Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    donderdag, december 25
    Trending
    • Mr. Midi Guitar – Les Fradkin
    • Douwe Bob – VUUR
    • The Bullfight – 81 Bedford St.
    • Chris Rea overleden
    • James TW: van one-hitwonder naar wereldwonder?
    • LeNoise brengt Neil Young tot leven in CC Hasselt
    • Kyo – ULTRAVIOLENT
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Soul II Soul – ‘Back to life’
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Albany Down – Not Over Yet
    CD Recensie

    Albany Down – Not Over Yet

    By Bert Vethaak8 juni 2013

    ZO! Dit album komt even binnen! Een voor mij nog onbekende Engelse band met de naam “Albany Down” die inmiddels hun 2e album hebben uitgebracht;  “Not Over Yet”. Natuurlijk gelijk ook hun debuut “South Of The City” uit 2011 opgezocht en beluisterd om te horen dat hun 2e cd beslist geen slap aftreksel is maar dat de band behoorlijk verder bouwt op het fundament van hun debuut. Hun ondertonen zijn klassieke bluesrock, met de glanzende afwerking van een moderne rockband. Met zware riffs, en een even donderend refrein, elke song belichaamt de veelzijdige mogelijkheden van de band.

    Van meet af aan is er een onmiskenbare gelijkenis met Led Zepplin. Opener “Back Again” begint met een Kashmir-achtige synthesizer, en dendert verder met zware gitaar riffs. Deze oosterse invloeden komen ook weer terug in “She’s The Light”. Waar de meeste rockbands zwaar leunen op gitaargeweld is vooral het samenspel van gitaar, orgel, bas, drums en zang wat deze cd zo bijzonder maakt. Een mooi voorbeeld daarvan is het Southern Rock nummer “Man Like Me”.  Is het dan alleen maar pure rock op dit album? Nee hoor, “My Lucky Streak” is een echt bluesrocker overgoten met een lekker boogie-sausje, bij “Traveling Blues” hebben de mannen weer een lekker funky sound over de bluesriffs uitgestrooid terwijl afsluiter “The Working Man” een bluesballad is waar de vingers bij worden afgelikt.

    “Not Over Yet” bewijst dat de diversiteit van deze band vrijwel onbeperkt is! Van een rockende track die druipt in de blues of één met funk ondertoon, het heeft echt alles wat een muziekliefhebber zou kunnen wensen en het beste  is dat de naam van het album verraad dat er nog veel meer van dit lekkers aan gaat komen. (AD Recordings) (9/10) (http://www.albanydown.com/)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleScale the Summit: instrumentale progmetalband
    Next Article David Lynch komt met tweede album

    Related Posts

    Mr. Midi Guitar – Les Fradkin

    The Bullfight – 81 Bedford St.

    Chris Rea overleden


    RSS Muzikantenbank
    • Zangeres zoekt keyboardspeler en drummer
    • Metal drummer gezocht binnen het Death Metal genre!
    • Bassist zoekt leuke band
    • Coverband zoekt drummer met ervaring
    • Toetsenist
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.