Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, september 15
    Trending
    • Wisin – La Universidad del Perreo
    • Oasis naar Johan Cruijff Arena
    • RY X voor concert naar iconische Gashouder in Amsterdam
    • Bertolf – Bluefinger Vol. 2
    • De magie van de Fisherman’s Blues Revue: The Waterboys betoveren Antwerpen
    • Arrested Development maakt groot feest van hun concert in de Mezz
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Robbie Nevil – ‘C’est La Vie’
    • Album recensie overzicht: Bloc Party, Artvark en meer
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Brabant»Brabant Nieuws»Tilburg onderzoekt iconisch openlucht-amfitheater
    Foto (c) Willem van Breugel
    Brabant Nieuws

    Tilburg onderzoekt iconisch openlucht-amfitheater

    By Norman van den Wildenberg16 maart 2026

    Gemeente Tilburg en Poppodium 013 onderzoeken de mogelijkheden voor de ontwikkeling van Adem, een grootschalig openlucht-amfitheater voor grote concerten en een landschapspark aan de rand van de stad. Het gebied moet het hele jaar toegankelijk worden voor inwoners. Naast evenementen moet het een plek worden om te wandelen, te recreëren en elkaar te ontmoeten.

    Het concept voor Adem komt van Poppodium 013, dat samen met de gemeente onderzoekt of het project haalbaar is. Tijdens deze onderzoeksfase richten de pijlen zich op het gebied van Vossenberg. “Na een eerste verkenning kwam deze locatie naar voren als meest kansrijke plek,” legt Frens Frijns (directeur Poppodium 013) uit. “Het is nu een weiland naast het industrieterrein. Door het terrein rondom het podium met geluiddempende materialen op te hogen, en zo als het ware een ‘berg’ te creëren, ontstaat een amfitheater waarin het publiek rondom het podium zit en het geluid meer naar binnen wordt gericht”.

    Het project streeft ernaar uit te groeien tot een nieuwe plek waar muziek, natuur en ontmoeting samenkomen. Wethouder Maarten van Asten (Evenementen): “Het biedt kansen voor Tilburg. Een plek waar inwoners elkaar kunnen ontmoeten, samen van muziek kunnen genieten en waar het leven gevierd kan worden.” Het gebied wordt daarnaast ontwikkeld als een parkachtige omgeving die het hele jaar toegankelijk is, met ruimte voor recreatie en ontspanning. Zo wordt onder meer gedacht aan een zwemvijver en een hardloop-track, zodat de plek niet alleen tijdens evenementen, maar ook op andere momenten een aantrekkelijke ontmoetingsplek voor de stad is.

    Met een capaciteit van ongeveer 20.000 bezoekers zou het amfitheater de kans bieden om een breed palet aan grote (inter)nationale artiesten naar Tilburg te halen. Daarmee kan de stad een nieuwe concertlocatie krijgen die vergelijkbaar is met bekende openluchtpodia in Europa zoals de Waldbühne in Berlijn.

    De komende periode kijken gemeente en Poppodium 013 samen met betrokken partijen onder meer naar de ruimtelijke inpassing, ecologie, bereikbaarheid en de mogelijke impact op de omgeving. Inwoners, bedrijven en andere betrokkenen zullen worden geïnformeerd en betrokken bij het proces. Pas daarna wordt besloten of en hoe het plan verder kan worden ontwikkeld.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleSjako! – Senior Citizens
    Next Article Supersister – T3iO

    Related Posts

    Album recensie overzicht: Bloc Party, Artvark en meer

    Album recensie overzicht: Tim Morse, Ezra Collective en meer

    Album recensie overzicht: Paris Paloma, Airbourne en meer

    Album recensie overzicht: Gavin Friday, Ellie Goulding en meer

    Album recensie overzicht: The Linda Lindas, Interpol en meer

    Album recensie overzicht: Beartooth, Alabama Shakes en meer


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Zangeres gezocht voor Symfonische metalband
    • Klarinettist/hoboïst gezocht
    • Muzikanten voor oprichting Bluesband
    • Flamencogitarist gezocht
    • Looking for a Hammond player to jam with (organ included)
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.