Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, november 16
    Trending
    • The Waterboys in Muziekgebouw Eindhoven vol literaire rock en tijdloze klassiekers
    • Orchestra Baobab bewijst in Heerlen dat vijf decennia groove geen vervaldatum kent
    • Album recensie overzicht: FKA twigs, Cheap Trick en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 14 november 2025
    • Jasmine Jethwa ontroert in een uitverkocht Café Café
    • Frank Boeijen neemt uitverkocht Depot mee op vertrouwde reis
    • King King was zoals altijd, zeer goed in De Bosuil
    • Zara Larsson brengt zomerse sfeer naar Ziggo Dome
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Amsterdam voor even de Celtic Dream Clannad
    Clannad
    Concertverslag

    Amsterdam voor even de Celtic Dream Clannad

    By Rik van den Heuvel5 april 2022

    Weinig bands uit Ierland zo bekend als Clannad. Naast een band, is Clannad vooral een familie. Meer dan vijftig jaar lang deelden de Brennan’s en bloedverwanten de Duggans lief en leed op het podium tot oerlid Padraig Duggan enkele jaren geleden overleed. Inmiddels heeft de legendarische band besloten om na een laatste ereronde de band tot rust te brengen. Dit doen ze niet zonder enkele shows in Nederland te spelen. Eerste stop: een uitverkocht Concertgebouw Amsterdam.

    Twee doorschijnende doeken vormden het sobere decor in een uitverkocht concertgebouw. Sober, maar doeltreffend, de doeken accentueerden het prachtige antieke orgel dat statig op de achtergrond prijkte. De band zelf stak bescheiden af tegen de grootsheid van de zaal, zonder hierin verloren te raken. Een strak geregisseerde lichtshow toverde organische en droomachtige beelden op het rijk gedecoreerde plafond en de net zo positief potsierlijke muren van de grote zaal.

    Het publiek werd getrakteerd op een dwarsdoorsnede uit het oeuvre dat Clannad in zijn vijftigjarig bestaan heeft opgebouwd. Daarbij lag in de eerste set de nadruk met name op de Gaelische nummers, gezongen in hun originele taal. Met name de eerste set kreeg hierdoor een fijne en dromerige sfeer mee. In de tweede set sijpelde er steeds meer Engels de nummers is, en lag het tempo ook wat hoger. Van de dromerige beelden rolden we rechtstreeks in knusse pubs en vrolijke volksfeesten, waarbij (immer poëtische) drinkliederen ook niet werden geschuwd.

    Pól Brennan, die op gitaar rechts als een energieke ringleider de bandleden en het publiek opzweepte en aanwakkerde wist met een knipoog diverse Gaelische termen of culturele verschillen uit te leggen aan het publiek. Een schril contrast met Ciaran Brennan die links op bas een lomere energie met zich meebracht, gepaard met een droger gevoel voor humor. Centraal in het midden, met haar harp en kristalheldere zang, wist Moya met een moederlijke warmte de zaal te betoveren.

    Muzikaal was de avond dik in orde en de akoestiek geweldig, hoewel de avond niet geheel vlekkeloos verliep. Hier en daar werd wellicht een klein foutje gemaakt en wanneer het relatief nieuwe nummer ‘A Celtic Dream’ werd gespeeld merkte je dat er iets niet klopte. Snel daarna legde Moya het concert even een paar tellen stil en verontschuldigt zich, haar harp stond verkeerd gestemd. Het zijn de foutjes als dit die de band menselijk en benaderbaar maken. Het maakte de avond intiem en gemoedelijk, ondanks de ruim 2000 man in het publiek.

    Na de twee sets was er nog ruimte voor een spectaculair toegift, die de zaal klappend en dansend mee wist te krijgen, alvorens zij na een staande ovatie naar huis werden gestuurd. Van de warme concertzaal waar men weg kon dromen in een Keltische fantasie, naar de verschrikkelijk Hollandse bui buiten, en de wetenschap dat de meeste mensen de legendarische folkband voor het laatst hebben gezien. Clannad in topvorm liet Amsterdam achter met de herinnering aan een heerlijke Keltische droom.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous Article5 april, de verjaardag van Agnetha Fältskog
    Next Article Full Concert: ABBA live @ the U.S.A. (1980)

    Related Posts

    The Waterboys in Muziekgebouw Eindhoven vol literaire rock en tijdloze klassiekers

    Orchestra Baobab bewijst in Heerlen dat vijf decennia groove geen vervaldatum kent

    Album recensie overzicht: FKA twigs, Cheap Trick en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Backingvocalist(e) gezocht die ook een instrument bespeeld
    • Fiddle gezocht voor country/bluegrass/Keltisch
    • Zanger(es) gezocht voor country/bluegrass/keltisch
    • Creatieve bassist(e) gezocht
    • Drummer (45) zoekt Tribute of Rock cover band in regio Breda-Dordrecht
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.