Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zaterdag, november 22
    Trending
    • Jonathan Jeremiah perfectionistisch in Carré
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 21 november 2025
    • René Karst overleden
    • Mavis Staples – Sad and Beautiful World
    • Neil Young & The Chrome Hearts volgend jaar voor concert naar Weert
    • 10cc speelt halve top 2000 in Muziekgebouw Eindhoven
    • Best Kept Secret Festival maakt nieuwe namen bekend voor 2026-editie
    • The Waterboys featuring Steve Earle naar AFAS Live
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Vive la Fête viert het feest in Sittard
    Vive la Fête
    Foto (c) Rene Obdeijn
    Concertverslag

    Vive la Fête viert het feest in Sittard

    By Rene Obdeijn23 november 2015

    Vive la Fete is een Belgisch muziekgezelschap dat naast hun uitbundige muziek ook bekend staat om hun even zo opvallende kleding. Waar de mannen van de band veelal in het zwart gekleed gingen, viel frontvrouw Els Pino op door een outfit met engelenvleugels. De Sittardse muziekbunker was klaar om het feest te vieren.

    Alles was perfect geregeld in de bunker die Volt heet. Toegangshekken weg en naar binnen langs de beveiliging/gastheren. Veilig zonder dat je het merkt. Een week na de aanslag tijdens een concert gaat het leven gewoon weer door. Leve het leven! Wij feesten verder en de politiek mag oplossingen bedenken. Het is zo simpel: mix Faithless, The Cure en Lio en je hebt een band waar iedereen van kan houden.

    Mur Du Son als voorprogramma was goed gekozen qua warming-up. De Eindhovense band gaf een energieke show met een slimme keuze van muziek. Met de Duitse grens om de hoek was ook gedacht aan onze oosterburen met het nummer ‘Tanzen’.Set of greatest hits

    Vive la Fête zorgt voor dansvirus

    Vive La Fete-8

    De set begon direct knallend met een van hun succesvolste nummers, ‘Nuit blanche’. Bijna alle nummers van hun ‘Greatest Hits’ album werden gespeeld. ‘Tokyo’ werd gevolgd door ‘Schwarzkopf’ en het ‘La Verite’ met de Cure riff was een van de vele hoogtepunten van de set. Gitarist Danny Mommens moet wel fan van The Cure zijn, want de riffs leken erg op die van de Britse band uit hun beginjaren.  ‘Mon Dieu’ en ‘AC’ lieten de BPM omhoog gaan en dat werd meteen opgepakt door het publiek. Het dansvirus sloeg pas echt aan door ook publiek toe te laten op het podium. Deze aanvulling gaf kleur op het podium, want de band was wel erg zwart en donker gekleed. Dansers op het podium met felgekleurd blauw/groen haar en een turquoise badjas aan, gaven het feest kleur.

    Na ‘Maquillage’ volgde het lang uitgesponnen rock/dance nummer ‘Noir Desir’ waarna de set werd afgesloten met twee covers. ‘Popcorn’ in de hoogste versnelling staat altijd wel op de setlist, maar staat op geen enkele album van ze. Het hoogtepunt van de avond was de afsluitende vertolking van ‘Psycho Killer’ van de Talking Heads, die de hele bunker liet meezingen.

    Vive la Fête had in november slechts één optreden ingepland, en het zal de programmeur van Volt een goed gevoel hebben geven dat ze juist voor Sittard hadden gekozen.

    Foto’s: Rene Obdeijn – Maxazine

     

     

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleDe Jeugd doet het rustig aan in Doornroosje
    Next Article The Cure naar Ziggo Dome

    Related Posts

    Jonathan Jeremiah perfectionistisch in Carré

    10cc speelt halve top 2000 in Muziekgebouw Eindhoven

    Timebox: Eredivisie van de Nederlandse Pop scoort op alle punten


    RSS Muzikantenbank
    • Opzoek naar zanger/zangeres voor prive boekingen
    • Zanger gezocht voor Nederlandstalige Coverband
    • Gitarist zanger zoekt harmonika speler
    • Goed betalende gigs regio amsterdam
    • Gitarist zoekt leuke band
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.