Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    vrijdag, juni 6
    Trending
    • Sting komt met musical The Last Ship naar Carré
    • Zara Larsson naar Ziggo Dome
    • Drake kondigt extra show aan in Ziggo Dome
    • Volbeat – God Of Angels Trust
    • Benson Boone komt met extra show naar Ziggo Dome
    • Ladies of Soul komen terug naar de Ziggo Dome in 2026
    • Lena Wu – Echoes of Love and Life
    • John Legend in Ziggo Dome vol soul
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Cultuur»Boek Recensie»Yorick van Norden – De Platenkast van Paul McCartney
    Boek Recensie

    Yorick van Norden – De Platenkast van Paul McCartney

    By Peter van Cappelle2 juni 2025

    Dat singer-songwriter Yorick van Norden veel in verband wordt gebracht met The Beatles of Paul McCartney, ligt ook wel aan het feit dat zijn carrière er zoveel raakvlakken mee heeft. Bijvoorbeeld door het later dit jaar te verschijnen nieuwe album dat hij via een crowdfunding grotendeels heeft opgenomen in de beroemde Abbey Road Studio in Londen. Of de inmiddels meerdere theatertours die hij deed rondom McCartney. Recent nog een theaterprogramma rondom een publiciteitsfoto uit 2018 van Paul McCartney waarop hij voor zijn platenkast zit in zijn woning in Londen. Het bijbehorende boek is nu ook uit. Waarvoor Yorick de foto nauwkeurig bestudeerde en heeft proberen te achterhalen om welke platen het gaat, en in hoeverre dit invloed heeft gehad op McCartney. Want als Yorick met dit boek iets duidelijk maakt, dan is het dat The Beatles ook waren beïnvloed door anderen. Iets wat door hun pioniersrol in de geschiedenis weleens over het hoofd wordt gezien.

    Want de platencollectie van McCartney is net zo veelzijdig als zijn eigen muzikale carrière. Het mag dan misschien soms verrassend zijn wat voor platen er in blijken te zitten, maar Yorick weet wel verbanden te leggen naar McCartney’s eigen muziek. Want misschien zou je bijvoorbeeld de soundtrack van ‘West Side Story’ van componist Leonard Bernstein niet direct met The Beatles in verband brengen, maar Yorick schrijft dan een liedje als ‘There’s A Place For Us’ indirect Lennon en McCartney zou kunnen hebben geïnspireerd voor het vroege Beatlesnummer ‘There’s A Place’ op hun debuutalbum ‘Please Please Me’. De freejazz van Albert Ayler doet in eerste instantie ook niet denken aan The Beatles, maar heeft ze hoogstwaarschijnlijk wel geïnspireerd om ‘All You Need Is Love’ te beginnen met het intro van het Franse volkslied. En Stevie Wonder’s muziek zou McCartney al hebben geïnspireerd voordat ze samenwerkten aan het bekritiseerde duet ‘Ebony & Ivory’. Wonder’s invloed zou je terug kunnen horen in Wingsnummers als bijvoorbeeld ‘Arrow Through Me’.

    Maar niet alleen vanwege dit soort verbanden in ‘De Platenkast van Paul McCartney’ een interessant boek. Naast de uitgebreidere hoofdstukken over voor de hand liggende artiesten als The Beach Boys (in feite meer een rivaal voor The Beatles in de jaren ’60 dan dat The Rolling Stones dat waren), Badfinger en Stevie Wonder, is het ook een ontdekkingsreis langs bekende, soms onterecht vergeten of onbekende namen. Het is een boek waarin veel te ontdekken valt. Je zou bijna hopen dat Yorick het concept van de platenkast van een legende ook bij andere grote namen uit de popgeschiedenis zou toepassen. Maar laat hem eerst maar het langverwachte album uitbrengen dat hij in Abbey Road opnam. (9/10)

    Uitgeverij: Noordboek – Van Gorcum
    ISBN: 9789464712513

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleTinariwen brengt woestijnhitte naar De Effenaar
    Next Article King Witje & Justine veroveren Nederland in de Q-Factory

    Related Posts

    Sting komt met musical The Last Ship naar Carré

    Zara Larsson naar Ziggo Dome

    Drake kondigt extra show aan in Ziggo Dome


    RSS Muzikantenbank
    • Opstartende Band in omgeving Twente zoekt Gitaristen!
    • Backingvocals voor Lenny Kravitz project
    • Hook's Bigband zoekt 4e trompettist
    • Beginnende band zoekt drummer
    • Nieuwe community
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.