Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, juni 17
    Trending
    • Franz Ferdinand naar 013
    • Win kaarten voor Arch Enemy in AFAS Live
    • Bryyo – Presence
    • Helloween kondigt nieuw album ‘Giants & Monsters’ aan
    • Tyreek McDole – Open Up Your Senses
    • RetRock liet Waalwijk dansen en rocken
    • Bezoekers genieten met volle teugen van Jazz Middelheim
    • Album recensie overzicht: Slick Rick, Murder by Death en meer
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Typhoon – Lichthuis
    Typhoon
    CD Recensie

    Typhoon – Lichthuis

    By Jan Vranken1 november 2020

    De langverwachte opvolger van het succesvolle album ‘Lobi Da Basi’ is er nu dan eindelijk. Onder de titel ‘Lichthuis’ zet Glenn de Randamie zijn muzikale ontdekkingsreis voort die kort na het overweldigende succes van zijn vorige album vastliep in een periode waarin depressie de overhand voerde. Zes jaar verder zijn we inmiddels en ‘Lichthuis’ heeft al vóór het verschijnen een groot aantal lovende recensies, drie en vier sterren beoordelingen gekregen.

    Typhoon heeft altijd veel support gekregen van de publieke omroep, was vaste gast bij programma’s als De Wereld Draait Door, en ook nu weer neemt een krant als NRC onder de noemer recensie vrijwel de gehele persmap die ze hebben toegestuurd gekregen een op een over. VPRO’s Drie voor Twaalf plaatste op haar website een gids door het nieuwe album. Typhoon kan hierop zelf, zonder enige vraag of kritiek promotie maken voor zijn album. Teksten integraal opgenomen naast een promotiepraatje per track. Knap gedaan voor Typhoon, maar of dit de functie is van een met publiek geld gefundeerde website?

    Op mijn hoede door de publiciteitsgolf heb ik het album inmiddels een aantal keer beluisterd en er een mening over gevormd die in ieder geval onafhankelijker is dat die van Drie voor Twaalf. En dat voor een site die wordt gevuld door muziekliefhebbers, zonder een cent gemeenschapsgeld.

    ‘Lichthuis’ telt 10 tracks. Een aantal gasten doen mee waaronder Freez op de track ‘Alles is Gezegend’. Deze samenwerking is zeer geslaagd, evenals die met Michelle David (van the Gospel Sessions) op ‘Aanzoek’. Naast deze twee samenwerkingen verschijnen ook nog Wende, Roos Rebergen en de onnavolgbare Paskal Jakobsen op het album.

    Qua productie en arrangementen is het album het beste dat ooit in Nederland in dit genre is gemaakt, zonder enige twijfel. Het album is erg mooi opgenomen, waarin plaats is voor een transparant geluidsbeeld waarin de vaak rijke orkestraties erg mooi worden neergezet. Complimenten dus voor Dries Bijlsma, die wederom de productie voor zijn rekening nam. Na zijn werk aan ‘Lobi Da Basi’, bezorgde Dries de band Bløf een nieuwe sound en maakte hij de filmmuziek voor ‘Kill Switch’. Bijlsma is zeker gegroeid in zijn werk en dit nieuw Typhoon album is daar een showcase van.

    De teksten van Typhoon zijn een verdere verdieping van zijn persoon. Glenn zoekt verder naar zijn eigen roots en verkend ook in de muziek meer stijlen. Hoogtepunt op het album is voor mij ‘Botoman’, waarin geflirt wordt met de afrobeat. strakke ritmegitaar, pompende bass & drums met typerende blazers waarachter heel geraffineerd nog een hammondorgel verstopt zit. Heel mooi gearrangeerd en opgenomen. Geen idee wie de arrangementen heeft gedaan maar dat zit heel goed in elkaar. In het eerste couplet wordt daar een strijkersarrangement aan toegevoegd dat voldoende ruimte geeft aan de vocals van Glenn waarin hij zich neerzet als een Srananman, pure chocolade. In het tweede deel van de track zit een betoverend mooie saxofoonsolo van Coen Witteveen, die naast topmuzikant ook nog adviseur bij Fonds Podium Kunsten, directeur bij cultuurpodium en productiehuis KOSMIK is.

    Is dat laatste belangrijk? Ik vind van wel, want het geeft aan dat Glenn zich omringt weet door een netwerk dat het voor hem mogelijk maakt om zijn muziek zo professioneel mogelijk te realiseren en presenteren. Een voorwaarde voor succes en zeker ook een compliment voor Glenn.

    ‘Walnootboom’ met Paskal Jakobsen vind ik het minste nummer van het album. Als je Glenn en Paskal samen een tekst laat maken dan krijg je dus een soort van Bløf tekst in overdrive. Mooi wellicht, maar hoe en wat? Nogal esoterisch zeg maar. Wel weer een heel mooi gearrangeerd backing koor.

    ‘Lichthuis’ is een topalbum geworden waarmee de Nederlandse hiphop wellicht voorgoed volwassen is geworden. De uitvoerende van het album is Typhoon, daar doet Glenn echter veel mensen echt tekort mee. Dit album was nooit zo mooi geworden zonder Dries Bijlsma. Die moet echt specifiek benoemd worden. Glenn moet vooral de mensen waar hij nu mee samenwerkt dankbaar zijn en nooit verlaten. Dan komt er nog veel meer moois. (8/10) (Top Notch)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleFull Concert: David Gilmour live @ Gdansk, Poland (2006)
    Next Article Paris Jackson laat haar hart stelen op debuutsingle ‘Let Down’

    Related Posts

    Franz Ferdinand naar 013

    Win kaarten voor Arch Enemy in AFAS Live

    Bryyo – Presence


    RSS Muzikantenbank
    • Gitarist zoekt band
    • Jazz muzikanten gezocht
    • Toetsenist cq accordeonist
    • Bassist zoekt hard/ prog rock band
    • Gezellige gitarist gezocht
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.