Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    vrijdag, november 7
    Trending
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 7 november 2025
    • The Chameleons brengen verleden en nieuw werk samen in De Bosuil
    • Waarom sommige mensen geen jazz kunnen verdragen…
    • La Ratte – Tryptique De La Ratte
    • Froukje en S10 vieren vriendschap in uitverkochte Ziggo Dome
    • The Psychedelic Furs brengen tijdloze new wave naar Seraing
    • Kahala – Guirca
    • 3 Stappen om onafhankelijk te blijven van het overbelaste net (advertentie)
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»JW Roy – Ach, zalig man
    CD Recensie

    JW Roy – Ach, zalig man

    By Redactie31 december 2010

    Dat er bij een cd een boekje zit is één van de meerwaarde van het kopen van een cd t.o.v. downloaden. Maar dat het boekje 78 pagina's telt en ook nog voorzien is van een harde kaft en schitterende foto's, is puur luxe. Het album van de Brabantse zanger is dan ook geen losstaand album, maar maakt deel uit van een project van JW Roy, Karin Stroo en Frank Lammers. In het boek "Acht Zaligheden" portretteert  Karin Stroo 8 bewoners uit 8 kleine typische Brabantse dorpen. Deze dorpen (Wintelre, Netersel, Knegsel, Hulsel, Steensel, Reusel, Duizel, Eersel) worden in de volksmond de "acht zaligheden" genoemd, vandaar de titel. JW Roy, zelf geboren in Knegsel, maakte hierbij 8 unieke liedjes. 

    Als geboren en getogen Brabander, opgegroeid in een vergelijkbaar dorp, zijn de teksten zeer herkenbaar en voel je direct een nauwe verbondenheid. "Hier is het goed" is een mooi klein ingetogen liedje wat voor mijn persoonlijk een heel goed volkslied voor Brabant zou kunnen zijn. JW Roy bezingt het dorp inclusief zijn nadelen en tekortkomingen maar de conclusie is dat het ondanks dat, helemaal zo slecht niet is. Hier is het goed, geen gedoe, gewoon goed.
     
    In "Suzanne Antonis" neemt Jan Willem je mee op de fiets naar zijn eerste jeugdliefde terwijl hij de hulp inroept van de Heilige Antonis, (een middel wat in het Katholieke Brabant nog regelmatig met succes word ingezet) om de liefde te vinden. De tracks "Tinus van den Hollander" is één van de 2 liedjes welke niet door JW Roy zelf geschreven zijn. Gerard van Maasakkers nam dit nummer voor zijn rekening en wellicht de bekendste Brabantse zanger Guus Meeuwis, schreef de woorden voor "Trouwen in Hulsel". Ook de songs "Ronde van Steensel", "Piggy" en "Klein Antwerpen" zijn de moeite waard en de cd boeit dan ook iedere minuut.
     
    De stem van JW Roy heeft precies de juiste warme klankkleur en past hiermee uitstekend in het rijtje zangers welke in het Brabants dialect zingen zoals Ad de Laat en Gerard van Maasakkers. "Ach Zalig Man" brengt uitstekende Americana/blues uit het Brabantse land. En voor de niet Brabanders is het zeker een cd die je zonder probleem kunt aanschaffen, op een zachte "G" na zijn de teksten zeer goed verstaanbaar. En zo niet, dan heb je altijd nog een geweldig boek om mee te lezen. (8/10) (Monkeyman/Munich)
     
    {slide=JW Roy & Karin Stroo – Acht zaligheden/Ach, zalig man}
     
    {/slide}
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleBobby Farrell (Boney M.) overleden
    Next Article Eskmo – Lands and Bones

    Related Posts

    La Ratte – Tryptique De La Ratte

    Kahala – Guirca

    SilverfoxxETO – DROIDS


    RSS Muzikantenbank
    • Gezocht: Hammond-player én Bassist
    • 80 minutes coverband
    • Blues-/rock-/coverband Pleased To Meet You (Arnhem) zoekt (slag)gitarist
    • Slaggitariste gezocht voor All Female rock band
    • Opzoek naar een enthousiaste band!
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.