Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zaterdag, november 15
    Trending
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 14 november 2025
    • Jasmine Jethwa ontroert in een uitverkocht Café Café
    • Frank Boeijen neemt uitverkocht Depot mee op vertrouwde reis
    • King King was zoals altijd, zeer goed in De Bosuil
    • Zara Larsson brengt zomerse sfeer naar Ziggo Dome
    • Joe Jackson met extra concert naar Carré
    • Yorick van Norden – Do It Now
    • Tom Robinson ondanks hernia trots overeind in Oud-Turnhout
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Venice – Into the Morning Blue
    Venice
    CD Recensie

    Venice – Into the Morning Blue

    By Zjosque Bergman1 mei 2017

    De Amerikaanse band Venice heeft sinds 14 april een nieuw album uit, getiteld ‘Into the Morning Blue’. Na het met lovende kritieken ontvangen coveralbum ‘Brunch Buffet’ (2016) was het voor Venice weer tijd om hun eigen hart te laten spreken. ‘Into the Morning Blue’ is een album geworden met lieve, mooie en ontroerende songs. De heren van Venice houden hun traditie hoog om diepe gevoelens en gedachten onder woorden te brengen.

    VeniceOok hier zitten inhoudelijk weer een aantal pareltjes bij die vele mensen een hart onder de riem zullen gaan steken. Relaxte muziek, met de inhoud op de voorgrond. Muzikaal lijken de heren in te houden in vergelijking tot hun verleden. Het ‘rocken’ heeft deze keer geweken voor rustige luisternummers, de functie van de gitaar is nu meer ondersteunend voor de zang. Of dit leeftijdgerelateerd is zullen de komende jaren en projecten uitwijzen.

    Het lieve openingsliedje ‘Sunrise, August of 69’ brengt de luisteraar meteen in de bekende en vertrouwde Venice-sfeer. Dromerig niemendalletje met zachte zang. De titel ‘Doesn’t get any better then this’ klinkt als de wanhoopskreet van iemand die de hoop lijkt op te geven, maar als je doorluistert klinkt hier in de samenzang zoals altijd de rode Venice-lijn van hoop, acceptatie en tevredenheid. “I see the ying and the yang, wonder what the future holds…”

    De openingsgitaar van de titelsong ‘Into The Morning Blue’ herinnert aan de Beatles, maar de zang is onmiskenbaar van Venice. Met een heerlijk basgeluid en lay back zang stap je graag mee in de ochtend blues van de heren. Het wat meer uptempo ‘A Wealhy Man’ bezingt onder andere het hebben van 2 huizen en het bereisd hebben van de wereld, wat voor velen het goede leven behelst. Mét de onmiskenbare Venice- aanvulling, dat ‘pas als jij mijn hand vast houdt, ik écht een rijke man ben’.

    De Amerikaanse folk/country, (rock) groep Venice heeft door de jaren een publiek van alle leeftijden weten te bereiken, met trouwe bezoekers en luisteraars die hun gevoelens vertolkt voelen door deze ‘2 maal 2 broers’. Bij dit album is gekozen voor minder meerstemmigheid en minder aandacht voor muzikale solo’s. Inhoudelijk hoogstaand, muzikaal is gekozen voor meer rust. (7,5)(Lennon Records)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleConcerttip maandag 1 mei: George Clinton and Parliament Funkadelic in Paradiso
    Next Article Rhythm & Blues voor en door alle leeftijden in de Oosterpoort

    Related Posts

    De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 14 november 2025

    Jasmine Jethwa ontroert in een uitverkocht Café Café

    Frank Boeijen neemt uitverkocht Depot mee op vertrouwde reis


    RSS Muzikantenbank
    • Zanger
    • Pink Floyd Tributeband Absolutely Floyd zoekt leadzanger
    • Gitarist (gepensioneerd) zoekt gelijkgestemden
    • Ervaren Percussionist zoekt band
    • Saxofonist gezocht
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.