Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, december 1
    Trending
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Squeeze – ‘Cool for Cats’
    • Louis Cole vindt vrijheid in Muziekgebouw Eindhoven pas in de toegift
    • Diep respect voor Focus in De Bosuil
    • Album recensie overzicht: Ulver, Marilyn Manson en meer
    • Re-Play viert bijzondere mijlpaal in Rotterdam Ahoy
    • Danny Vera brengt Vera’s Nightclub naar Ahoy
    • Album recensie overzicht: Stargazers, Opeth en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 28 november 2025
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Portugal. The Man (Paradiso Amsterdam, 15-09-2013)
    Concertverslag

    Portugal. The Man (Paradiso Amsterdam, 15-09-2013)

    By Sanne Hiddinga17 september 2013

    De Indie Rock band Portugal. The Man draait al 9 jaar mee en hebben ondertussen al 8 studioalbums op hun naam staan. Ook dit jaar hebben de mannen weer een nieuw album, Evil Eye. Een album geproduceerd door niemand minder dan Danger Mouse, die onder andere muziek maakte in het duo Gnarls Barkley en albums heeft geproduceerd voor Electric Guest en The Black Keys. Een ijzersterk album wat op meerdere eindejaarslijstjes terug te vinden zal zijn.

    Toch kregen de mannen de grote zaal van Paradiso niet uitverkocht en zijn zelfs de balkons afgesloten. De mannen stonden al een paar keer eerder in Paradiso, maar altijd de kleine zaal. Het is dan ook de eerste keer dat ze in de grote zaal spelen, maar tijdens het optreden merk je dat de zaal nog net iets te groot is voor de mannen van Portugal. The Man.

    De mannen startte het optreden met het nummer Purple Yellow Red and Blue van het laatste album Evil Eye. Ze staan er in het begin nogal nonchalant bij. De zanger speelt gitaar met zijn jas aan en een capuchon over zijn hoofd. Er is dan ook weinig interactie tussen de band en het publiek. Niet lullen, maar spelen. Dat lijkt de houding van Portugal. The Man te zijn.

    Zo speelt Portugal. The Man heel wat van het nieuwe album, onder andere de nummers Evil Eye, Atomic Man, Sea of Air, Modern Jesus, Hip Hop Kids, Someday Believers en Creep in a T-shirt. Maar ook de oude singles als So American, Got It All (Can’t Be Living Now) en People Say worden gespeeld. Uiteindelijk staan er 21 nummers op de setlist en speelt de band een goed anderhalf uur. Sommige nummers lopen in elkaar over, waardoor je soms niet door hebt of ze nog bezig zijn met hetzelfde nummer of ondertussen alweer bezig zijn met het volgende. Het zorgt voor wat verwarring en toch werkt het. Portugal. The Man hoeft ook niet interactief met het publiek te zijn. Hij draait om de muziek en die klinkt live goed. Ook de projectie die op het podium schijnt is leuk om naar te kijken, maar jammer dat deze halverwege uitvalt..

    Voor het encore speelt de band opnieuw het nummer Purple Yellow Red and Blue, maar in een andere versie. Opnieuw een moment van verwarring, want dit nummer hadden ze toch al gespeeld! Voordat de band terugkeert voor het encore komt de bassist het podium op. Hij bedankt het publiek voor de steun en zegt dat iemand van de band nog een leuk verhaal gaat vertellen. Dat verhaal is nooit gekomen, maar daarvoor terug kreeg het publiek de cover Helter Skelter van The Beatles. Het laatste nummer dat door de band wordt gespeeld is Sleep Forever en daarmee sluit de band af met de woorden:

    Don’t need no preacher
    To make us believe
    That everything’s perfectly
    Fucked up like me.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleSommerhus met debuutalbum terug naar de basis
    Next Article Johnny Cash I.M. (Paradiso, 12-09-2013)

    Related Posts

    Louis Cole vindt vrijheid in Muziekgebouw Eindhoven pas in de toegift

    Diep respect voor Focus in De Bosuil

    Danny Vera brengt Vera’s Nightclub naar Ahoy


    RSS Muzikantenbank
    • Passie voor zingen?
    • Bassist en drummer gezocht voor regio songfestival.
    • Zanger gezocht voor AC/DC tribute band
    • Allround coverband zoekt bandleden
    • Professionele toetsenist op zoek naar professioneel collectief
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.