Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, september 14
    Trending
    • Oasis naar Johan Cruijff Arena
    • RY X voor concert naar iconische Gashouder in Amsterdam
    • Bertolf – Bluefinger Vol. 2
    • De magie van de Fisherman’s Blues Revue: The Waterboys betoveren Antwerpen
    • Arrested Development maakt groot feest van hun concert in de Mezz
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Robbie Nevil – ‘C’est La Vie’
    • Album recensie overzicht: Bloc Party, Artvark en meer
    • De zilveren machine van Hawkwind blijkt goud in Heerlen
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Pink Oculus (Grounds – Rotterdam, 25-1-2014)
    Concertverslag

    Pink Oculus (Grounds – Rotterdam, 25-1-2014)

    By Serge Julien27 januari 2014

    Het Rotterdamse cross-over podium Grounds vierde dit weekend haar driejarig bestaan en nodigde daarbij de zingende MC Pink Oculus uit. De zangeres die vorige week nog opzien baarde tijdens Eurosonic Noorderslag toonde zich een artiest van internationaal formaat. De in Amsterdam residerende Pink Oculus is sinds vorig jaar een bekend gezicht aan het worden door haar deelname aan het populaire Re:Freshed Orchestra en de lancering van haar lovend ontvangen single Sweat. De afgelopen twee weken was ze veelvuldig te zien en te horen in diverse media waaronder Giel! en De Wereld Draait Door. Dat ze niet alleen de studioskills onder controle heeft, blijkt wel uit haar optreden in Grounds.

    Spuwen
    Op het podium trok de 28-jarige zangeres alle aandacht met haar niet mis te verstane looks die verleiding en charisma uitstraalden. Maar vooral imponeerde Oculus met haar zang- en raptalent; in een handomdraai schakelde de diva over van diepe soulvolle vocalen naar verbluffende raps die ze in een indrukwekkende flow naar buiten spuwde. Ze werd daarin bediend met besmettelijke hiphop- en funkritmes, aangestuurd door drummer Jamie Peet (Pete Philly en Ernst Glerum) en beatsampler Bouba Dola. Toetsenist Timothy Banchet wisselde warme Rhodes klanken af met spacy synth partijen, terwijl Gino Cochise (Badjekkah) het geheel penetreert met diep groovende baslijnen.

    Vooruitstrevend
    In een korte maar krachtige set toonde Pink Oculus internationale allure met songs die van begin tot eind boeiden. Giel Beelen was er helder over in zijn ochtendprogramma; hij noemde de beats in Sweat ‘vooruitstrevende shit’. Ook live wekte de track een enorme adrenalinekick. Eveneens smaakvol was het neo-soul getinte Us dat zich alleen al door het aanstekelijke refrein als een virus in je geheugen nestelde. Het meest opmerkelijke moment bleek de compleet verbouwde versie van Soft Cell’s Tainted Love dat via een jazz- en soulkruising een tweede leven tegemoet ging. Pink Oculus kwam, zag en overwon. Het moet raar lopen, wil deze sensationeel zingende MC tussen nu en twee jaar niet groots doorbreken op basis van wat ze nu neerzet.

    Grounds
    Van sfeervolle jazz tot snoeiharde hiphop en van broeierige Kaapverdische muziek tot intieme singer-songwriters, Grounds programmeert een gevarieerd aanbod van muziek met primair de aandacht voor jong talent. Het podium bestaat sinds 2006, toen nog onder de vlag van het World Dance Music Centre (WMDC), maar veranderde de naam drie jaar geleden in Grounds om verwarring met het verzamelgebouw te voorkomen.

    Foto’s (c) Eric van Nieuwland

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleThe Gathering (Doornroosje – Nijmegen, 23-1-2014)
    Next Article Niels Geusebroek maakt titelsong voor de film Hartenstraat

    Related Posts

    De magie van de Fisherman’s Blues Revue: The Waterboys betoveren Antwerpen

    Arrested Development maakt groot feest van hun concert in de Mezz

    De zilveren machine van Hawkwind blijkt goud in Heerlen

    The Waterboys brengen bluesrock naar AFAS Live

    Mike Oldfield’s Tubular Bells herleeft in Eindhoven

    Daniel Caesar brengt gospel en kwetsbaarheid naar de Ziggo Dome


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Klarinettist/hoboïst gezocht
    • Muzikanten voor oprichting Bluesband
    • Flamencogitarist gezocht
    • Looking for a Hammond player to jam with (organ included)
    • Op zoek naar een Outlaw country band
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.