Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    donderdag, januari 29
    Trending
    • Mauro door TikTik-Challange naar de Ziggo Dome
    • Bertolf en Diederik Nomden brengen theaterprogramma Two Of Us naar de zalen
    • Michael League, Pedrito Martínez & Antonio Sánchez – Elipsis
    • Audio Obscura Festival keert terug naar Van Nelle Fabriek met editie 2026
    • Bruce Springsteen brengt nieuw protestnummer uit
    • Literair americana-artiest P.J.M. Bond presenteert nieuw album ‘Coyote (King of the Island)’
    • Nieuwe namen Zuiderpark Live 2026
    • Souad Massi – Zagate
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Marillion in Tivoli; Veni Vidi Vici Steve Hogarth
    Foto (c) René Obdeijn
    Concertverslag

    Marillion in Tivoli; Veni Vidi Vici Steve Hogarth

    By Rene Obdeijn7 december 2016

    Marillion is op tour in Europa ter promotie van hun laatste plaat ‘FEAR (F *** Everyone and Run)’. De band doet Engeland, Nederland en Frankrijk aan en dan zit de tour er alweer op. De Nederlandse fans behoren tot de trouwste in hun soort. Twee keer een uitverkocht huis in TivoliVredenburg kan de band op zijn c.v. bijschrijven. De zaal in Utrecht is een mooie setting voor de luistermuziek van Marillion.

    Het voorprogramma met John Wesley is aardig. Met name zijn gitaarspel is goed maar qua zang en uitstraling is het bleekjes. Leuk is wel dat hij ondanks dat hij solo optreedt met de band op tape, een aantal nummers met dynamiek weet te brengen. John Wesley, een vroegere inhuurkracht van Fish, is bekend van Porcupine Tree, maar zijn carrière kan wel een boost gebruiken en zijn eigen laatste plaat moet gepromoot worden. Vandaar dat hij mee op tournee is als voorprogramma voor Marillion.

    marillion-8

    Ook Marillion weet weer veel indruk te maken op het muziekminnende publiek. De nieuwe plaat is bijzonder goed en heeft ook aansprekende thema’s met ‘The New Kings’ (het financiele systeem) en Eldorado, over Engeland dat zich afzondert en de grenzen voor vluchtelingen dicht houdt. Al met al zware thema’s, maar die passen bij Marillion. Lichtvoetige muziek is niet hun stijl.

    Het concert begint ijzersterk met ‘The Invisible man’ waar Steve Hogarth niet op het podium staat, maar onzichtbaar in de coulissen staat met een camera. Hij wordt levensgroot in beeld gebracht op het doek. Hogarth is gekleed als old school Englishman met een Harry Potter-bril op. Het maakt meteen duidelijk dat ze uit Engeland komen. Met prachtige beeldfragmenten zingt hij zich krachtig door dit nummer heen. Ook al staat hij niet op het podium, toch weet hij al in het eerste nummer alle aandacht op te eisen. De lat wordt daarmee wel direct erg hoog gelegd.

    marillion-1

    Het publiek ziet ‘Sugar Mice’ als voorlopig hoogtepunt, gelet op het applaus nadat ‘Living in Fear’ door de band is vertolkt. Schertsend vertelt Steve: “Mijn zoon van acht jaar oud is trots op de albumtitel. Tegen de schoolmeester vertelde hij dat papa een plaat heeft gemaakt met de titel ‘Fuck Everyone and Run’. Steve is een echte publieksmagneet; een zanger die constant in contact staat met zijn publiek. Wel lastig voor de rest van de band die er wat levenloos bij staan en enkel aandachtig in de weer is met hun instrumenten. Bassist Pete Trewavas is daarop een uitzondering daar hij nog wat rockshowelementen weet toe te voegen.

    marillion-6Het gitaarspel van Steve Rothery is subliem, maar ook als hij een solo staat te spelen, weet die dekselse Steve Hogarth toch nog weer alle aandacht te trekken van het publiek door liefkozend het publiek te omarmen en zijn hart te laten spreken.

    Muzikaal is de nieuwe plaat, die live veel aandacht krijgt, top en weten de nummers live nog meer te overtuigen. ‘The New Kings’ is een van de hoogtepunten van de show. De lange uitgesponnen nummers uit het Marillion oeuvre staan centraal vanavond. Vreemd genoeg ontbreekt het mooiste nieuwe nummer van de plaat ‘Fear’, ‘White Paper’ (met wat meer tempo en hooks) op de setlist. Dit had voor wat meer afwisseling gezorgd.

    De eerste toegift is ‘El Dorado’, dat integraal gespeeld wordt en gaat over de vergane glorie van Engeland. Marillion spreekt haar mening uit over de huidige tijd en legt de vinger op de zere plek. Dat durven niet veel bands, om geen publiek af te stoten. Marillion heeft een trouwe fanbase en voor de tweede toegift vraagt het publiek om ‘This Strange Engine’. Die komt dan ook als lang slotakkoord (ruim 15 minuten) uit de koker van de band met vier goede muzikanten en één grote frontman: Steve Hogarth.

    Foto (c) René Obdeijn

    marillion-5

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleConcerttip woensdag 7 december: Fai Baba in Patronaat
    Next Article Ryan Adams kondigt nieuw album aan

    Related Posts

    Claudia de Breij blijkt ook met liedjes avondvullend

    Lex Uiting & Frans Pollux brachten Limburgse sfeer van Vastelaovend perfect over naar Ziggo Dome

    Franky Rizardo brengt vakmanschap en visueel spektakel samen in Ziggo Dome

    Electric Callboy speelt het dak eraf tijdens de Tanzneid Tour in Rotterdam

    Maria Mena kwetsbaar in Eindhoven

    The Kik spelen werk Boudewijn de Groot zonder dat het een imitatie wordt


    RSS Muzikantenbank
    • Muzikanten gezocht voor oprichten feestband
    • Vocalist(e) gezocht!
    • Drummer
    • Zangeres met enige podium en studioervaring op zoek naar band in oprichting/producer (Haarlemmermeer)
    • Bassis Gezocht!
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.