Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    vrijdag, februari 13
    Trending
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 13 februari 2026
    • Lorna Shore maakt indruk in uitverkochte AFAS Live
    • Magic System – Doni Doni
    • Extra show The Black Keys in AFAS Live
    • Fischer-Z viert 50 jarig bestaan met nieuw album en tournee
    • Eros Ramazzotti in 2027 terug naar de Ziggo Dome
    • Francis Rossi – The Accidental
    • Snoop Dogg nog deze maand naar Melkweg
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»OSP – 214
    CD Recensie

    OSP – 214

    By Esther Kessel-Tamerus12 april 2015

    De Limburgse rock band OSB (Oldskool Pretty) bestaat sinds 2012, maar pas nu komtn ze met hun debuut ‘214’. De titel van het album is niet zomaar gekozen. Samen hebben deze mannen 214 jaar rockervaring. OSP trad onlangs op in de Bosuil op de ‘Thank God it’s Wednesday’ woensdag avond en dat optreden overtuigde ons voor een recensie.

    Bij het instrumentale intro van ‘Rock the night’ geeft meteen duidelijk dat het OSP de duidelijke rock-stijl aan. De stem van zanger Rogier Stockbroeks heeft een heel licht rauw randje. Vrij algemene tekst die verstaanbaar is gezongen, met een mooi crescendo. Een prima gitaar-rif wordt door gitaristen Jos Evers en Michael Francis in een instrumentaal stuk ingezet. Na bijna 5,30 minuten wordt het einde weg gedraaid. Dit had wat mooier gekund, maar is ook een keuze.

    ‘Hear his cry’ heeft een vrij lang instrumentaal intro en heeft een pakkend ritme met wederom een goede gitaar-rif. Ondanks dit pakkend ritme is het minder meeslepend dan ‘Rock the Night’, hoewel het einde hier wel mooi wegsterft.

    ‘To say something beautiful’ heeft een wat apart en vrij rustig intro, maar vrij snel is er de overschakeling op het wat zwaardere werk, gedreven op het temp van drummer Jan van de Pluim en bassist Sergio Minchero. Toch heeft dit nummer, mede door de zang een wat poppy sound. Instrumentaal rockt het lekker door tot dat het nummer plotseling eindigt.

    ‘214’ is absoluut geen verkeerde EP, maar toch slaagt OSP er niet in om boven het gemiddelde uit te komen. Iets te veel poppy sound en te weinig rock. Toch zijn we benieuwd wat deze rockers voor de toekomst in petto hebben, want onlangs is er een dubbele bandwissel geweest. Rob Ogier zit nu achter het drumstel en Bastiaan Kuiper bespeelt een van de gitaren. Met deze nieuwe samenstelling wil Oldskool Pretty in de toekomst een volledige cd uitbrengen. Ze willen wat minder poppy klinken en meer rocken en dus zien we hun cd (die nog geschreven moet worden) met vertrouwen tegemoet! (7/10) (Eigen productie)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleKovacs (That’s Live – Hilversum, 11-04-2015)
    Next Article Miss Fuzz van The Deaf op Paaspop “One down, two to go!”

    Related Posts

    Magic System – Doni Doni

    Francis Rossi – The Accidental

    Victor Meijer – Bubblegum Psycho

    Labrinth – Cosmic Opera Act I

    Album recensie overzicht: Big Big Train, Joe Bonamassa en meer

    Album recensie overzicht: Robin Berlijn, The Hara en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Grunge/Alternative band zoekt muzikanten – regio Hoeksche Waard / Rotterdam
    • Bredase emo garagerockband Blue Vultures zoekt bassist (m/v/x)
    • Drummer zoekt band
    • Gitarist zoekt band regio Tilburg/Eindhoven
    • Meerstemmig zingen
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.