Mindfold keert terug naar Maastricht in originele bezetting om het 20-jarige bestaan van ‘Long Roads’ te vieren, een mijlpaal voor Limburgse rockgeschiedenis. De band, bekend van Pinkpop en Eurosonic, brengt hun intense, melancholische sound terug naar de stad waar het ooit begon. Ook Concubine, winnaar van Nu of Nooit en Pinkpop 2001-deelnemer, klimt opnieuw op het podium. Op uitnodiging van Mindfold herleven ze hun vuur met een reeks snoeiharde, nostalgische shows. Een avond vol energie, geschiedenis en alternatieve rock van de bovenste plank. Op 28 maart in Muziekgieterij.
Jubileum
Twintig jaar na het verschijnen van hun debuutalbum Long Roads keert Mindfold terug naar het podium voor een bijzonder jubileumconcert. Wat ooit begon als een Limburgse alternatieve rockband met invloeden uit de vroege jaren nul, groeide in korte tijd uit tot een naam die tot ver buiten de regio weerklank vond. In 2026 staat de band stil bij dit kantelpunt in hun bestaan met een exclusieve liveshow waarin het verleden en het heden samenkomen.
De aankondiging volgt op het nieuws dat Mindfold in april 2025 via hun officiële kanalen bekendmaakte opnieuw actief te zijn. Daarmee kwam er een onverwacht vervolg op een verhaal dat in 2006 abrupt eindigde. Het jubileum van Long Roads vormt de aanleiding om de draad weer op te pakken en het materiaal dat destijds hun doorbraak betekende opnieuw tot leven te brengen.
Pinkpop
Mindfold werd opgericht in 2001 en liet al snel van zich horen met de in eigen beheer uitgebrachte demo ‘This Lies Bleeding’ in 2002. De band bewoog zich in het verlengde van acts als Deftones en Far, met een geluid waarin dynamiek en emotie centraal stonden. Een jaar later volgde de EP ‘Under Your Skin’, waarna optredens op onder meer Eurosonic en het Bevrijdingsfestival de band verder op de kaart zetten.
De doorbraak kwam in 2005, toen Mindfold de Limburgse bandcompetitie Nu of Nooit won. Die overwinning leverde een felbegeerde plek op het hoofdpodium van Pinkpop op. Rond die periode verscheen ook de single ‘Lost Without You’ en speelde de band shows in zalen als Paradiso en de Melkweg, onder andere in het voorprogramma van Dredg.
Long Roads
Op 4 maart 2006 verscheen het debuutalbum ‘Long Roads’ via Squash Records. De release werd omlijst met een tournee door het Verenigd Koninkrijk en later dat jaar volgden optredens in Duitsland en Oostenrijk, evenals shows met Jonah Matranga. Toch bleek het momentum van korte duur. In oktober 2006 ging Mindfold uit elkaar en waaierden de bandleden uit naar nieuwe projecten.
Dat maakt de terugkeer in 2025 des te opmerkelijker. Met het jubileumconcert rond ‘Long Roads’ krijgt een album dat voor veel luisteraars een blijvende indruk achterliet alsnog een nieuw hoofdstuk. Voor wie de band destijds meemaakte en voor een nieuwe generatie luisteraars is dit een zeldzame kans om Mindfold opnieuw live te ervaren, precies daar waar hun muziek ontstond.
