Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, december 15
    Trending
    • Rapalje zet op zondagochtend De Doelen op zijn kop
    • Belcanto-concert in de Zeepziederij eindigt in staande ovatie
    • Studio 100 Sing-A-Long verovert Ahoy met nostalgische jeugdhelden
    • Árstíðir betovert de Cacaofabriek
    • Erik van den Berg – Elvis, wij waren erbij!
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Grover Washington Jr. – ‘Just the Two of Us’
    • Queen Must Go On – Bevestigt nostalgie en vakmanschap
    • Album recensie overzicht: The National, DMX en meer
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Jazz Style Series: Hardbop, the time when jazz became funky
    CD Recensie

    Jazz Style Series: Hardbop, the time when jazz became funky

    By Redactie16 januari 2012

    Deel twee in de Jazz Style Series, ditmaal de hardbop, het vervolg op de bebop, en de stijl waarbij de blues in de jazz geïntroduceerd werd. Niet de minst belangrijke vorm van jazz dus en als je bedenkt dat de jazz met de hardbop pas echt funky werd, kan je hardbop zelfs als voorvader van de house beschouwen. Maar of we ons daarmee willen vereenzelvigen is de vraag! Voor velen is de hardbop namelijk de enige echte jazz… de jazz die begon in de jaren vijftig.

    ‘Hardbop, the time when jazz became funky’ is zoals alle delen in de serie een dubbelaar. Gelukkig maar, want om een heel genre te pakken in één cd is gewoon te weinig. Met beroemde namen als Miles Davis, Dexter Gordon, Art Blakey (met zijn Jazz Messengers!), Thelonius Monk en John Coltrane. Maar ook de minder bekende maar zeker niet mindere Bobby Timmons, Wes Montgomery (hier helaas verkeerd genoemd als West Montgomery) en anderen.

    ‘Softly, as in a Morning Sunrise’, oorspronkelijk uit de operette ‘The new Moon’ uit 1928 mag vernoemd worden. Een opname uit 1959 door Wynton Kelly met een intro die net iets eerder bekend werd met het nummer ‘Fever’, oorpsronkelijk uit 1956 door Little Willy John, maar natuurlijk wereldberoemd geworden door Peggy Lee.

    Ook de ruim tien minuten durende ‘Smike Stack’, door Johnny Griffin is een heerlijk stukje good old jazz, maar juist het Horace Silver Quintet (‘Doodlin’ ‘) en track 8 van de 2e cd zijn legendarisch goed. Track 8? Inderdaad, ‘Rhythm-A-Ning’, oorspronkelijk van Thelonius Monk, hier in een opname van 15 mei 1957 van The Monk, samen met Art Blakey’s Jazz Messengers. Legendarisch, omdat de track pas voor het eerst op plaat werd gezet door The Monk op ‘Mulligan meets Monk’, die pas in augustus van dat jaar werd opgenomen. Vóór de originele opname, hoe legendarisch wil je ‘m hebben.

    Zit er iets bij wat niet een oorstrelend genot voor de jazz-liefhebber is? Nee, eigenlijk niet, ‘Hardbop, The time when jazz became funky’ is weer zo’n meesterwerk uit de Jazz Style Series, en onmogelijk te missen in je jazz-collectie.


    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleBloednieuw, speciaal voor Zuid-Nederland
    Next Article Judith terug met Déva Dyne

    Related Posts

    Album recensie overzicht: The National, DMX en meer

    Album recensie overzicht: Stray Kids, Sugar Ray en meer

    Art Garfunkel Jr. – Advent


    RSS Muzikantenbank
    • 80s band zoekt toetsenist
    • Gitarist zoekt muzikanten
    • Band in wederopbouw zoekt drummer; Regio 079
    • Muzikanten gezocht voor INXS tribute band
    • Band in wederopbouw zoekt slag/solo gitarist; Regio 079
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.