Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, juli 2
    Trending
    • Concert At Sea Festival: Laatste Dag Vol Muzikale Hoogtepunten
    • Turnstile naar AFAS Live
    • Nubiyan Twist – NT Soundsystem
    • Spoorpark Live Festival vol Disco, Pop en Rock
    • Album recensie overzicht: Nick León, Lorde en meer
    • Suzan & Freek stelen de show op emotionele tweede dag Concert At Sea
    • Album recensie overzicht: Nikki Nair, Fred Hersch en meer
    • North Sea Round Town verbindt alle lagen van de bevolking
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Elbow – Audio Vertigo
    CD Recensie

    Elbow – Audio Vertigo

    By Peter van Cappelle25 maart 2024

    Inmiddels draait de Britse band Elbow al zo’n 27 jaar mee. Waarvan 23 jaar geleden hun eerste album ‘Asleep In The Back’ verscheen, en het is inmiddels alweer 16 jaar geleden dat de grote doorbraak naar het grote publiek kwam met het album ‘The Seldom Seen Kid’. Maar dat Elbow nog altijd een band is die verrassend uit de hoek kan komen, bewijzen ze met hun nieuwe album ‘Audio Vertigo’.

    Want na het sobere album ‘Flying Dream 1’ is ‘Audio Vertigo’ opeens vrij experimenteel en soms ook bombastisch. Het is dat de zo herkenbare stem van zanger Guy Garvey uit duizenden is te herkennen, maar het funky ‘Lover’s Leap’ en het elektronische ‘Balu’ (beiden als singles voorafgaand aan het album uitgebracht) lijken op niks dat Elbow hiervoor heeft gemaakt. Terwijl de derde single ‘Good Blood Mexico City’ een opvallend hitgevoelige en luchtige rocktrack is.

    Toch zijn er ook in deze nieuwe verkenningstocht van muzikale invloeden zijn er vertrouwde elementen. In openingstrack ‘Things I’ve Been Telling Myself For Years’ is de duisternis van twee albums geleden (het door de Brexit beïnvloede ‘Giants Of All Sizes’) terug. Iets wat ook zijn weerslag vindt in ‘Her To The Earth’, waarin Garvey zingt: ‘We live in a troubling age’. Ook het sobere ‘Very Heaven’ is vertrouwd Elbow. Maar zonder in saaiheid te vertrouwen klinkt bijvoorbeeld het ritmegestuwde ‘The Picture’ nogal trippy á la Radiohead. Of het door de gitaarriff stuwende, maar toch kleingehouden ‘Knife Fight’ (over een incident waarvan Garvey getuige was in een bar in Instanbul). Afsluiter ‘From The River’ combineert dan weer de vertrouwd soberheid van Elbow met groovy elektronica.

    Met hun tiende album weet Elbow 23 jaar na hun debuutalbum nog altijd te verrassen zonder dat het ten kosten gaat van de kwaliteit. Met ‘Audio Vertigo’ bewijzen ze dat er nog lang geen sleet is ontstaan na 23 jaar, maar nog altijd weet aan te sluiten bij de tijdgeest zonder te geforceerd mee te liften op huidige trends. (9,0/10)(Polydor)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleConcerttip maandag 25 maart: Mr. Big @ Ancienne Belgique
    Next Article Marcel Coenen & Friends waren indrukwekkend

    Related Posts

    Concert At Sea Festival: Laatste Dag Vol Muzikale Hoogtepunten

    Turnstile naar AFAS Live

    Nubiyan Twist – NT Soundsystem


    RSS Muzikantenbank
    • Toetsenist gezocht!
    • Band zoekt drummer
    • Topvocalisten gezocht
    • Ervaren zanger gezocht met veel tekstbeleving
    • Quality Time Musicians Wanted!
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.