Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, augustus 19
    Trending
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Cutting Crew – ‘(I Just) Died In Your Arms’
    • Album recensie overzicht: Alison Goldfrapp, Bruce Liu en meer
    • Eminem brengt muziekdocumentaire en officiële soundtrack ‘STANS’ uit
    • Frenna keert terug naar Ziggo Dome
    • Album recensie overzicht: The Black Keys, Baest en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist van 15 Augustus 2025
    • Wild Romance – Too Much is Never Enough
    • Blaudzun pakt Slottuin in Zeist volledig in
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Cultuur»Nieuws»Albert Verlinde brengt musical Dreamgirls naar Nederland
    Nieuws

    Albert Verlinde brengt musical Dreamgirls naar Nederland

    By Norman van den Wildenberg20 september 2013

    Albert Verlinde Entertainment heeft vandaag bekend gemaakt dat het volgend seizoen de musical Dreamgirls naar de theaters brengt. Het verhaal over de drie zangeressen (Effie, Deena en Lorell) die naam willen maken in de muziekwereld, werd in 2006 verfilmd. Beyoncé Knowles en Eddie Murphy vertolkten de hoofdrollen in deze verfilming. Het verhaal is gebaseerd op het leven van The Supremes en platenmaatschappij Motown, waar Diana Ross ooit haar carrière begon. ‘De filmversie van Dreamgirls heeft een heel nieuwe generatie aangesproken en de beroemde songs zijn, o.a. door Beyoncé, opnieuw wereldhits geworden,’ zegt directeur Jeroen Dona enthousiast. Dreamgirls zal in de 23 grootste regiotheaters van Nederland te zien zijn. ‘Dit seizoen werken we al samen met deze theaters voor de musical Flashdance,’ laat Dona weten. ‘Dat bevalt zo goed dat we in Dreamgirls een waardige opvolger hebben gevonden. Volgend theaterseizoen kunnen we deze grootse musical met Broadway-allure aan mensen in hun regio laten zien.’

    Wie de hoofdrollen gaan spelen, is nog niet bekend. ‘In het diepste geheim zijn we al enige tijd bezig met casten,’ zegt Jeroen Dona. ‘We zijn op zoek naar een 100% gekleurde cast met fantastische stemmen. Degenen die de hoofdrollen krijgen, moeten dus van heel goeden huize komen. In de loop van het jaar kunnen we meer bekendmaken.’

    In de film Dreamgirls begint het verhaal als autoverkoper Curtis Taylor The Dreamettes ontmoet bij een talentenjacht in de jaren zestig. Hij werpt zich op als hun manager en regelt dat ze de achtergrondzangeressen van de plaatselijke R&B ster Jimmy Early worden. Dankzij de gehaaide manager groeien ze uit tot sterren. Leadzangeres Effie wordt later door de manager vervangen door de veel aantrekkelijkere Deena. Dit is het begin van een steeds hoger oplopende ruzie tussen de meiden.

    In 1981 wordt Dreamgirls voor het eerst op Broadway uitgevoerd. De musical, met daarin grote hits als Dreamgirls, One Night Only, Listen en And I’m Telling You I’m Not Going, is een groot succes en wordt met zes Tony’s genomineerd. Hoofdrolspeelster Jennifer Holliday groeit uit tot een grote ster. Ze wint een Tony Award en een Grammy Award. In 2006 wordt de musical succesvol verfilmd. Hoofdrollen zijn weggelegd voor de twee topzangeressen Beyoncé Knowles (Deena) en Jennifer Hudson (Effie). Jamie Foxx speelt de rol van manager en Eddie Murphy vertolkt de rol van R&B ster Jimmy Early.

    Dreamgirls zal vanaf september 2014 in 23 Nederlandse theaters te zien zijn.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleWilko Johnson neemt laatste album op met Roger Daltrey
    Next Article De Beste Singer-Songwriter van Nederland (Effenaar – Eindhoven, 19-9-2013)

    Related Posts

    Chantal Janzen na 10 jaar weer in musical

    Première nieuwe show cabaretier Peter van Ewijk in Hoofddorp

    Wat zijn overwegingen van bezoekers in concerten en theatervoorstellingen?


    RSS Muzikantenbank
    • Gezocht: gitarist/backing vocalist
    • Zanger of zangeres gezocht voor AC/DC tribute
    • Lead gitarist gezocht voor AC DC Tribute band
    • Gitarist zoekt Keltische folkband...
    • Coverband zoekt toetsenist(e)
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.