Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    donderdag, december 4
    Trending
    • Kraftwerk in Afas Live: robots, nostalgie en een knipoog naar Eindhoven
    • Funkrock met power: Mother’s Finest laat Neushoorn beven
    • Ken Carson naar AFAS Live
    • FKA twigs kondigt Body High tour aan met show in Ziggo Dome
    • Judas Priest naar 013 Tilburg
    • Sleeping At Last naar Koninklijk Theater Carré
    • Rockicoon Evanescence speelt in de Ziggo Dome
    • Simple Plan naar AFAS Live
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»TV-tips»Kijktip: Gimme Danger – Iggy Pop & The Stooges
    Roy Orbison
    TV-tips

    Kijktip: Gimme Danger – Iggy Pop & The Stooges

    By Wil Wander23 maart 2017

    Hun muziek werd door critici eind jaren zestig bizar genoemd, smakeloos, kinderachtig en fantasieloos, maar cineast Jim Jarmusch vindt ze simpelweg de beste rock-‘n-roll-band ooit: de oerpunkband The Stooges. De New Yorkse regisseur laat zijn vriend Iggy Pop, frontman en enige overlevende van de originele Stooges-bezetting, het verhaal van de band uit de doeken doen in de documentaire ‘Gimme Danger – Iggy Pop & The Stooges’.

    Jarmusch maakte een originele fanfilm over de wildste en rauwste popband ooit, waarin niets onbesproken blijft: het ongelimiteerde drugsgebruik, het spelplezier, de samenwerking met onder andere John Cale, zangeres Nico en David Bowie, het gebrek aan discipline dat de band deed opbreken in 1973 en de wederopstanding van de band in 2003. Rockfenomeen Iggy Pop is een charismatisch verteller. In een aimabele sfeer worden de verhalen met veel zelfspot en humor opgedist. Pop (69) herinnert het zich opvallend gedetailleerd – dat de enorme hoeveelheden drugs zijn geheugen niet hebben aangetast mag een wonder heten.

    Regisseur Jarmusch heeft uit alle hoeken en gaten archiefmateriaal opgeduikeld, waarin goed te zien is hoe ruig de muziek van The Stooges is, hoe anarchistisch hun inslag en hoe uitzinnig het publiek. Dat wordt vooral veroorzaakt door Iggy Pop die, als altijd halfnaakt, zo energiek over op het podium danst, springt en kronkelt dat Mick Jagger er bleekjes bij afsteekt. Daarnaast maakte Jarmusch een eigenzinnige, associatieve montage: de anekdotes van Iggy en de andere bandleden worden geïllustreerd met geestig ingezette stukjes speelfilm, televisie en speciaal gemaakte animaties.

    De muziek van The Stooges was compromisloos, er werd geen enkele concessie gedaan aan de commercie. “Music is life, and life is not a business”, vat Pop het samen. Zijn ‘Lust for life’ is indrukwekkend, én aanstekelijk. De documentaire ging in première tijdens het Filmfestival Cannes in 2016 en werd recent vertoond op het International Filmfestival Rotterdam.

    Gimme Danger – Iggy Pop & The Stooges, 22.50 uur, NPO2

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleNieuwe namen Down The Rabbit Hole
    Next Article Programma Paaspop bijna rond

    Related Posts

    Kraftwerk in Afas Live: robots, nostalgie en een knipoog naar Eindhoven

    Funkrock met power: Mother’s Finest laat Neushoorn beven

    Ken Carson naar AFAS Live


    RSS Muzikantenbank
    • Bassist
    • Kick the habit zoekt ervaren drummer, zanger/zangeres en tenor saxofonist
    • Amy Winehouse unplugged; gezocht zang...
    • Slaggitarist gezocht
    • Gitarist zoekt muzikanten voor metal coverband
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.