waarom ze al zo lang aan de top staan: ze durven te vernieuwen zonder hun kern te verliezen. Deze avond was meer dan een concert – het was een statement over de tijdgeest, verpakt in een explosieve mix van symfonische metal en pure rock ‘n’ roll energie. Een waardige afsluiter van een tour die nog lang zal nazinderen.

    Foto’s (c) Janne vd Vegt

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleDeWolff bewijst met eigen festival dat roots rock nog altijd springlevend is
    Next Article Concerttip maandag 9 december: The Script @ Uber Eats Music Hall

    Related Posts

    Win kaarten voor Justin Hayward in Muziekgebouw Eindhoven

    Compact Disk Dummies – Discophonische trip in de NOR Heerlen

    China Crisis in de Muziekgieterij: Nog steeds subliem


    RSS Muzikantenbank
    • Nerdy Skate & Ska Punkband ‘John Hanzo’ Zoekt Drummer!
    • Wij zoeken een tweede zangeres
    • Italiaanse band zoekt toetsenist (Noord-Holland)
    • Ervaren leadgitarist zoekt 90's rockband
    • Band in oprichting zoekt zanger en slaggitarist
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.