Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, december 22
    Trending
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Soul II Soul – ‘Back to life’
    • Album recensie overzicht: Nicki Minaj, SZA en meer
    • DeWolff eindigt jaar met hoogmis in TivoliVredenburg
    • Originele gitarist Jethro Tull, Mick Abrahams overleden
    • Hello Festival 2026 maakt line-up bekend
    • Extra show Anohni in Carré
    • Ibrahim Maalouf kondigt tweede show in Carré aan
    • DeWolff zette De Bosuil in vuur en vlam
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Brabant»Brabant Live»Mother’s Finest 50th Anniversary Tour in de Groene Engel
    Foto (c) Rob Verbrugge
    Brabant Live

    Mother’s Finest 50th Anniversary Tour in de Groene Engel

    By Rob Verbrugge30 april 2022

    Age is just a number. Dat bleek deze avond maar weer in de Groene Engel in Oss. Een nagenoeg uitverkocht huis was op de Anniversary Tour van Mother’s Finest afgekomen. En daar zal men zeker geen spijt van hebben gehad. Vanaf de eerste noten speelde de band de sterren van de hemel, het dak eraf en wat voor superlatieve er nog meer voor zijn. They’re too damn funky to be white, they rock too hard to be black!

    Een genre toekennen aan het Amerikaanse Mother’s Finest is niet makkelijk. Het dichtst wat in de buurt zou komen is: een mix van funk, rock, gospel, R&B, metal en jazz, dat muzikale grenzen en negatieve stereotypering overstijgt.

    De band is legendarisch te noemen. In het post Prince en Red Hot Chili Peppers tijdperk is de combinatie tussen soul, (hard)rock en funk zo vreemd niet. Dat was anders toen Mother’s Finest er in de jaren zeventig mee kwam. In de VS werden ze verguisd: too damn funky to be white, they rock too hard to be black. Mother’s Finest is de reus op wiens schouders een compleet genre rust. Survivors. trouw aan hun roots tot op de dag van vandaag.

    Mother’s Finest bestaat uit: Joyce “Baby Jean” Kennedy, Glenn “Doc” Murdock, Jerry “Wyzard” Seay, Gary “Moses Mo” Moore, John “Red Devil” Hayes en Dion Derek. Het concert was een feest van 50 jaar Mother’s Finest historie. Een feest voor de vele hardcore fans en soms ook fans van het eerste uur. De zaal, deinde, danste en zong mee. Het publiek reageerde fantastisch op zangeres Joyce Kennedy die weinig moeite had om het publiek meet te krijgen. Hier had ze, zoals ze vertelde, 2 jaar voor gebeden. Voorlopig zullen die verhalen nog wel verteld blijven worden na twee jaar stilstand. De band genoot, het publiek genoot. De sfeer in de Engel was als vanouds vol met fantastische muziek.

    De setlist bevatte uiteraard de top 40 noteringen uit vroeger jaren. ‘Baby Love’, ‘Peace of the Rock’ en ‘Fight Power’. De energie staalde er van af, leeftijd is dus echt slechts een nummer. Vanavond bleek maar weer eens dat muziek je jong van hart en geest houdt. Na 2 jaar was het hard weken voor Joyce en Glen maar samen presteerden ze als vanouds. En zoals het bands uit die tijd betaamt een setlist van 2 uur.

    Foto’s (c) Rob Verbrugge

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleFrank Boeijen komt naar 013
    Next Article The Delines maken magie in Grenswerk

    Related Posts

    Árstíðir betovert de Cacaofabriek

    Racoon brengt warme theatertour tweemaal naar uitverkocht Muziekgebouw Eindhoven

    Ellen ten Damme niet mis in de (Kerst-)mis in Theater aan de Parade in Den Bosch


    RSS Muzikantenbank
    • Zanger gezocht voor Disco Soul funk band
    • Countryrockband in de aanbieding voor zangers en zangeressen!
    • Saxofonist gezocht
    • Gezocht muzikanten voor duo of trio
    • Gezocht muzikanten voor duo of trio
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.