Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, september 17
    Trending
    • Sam Vloemans – Bord du Nord II
    • Videoprimeur: shitfruit – Aisla
    • Win kaarten voor Leah Rye in Nieuwe Nor
    • The Kooks naar AFAS Live
    • Florent Pagny – Grandeur Nature
    • Focus viert Hoogmis in Cacaofabriek
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter M – ‘Pop Muzik’
    • Gerard Cox overleden
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»The Black Box Revelation – Silver Threats
    CD Recensie

    The Black Box Revelation – Silver Threats

    By Redactie19 maart 2010

    U moet weten dat ik oprecht probeer om elke cd die ik mag reviewen, helemaal af te luisteren. Dat valt soms niet altijd mee, maar ik doe er altijd wel mijn best voor. Wanneer dat niet lukt, dan gaat plan B in werking. Plan B houdt in: van elk nummer minstens 1 minuut te luisteren. Heel zelden treedt plan C in werking: onmiddellijk ophouden met recenseren, cd in de prullenbak en een bier drinken om van de schrik te bekomen. Dat gebeurt zelden, dus. Op dit moment ben ik drie complete nummers gevorderd met de cd Silver Threats van The Black Box Revelation. Plan B treedt nog niet in werking, maar veel scheelt het niet. Ik ploeg verder door de rommelige cd en breng u daarvan zo veel mogelijk op de hoogte.

    Silver Threats piept en kraakt een beetje (wat een pluspunt zou zijn als het woord ‘beetje’ er niet bij had gestaan), en de zanger vind ik maar niets. Dat mag ik vinden. U mag daar uiteraard anders over beslissen. De melodieën (ik ben nu bij nummer 5: You Better Get In Touch With The Devil) zijn langdradig en mijn veel te langzaam en de stem die daar bovenop onduidelijke gekweel plaatst voegt niets toe. Sterker nog: was deze plaat een instrumentaaltje geweest, dan had hij van mij een voldoende gekregen. Dan had ik hem voor u, als lezer, kunnen vergelijken met bijvoorbeeld de soundtrack van goede cinema noir. Nu niet.

    De mensen achter de knoppen hebben het niet goed begrepen. Deze plaat had overeind kunnen blijven als ze ruig, smerig, vol met piepen en kraken had geklonken. Maar dat doet de plaat niet. Silver Threat slaat veel planken mis. Ik begrijp wel wat ze willen zeggen, maar het komt er niet uit. Zelf vinden ze zich Rock ’n Roll, maar!!, laat u niet verleiden door de biografie van The Black Box Revelation. U komt bedrogen uit. De plaat smaakt naar niet naar vlees. Noch naar vlees. Het is dat ik mijn afstandsbediening zo gauw niet kan vinden, maar plan B was drie tracks geleden al in werking getreden.

    Nee. The Black Box Revelation kan mij niet behagen. Het is een slechte potpourri van [[The Rolling Stones]], [[Sex Pistols]] and The [[Ramones]]. En nergens weet de plaat een stukje eigen identiteit neer te zetten. Het spijt me, maar meer dan een 5/10 kan ik The Black Box Revelation niet geven. Ik heb, na track 9 (van 11) de rigoureuze beslissing genomen om plan C zonder pardon in werking te zetten. Bij deze. Uit. (5/10)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleDe alfabetcolumns [ O ]
    Next Article Crystal Dreams in voorprogramma Guus Meeuwis

    Related Posts

    Sam Vloemans – Bord du Nord II

    Florent Pagny – Grandeur Nature

    Album recensie overzicht: Ice Cube, Baxter Dury en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Fidler/Gitarist zoekt medemuzikanten voor start van een Bluegrass / Countryband
    • Coverband zoekt zanger/zangeressen in Uden/Veghel
    • Loose Ends zoekt los eindje
    • Coverband "Flashback" zoekt SOLO-Gitarist
    • Coverband "Flashback" zoekt SOLO-Gitarist
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.