Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zaterdag, februari 7
    Trending
    • Shary-An maakt sterke indruk in kleine zaal Effenaar
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 6 februari 2026
    • Mika – Hyperlove
    • Scardust met Souls in the Flesh tour naar Eindhoven
    • GOT BUDGET, de talentenjacht die geen talent meer zoekt
    • Ari Lennox – Vacancy
    • Sabrina Carpenter slim gecast voor eerste Muppetshow 2.0
    • Milow brengt intieme magie naar Hasselt met unplugged show
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Fink (Sugar Factory, 16-06-2011)
    Concertverslag

    Fink (Sugar Factory, 16-06-2011)

    By Redactie17 juni 2011

    Ik was een keer eerder naar een concert van Fink geweest, in Ekko te Utrecht en ben helemaal verknocht aan zijn liedjes, die ietwat groovy, soulvolle luisterliedjes met knap, ritmisch gitaarspel. Er is aan het begin van de avond een overeenkomst met die avond in Ekko waar ik me nog over verbaas: Fink kan en komt dan ook zeker niet op tijd. En ik weet dat een artiest niet stipt op tijd moet/gaat beginnen, maar een uur wachten is toch wel wat aan de royale kant. Echter ook deze avond maakt hij het weer goed, met een optreden wat ingetogen is, zelfs een beetje schuchter. Zanger Fin Greenall geeft meteen bij opkomst ruiterlijk toe dat hij zenuwachtig is, dat hij niet weet hoe zijn nieuwe plaat Perfect Darkness live bij het Nederlandse publiek zal gevallen. Nou, het publiek is enthousiast en probeert hem zelfs moed in te praten, waardoor de zenuwen gedurende het optreden in de gezellig knusse zaal als sneeuw voor de zon verdwijnen.

    De drummer zingt zo af en toe een liedje mee terwijl dit volgens Fin niet de bedoeling was, maar ja, wij vinden het allemaal goed, als er maar lang gespeeld wordt. De halve set aan liedjes speelt Fin achter op het podium zittend op een akoestische gitaar, de andere helft van de avond staat hij vooraan op het podium, één lied zelfs al samplend terug naar zijn oude roots als Dj. Oude liedjes en nieuwe liedjes van zijn nieuwste cd volgen elkaar op, af en toe onderbroken door het stemmen van de gitaar die Fink van zijn vader geleend heeft. Het lied ‘Berlin’ wordt opgedragen aan een vriend die Dj is in Berlijn, waar hij ook graag is. Bij ‘Wheels’ vertelt Fin de anekdote dat hij als fervent skateboarder een jaar terug van zijn skateboard gevallen is, en zijn sleutelbeen brak. Niemand had nog gedacht dat hij weer gewoon gitaar kon spelen, maar hij staat er!

    Veel te snel is het dan tijd voor een rentree, waarna de lichten en de muziek in de zaal niet aan gaan. Zou Fink dan nog een keertje terug komen? En ja hoor, na zo’n 5 minuten gejoel en ‘we want more’ komt hij nogmaals terug op het podium, om breed lachend nog een lied te spelen, en dan alsnog te verdwijnen achter de deur waar wij aan het begin van het optreden smachtend naar hebben gekeken: gaat ‘ie al open?

    Foto’s (c) 2011 Armelle van Helden

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleJill Scott – The light of the sun
    Next Article Down & Duff McKagan’s Loaded (Effenaar, 15-06-2011)

    Related Posts

    Shary-An maakt sterke indruk in kleine zaal Effenaar

    Milow brengt intieme magie naar Hasselt met unplugged show

    OGENE ontdekte muzikale speeltuin met ‘Garden of Hera’-tour in Het Park

    All Time Low zorgt voor hoogtepunt in 013

    Claudia de Breij blijkt ook met liedjes avondvullend

    Lex Uiting & Frans Pollux brachten Limburgse sfeer van Vastelaovend perfect over naar Ziggo Dome


    RSS Muzikantenbank
    • Diverse muzikanten gezocht
    • Bassist en drummer gezocht voor classic rock band
    • Shantykoor De Bossche Maten willen een accordeonist
    • Bassist zoekt nieuw op te richten band
    • The Ascending ( Death Metal / Industrial Death ) zoekt in eerste instantie drummer en bassist!
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.