Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, mei 11
    Trending
    • Gary Barlow gunt fans zitpauze in Manchester
    • KRS-One onderwees Hip Hop-cultuur in de Q-Factory
    • Album recensie overzicht: Kali Uchis, Andre 3000 en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 9 Mei 2025
    • Win kaarten voor Rick Wakeman (YES)
    • Steven Lemon – …a strange pale blue
    • Yungblud Kondigt Wereldtournee Aan
    • Vega Trails zorgt voor verbinding tussen mens, natuur en intense muziek
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»BluesZine»Blues cd's»King Solomon Hicks – Harlem
    Blues cd's

    King Solomon Hicks – Harlem

    By Rik Moors14 maart 2020

    Er is een nieuwe bluesartiest opgestaan. Met de plaat ‘Harlem’ levert King Solomon Hicks een leuk debuut af.

    Geboren werd de man gewoon als Solomon Hicks. Hij groeide op in een bepaalde wijk in New York. Je raad het haast niet, jawel in Harlem. Dat is dan ook waar de titel van dit album op gebaseerd is. Hij kreeg al op jonge leeftijd de bijnaam King en besloot die dan ook maar als artiestenaam te gaan gebruiken. Op zijn 14e (!) speelde hij al mee op de cd van The Cotton Club All-Star Band. Door de jaren heen heeft de jongeman een eigen stijl ontwikkeld. Een mengeling van blues, jazz, R&B, funk en gospel. Lekker variërend dus. Hij deelde het podium al met grote namen als Tony Bennett, Bruce Springsteen en B.B. King. In Nederland hebben mensen hem al kunnen zien schitteren op het Holland International Blues Festival.

    Bij veel bluesalbums is het zo dat er steevast een aantal covers op staan. Ook op ‘Harlem’ is dat het geval. Natuurlijk ook eigen werk waaronder een paar instrumentale nummers. In totaal zijn er 11 nummers op de plaat beland. Met net geen 40 minuten in lengte kan alvast gezegd worden dat dit gelukkig geen té lang album geworden is. Iets wat helaas steeds vaker gebeurt. Hij laat horen wat een fijne gitarist hij is. Met zijn prettige stem daarbij ligt elk nummer prettig in het gehoor. Doordat hij geïnspireerd is door zo veel verschillende genres wordt dit album geen moment saai. Er zit een goede variatie in, niet alleen in de nummers zelf, ook in welke volgorde ze op het album zijn beland.

    Een van de meer up tempo nummers ‘421 South Main’ is een originele King Solomon Hicks. Dit is een instrumentale compositie waar een luchtgitaar haast niet kan ontbreken. ‘Love Is Alive’, origineel van Gary Wright, is gebracht in een soort funk-achtig jasje, één van de melodietjes die op deze plaat het meeste blijft hangen. Ook dit is instrumentaal, maar dit duurt net wat te lang waardoor het deuntje eerder irritant gaat worden dan dat het in je hoofd zit omdat je het leuk vindt. Het gospel ‘Have Mercy On Me’ laat je dansen, meezingen, meeklappen. Dit krijgt een zaal met garantie mee.

    Een lekker gevarieerde plaat, een degelijk debuut. Een bluesliefhebber kan dit prima aanschaffen. Voor mensen die daar niet van houden of sowieso niet veel hebben met veel gitaar in nummers, is dit geen aanrader. Prima album. (7/10) (Provogue Records)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleBelgisch-Nederlands-Britse SLOPER komt met nieuwe single
    Next Article Legendarisch ABBA concert ‘ABBA Live At Wembley Arena’ op vinyl

    Related Posts

    Gary Barlow gunt fans zitpauze in Manchester

    KRS-One onderwees Hip Hop-cultuur in de Q-Factory

    Album recensie overzicht: Kali Uchis, Andre 3000 en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Pop punk zanger / zangeres gezocht
    • Koor uit Sittard zoekt dirigent
    • Toetsenist gezocht!
    • Grooveband zoekt nog steeds een trompettist(e) !
    • Zangeres gezocht met strot, Regio Zuid-Holland
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.