Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, juli 7
    Trending
    • Suzan & Freek tonen moed en muziek in Royal Park
    • Kane in de regen: een afscheid vol muziek, herinnering en verbondenheid
    • Anastacia schitterde op Nibe Festival dag 4
    • AIR laat muziek spreken in Eindhovens Klokgebouw
    • Album recensie overzicht: Tim Jago, Paul Carrack en meer
    • Win kaarten voor Hang Youth in Nieuwe Nor
    • Guus Meeuwis royaal in Royal Park
    • Neil Young energiek met jonge band in Mönchengladbach
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Susana Raya zorgt voor glimlach op ieders gezicht
    Concertverslag

    Susana Raya zorgt voor glimlach op ieders gezicht

    By Jan de Leeuw14 april 2024

    Kort voor aanvangstijd stroomde afgelopen donderdagavond Teatro Munganga in de Amsterdamse Schinkelhavenstraat vol met een internationaal samengestelde publieksgroep. Van vaste bezoekers tot Amerikaanse toeristen, iedereen was gekomen om in de voormalige paardentramremise het concert te aanschouwen van zangeres en gitaarvirtuoos Susana Raya, bijgestaan door meesterbassist Jeroen Vierdag en de voortreffelijk spelende trompettiste Ellister van der Molen. Het werd een avond vol prachtige muziek en vooral ook van de glimlach op ieders gezicht.

    Raya groeide op in de Spaanse stad Cordoba en studeerde daar klassieke gitaar aan het conservatorium. Vanaf haar dertiende jaar had zij ook al een grote passie voor zingen. Op haar opleiding ging zij zich steeds meer richten op het schrijven van teksten en kreeg ook steeds meer interesse in jazz en geïmproviseerde muziek. Ze volgde onder andere masterclasses bij Deborah Brown en Maria João. Uiteindelijk belandde Raya in Amsterdam. Geïnspireerd door de Nederlandse jazzgitaristen Jesse van Ruller en Maarten van Grinten studeerde zij daar aan het conservatorium.

    “Mijn muziek is het resultaat van inspiratie door artiesten die mij diep raken”, zegt Raya over haar eigen composities. “Mijn grootste liefde gaat uit naar Chet Baker, Pat Metheny, Elis Regina, Antonio Vega, Eva Cassidy”.

    Volle aandacht

    Vanavond opende Raya het concert met haar interpretatie van ‘Drume Negrita’ van de Cubaanse componist Ernesto Grenet en kreeg gelijk hiermee de volle aandacht van het publiek. Vervolgens zong zij eigen composities van haar album ‘Wind Rose’. Onder andere ‘Camino a casa’ en ‘Ave de paso’ kwamen voorbij. Haar liefde voor Chet Baker kwam voorbij in een heerlijke uitvoering van ‘But not for me’ waarin ook Ellister van der Molen mocht excelleren op trompet. Ook jazzy folkrock uitvoeringen van ‘Wild horses’ (Rolling Stones) en ‘I can’t find my way home’ (Steve Windwood) werden niet geschuwd deze avond. Het concert eindigde in de toegift uiteindelijk met een heuse samba: ‘So danco samba’.

    Vrolijke sfeer

    Het waren ook de leuke verhalen die Susana Raya tussendoor vertelde. De grappige interactie met haar mede muzikanten, maakte de avond ook op een aangename manier bijna stand-upcomedy wat een goede uitwerking had op de vrolijke sfeer die er de hele avond in het theater heerste. Vierdag en Van der Molen fungeerden in dit geval als goede aangevers. Alle lof gaat uit naar deze twee muzikanten. Concerten in kleine zaaltjes blijven een fantastische beleving. Laten we dit blijven koesteren en steunen!

    Foto’s (c) Eddy Ellert

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleConcerttip zondag 14 april: Mr Big @ Muziekgieterij
    Next Article Album recensie overzicht van zondag 14 april 2024: Phosphoroscent, Balance of Power en meer

    Related Posts

    Suzan & Freek tonen moed en muziek in Royal Park

    Kane in de regen: een afscheid vol muziek, herinnering en verbondenheid

    Anastacia schitterde op Nibe Festival dag 4


    RSS Muzikantenbank
    • Roestig! zoekt een 2e gitarist, toetsenist
    • A capella kwartet zoekt bas
    • Quality Musicians Wanted!
    • Ervaren gitarist zoekt band
    • Gitarist zoekt (punk) bandje
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.