Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, juni 17
    Trending
    • Franz Ferdinand naar 013
    • Win kaarten voor Arch Enemy in AFAS Live
    • Bryyo – Presence
    • Helloween kondigt nieuw album ‘Giants & Monsters’ aan
    • Tyreek McDole – Open Up Your Senses
    • RetRock liet Waalwijk dansen en rocken
    • Bezoekers genieten met volle teugen van Jazz Middelheim
    • Album recensie overzicht: Slick Rick, Murder by Death en meer
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Interview»Selah Sue: ik kan ook liedjes schrijven op bevel
    selah sue
    Interview

    Selah Sue: ik kan ook liedjes schrijven op bevel

    By FaceCulture29 juli 2015

    “Ik heb ontdekt dat ik ook kan schrijven op bevel”, zegt Selah Sue over haar langverwachte tweede album ‘Reason‘. De plaat volgde in maart vier jaar na haar debuut en stond al bovenaan de Nederlandse en Vlaamse hitlijsten. Een succes dus, maar het maken van ‘Reason’ was allesbehalve een makkelijk proces: “Alleen in Los Angeles met twee producers die allebei hun mening hebben, ik moest serieus mijn ‘sense of reason’ aanspreken om niet wenend terug te vliegen naar België.”

    De nu 26-jarige Selah Sue stond al in 2009 op grote festivals als North Sea Jazz en Lowlands. De Vlaamse valt op door haar covers van Amy Winehouse en Erykah Badu maar ook met eigen werk als ‘Raggamuffin’. In 2011 verscheen haar titelloze debuutalbum dat een definitieve doorbraak betekende in de Benelux. Daarnaast is Selah Sue erg succesvol in Frankrijk. Voor haar tweede album ‘Reason’ werkte ze in Los Angeles samen met topproducers Robin Hannibal en Ludwig Goransson.

    Op bevel schrijven

    Vorig jaar gaf Selah Sue een spraakmakend interview waarin ze openlijk vertelde over haar worsteling met depressies en gebruik van antidepressiva. Soms zit dat haar muziek in de weg vertelt ze nu: “Als je echt depressief bent, pak je geen gitaar meer vast. Maar ik schrijf wel beter als ik veel voel. En het leuke wat ik ontdekt heb tijdens het maken van ‘Reason’: ik kan blijkbaar ook op bevel schrijven. Onder druk. De eerste plaat is volledig natuurlijk tot stand gekomen, deze keer moest ik op tijd met nummers komen. En dat lukte wel.”

    Redelijkheid voor Selah Sue

    De albumtitel ‘Reason’ (rede, redelijkheid) betekent veel voor Selah Sue. “Het beschrijft het best mijn evolutie van de afgelopen jaren. Ik ben nog altijd enorm emotioneel maar door het ouder worden heb ik een ‘sense of reason’ gecreëerd waardoor ik mijn emoties beter kan plaatsen. Zonder dat had ik deze plaat nooit kunnen maken. Want werken met de producers in Los Angeles was echt niet makkelijk.”

    Selah Sue speelt 31 juli in het Openluchttheater in Bloemendaal.

    ©FaceCulture

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleHet Zwarte Cross weekend kreeg afsluiter die het verdiende
    Next Article Flogging Molly speelt zaal in Melkweg plat

    Related Posts

    Mala, een inspirerend muzikaal verhaal over oorlog, familie en liefde

    Pete Philly & Perquisite terug op het podium: Alsof je een oude vriend weerziet

    Van Feestpromotor tot Zakelijk Imperium: Luciano de Vries over Succes Opbouwen door Aanpassingsvermogen


    RSS Muzikantenbank
    • Gitarist zoekt band
    • Jazz muzikanten gezocht
    • Toetsenist cq accordeonist
    • Bassist zoekt hard/ prog rock band
    • Gezellige gitarist gezocht
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.