Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, juni 16
    Trending
    • RetRock liet Waalwijk dansen en rocken
    • Bezoekers genieten met volle teugen van Jazz Middelheim
    • Album recensie overzicht: Slick Rick, Murder by Death en meer
    • New Model Army zet Muziekgieterij in vuur en vlam
    • Boyce Avenue zorgt voor een sfeervol optreden in Amsterdam
    • Arrested Development nog steeds pure magie
    • Album recensie overzicht: Omar, Jimmy Barnes en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 13 Juni 2025
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Cultuur»Boek Recensie»Hulst – Broederband
    Boek Recensie

    Hulst – Broederband

    By Marie- Louise Reichenbach21 mei 2024

    Als je tegenwoordig wil opvallen in de oneindige stroom album-releases die er wekelijks uitkomen, moet je iets doen wat opvalt. Aangezien tegenwoordig zeker 50% alleen als streaming wordt uitgebracht, 45% ook als CD, 30% als vinyl album, blijft er in de stroom amper iets over om op te vallen. En ja, 99% valt niet genoeg op om te worden gerecenseerd. Een USB stick of -card, een enkele keer een cassettebandje en ja, we kregen in het verleden al eens een cd verpakt in een T-shirt of vergezeld door een sticker (wow…) en zelfs een flesje lokaal brouwsel (waarvoor dank, doe dat vaker!). Hulst probeerde het met een cd, verpakt in een boek. Het werkte, gelukkig.

    ‘Broederband’ is muziek met een verhaal, zoals ze zelf aangeven. En dat klopt. Het Groninger duo, de broeders Auke en Hans Hulst (opgegroeid in Denemarken), heeft een verhaal. Meerdere zelfs. Auke Hulst ken je wellicht als schrijver van ‘De Mitsukoshi Troostbaby Company’, waarmee hij werd genomineerd voor de Libris Literatuurprijs, of ‘Motel Songs’, waarmee hij de Bob den Uylprijs won. Hans daarentegen woonde en werkte jarenlang in Myanmar, het voormalige Birma, alwaar hij succesvol was in de televisiebusiness. Niet geheel onlogisch, gezien vader Ton Hulst journalist en radio-presentator was. Met de paplepel, noemen ze dat. Hulst is de voortzetting van De Meisjes, waarin de broers van 2011 tot en met 2014 zaten, samen met gitarist Christof Bauwens en drummer Theun Supheert, alleen nu aangevuld met bassist AndrĂ© van der Werf.

    ‘Broederband’ is het best te beschrijven als een verzameling muzikale reisverhalen. Hulst trekt van Groningen naar Myanmar, Helmond, Manchester, Hamburg, Montana, Utrecht, Liverpool terug naar Amsterdam… mijmeringen over Nik Kershaw, A-ha, The Beatles, Janis Joplin, Sting, Chit San Maung maar ook over whiskey, Jack Kerouac, Corona, de Rohingya en meer… Verpakt in muziek en begeleidt door vlot lezende verhalen, columns, door Auke opgetekend en een enkele keer door Hans.

    Nee, het album zal geen top 50 hits bevatten, maar daar zal het de mannen ook niet om te doen zijn. ‘Broederband’ is een luisteralbum. Of nee, feitelijk een meeleesalbum. Een levensreis van twee Groningers, vertaald in Nederlandstalige luisterliedjes. Qua stijl wat vergelijkbaar met Spinvis, AndrĂ© Manuel, Jeroen van Merwijk, maar dan wat serieuzer. Autobiografisch? Je weet het tegenwoordig nooit. Maar wat wel zeker is: ‘Broederband’ is een interessante verzameling liedjes, en ja, zeker samen met het begeleidende boek is het een verrassende combinatie die een leuke middag ontspanning brengt. En muzikaal wel meer dan een middag. (8/10) (Young Guns Media)

     

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleConcerttip dinsdag 21 mei: Olivia Rodrigo @ Sportpaleis
    Next Article Legendary Albums… Dolly Parton – 9 to 5 and Odd Jobs

    Related Posts

    RetRock liet Waalwijk dansen en rocken

    Bezoekers genieten met volle teugen van Jazz Middelheim

    Album recensie overzicht: Slick Rick, Murder by Death en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Fluitiste / celliste / zangeres zoekt band
    • Backings vocaliste of vocalist gezocht!
    • Fluitiste / celliste./ zangeres op zoek naar band
    • Zangeres zoekt een band
    • Zangeres zoekt gitarist(e)
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.