Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, juli 1
    Trending
    • Concert At Sea Festival: Laatste Dag Vol Muzikale Hoogtepunten
    • Turnstile naar AFAS Live
    • Nubiyan Twist – NT Soundsystem
    • Spoorpark Live Festival vol Disco, Pop en Rock
    • Album recensie overzicht: Nick León, Lorde en meer
    • Suzan & Freek stelen de show op emotionele tweede dag Concert At Sea
    • Album recensie overzicht: Nikki Nair, Fred Hersch en meer
    • North Sea Round Town verbindt alle lagen van de bevolking
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Brian Wilson – In the key of Disney
    CD Recensie

    Brian Wilson – In the key of Disney

    By Redactie5 november 2011

    Bij Disney denken we qua muziek toch al snel aan Elton John of Phil Collins en niet aan Beach Boys-oprichter Brian Wilson. Vandaar dat we stonden te kijken toen we een CD van Wilson ontvingen die compleet in het teken staat van Disney. Elf covers die de zanger uitkoos en in zijn eigen arrangement zette. Beschikbaar voor alle Beach Boys-fans en Disney-liefhebbers. En natuurlijk voor iedereen die wel eens wat anders wil horen dan het geijkte.

    Van de recente ‘You’ve got a friend in me’ en ‘We belong together’ uit Toy Story 3 tot helemaal terug naar de oorsprong van Disney’s Sneeuwwitje, over de jaren genomen heeft Brian Wilson zijn eigen favorieten gekozen en dat zijn wonderbaarlijk niet zomaar puur en alleen de bekende klassiekers. EN dan al zeker niet zomaar in een originele versie, nee, van ‘You’ve got a friend in me’ maakte Wilson bijvoorbeeld een funky New Orleans Jazz-versie, van ‘Dumbo’s’ ‘Baby Mine maakte hij een versie die het dichtst bij zijn eigen ‘In my room’-werk staat.

    Goed, natuurlijk moeten er ook enkele hitpotentiëlen op staan en Wilson pakte natuurlijk klassiekers als ‘Colors of the Wind’ Pocahontas) en ‘Can you feel the love tonight’ (De Kleine Zeemeermin), maar wat opvalt is in feite wat bij het hele album opvalt: Wilson zingt de nummers helderder, duidelijker verstaanbaar, maar trager. Dit gegeven maakt het album misschien wat minder hitgevoelig, maar Wilson nam de CD hoogstwaarschijnlijk op omdat hij het wilde. “Iedereen is opgegroeid met Disney, ik ook”, zei Wilson eerder al.

    Opvallend is ‘Heigh-Ho/ Whistle while you work’ uit ‘Sneeuwwitje’, dat Wilson in een vrijwel instrumentale versie met wat hi-di-do-scat. Misschien wel het meest bekende Disney-nummer, maar Wilson liet de versies op een samenvoeging na vrij onberoerd, terwijl daar toch meer in had gezeten. Zoals al eerder aangegeven is ‘In the key of Disney’ een album dat weinig interessant is voor anderen dan Beach Boys- en Disney fans en persoonlijk vind ik dat een beetje jammer. Een meer swing er in en het album had gewoon kunnen toppen. Nu doet ‘ie dat net niet. Wilson gaf een tijdje geleden aan niet mee te werken aan de reunie van de Beach Boys omdat hij met eigen werk bezig was. Had hij het maar beter wel gedaan. (6/10) (Disney)


    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleFinalisten Culture Comedy Award bekend
    Next Article Muziektip van de dag: Farley Jackmaster Funk – Love Can’t Turn Around (1986)

    Related Posts

    Nubiyan Twist – NT Soundsystem

    Album recensie overzicht: Nick León, Lorde en meer

    Album recensie overzicht: Nikki Nair, Fred Hersch en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Toetsenist gezocht!
    • Band zoekt drummer
    • Topvocalisten gezocht
    • Ervaren zanger gezocht met veel tekstbeleving
    • Quality Time Musicians Wanted!
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.