Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    donderdag, juni 19
    Trending
    • Iain Hornal – Return to the Magic Kingdom
    • Last minute aankondiging Tom Odell op Pinkpop
    • HAEVN met extra show naar AFAS Live
    • Michael Riesenbeck – Courage
    • Franz Ferdinand naar 013
    • Win kaarten voor Arch Enemy in AFAS Live
    • Bryyo – Presence
    • Helloween kondigt nieuw album ‘Giants & Monsters’ aan
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»BluesZine»Blues cd's»The Yearlings – Skywriting
    The Yearlings – Skywriting
    Blues cd's

    The Yearlings – Skywriting

    By Eric Campfens10 december 2018

    Vanaf 1999 vormde de Utrechtse band the Yearlings een vaste waarde in de Nederlandse roots- en alt-country scene. Na twee goed ontvangen albums, ‘The Yearlings’ (2002) en ‘Utrecht’ (2004) hield de band er in 2006 mee op. De leden van de band zochten andere uitdagingen. Enkele jaren geleden kwamen Olaf Koeneman en Niels Goudswaard weer samen en zochten de overige leden van de band op. Met hen werd opnieuw samengewerkt en het tastbare bewijs, de nieuwe cd ‘Skywriting’ ligt nu in de winkels.

    De band bestaat naast de al genoemde Koeneman (zang, gitaar, mandoline, toetsen) en Goudswaard (zang, gitaar, percussie, harmonica) uit Herman Gaaff (bas), Léon Geuyen (drums, zang) en Bertram Mourits (gitaar, dobro, toetsen). Zij worden vergezeld door ex-Urban Dance Squad René van Barneveld op pedal steel.

    Op het album staan twaalf prachtige, zelfgeschreven nummers. Negen ervan zijn van de hand van Olaf Koeneman en de overige drie zijn van de hand van Koeneman en Niels Goudswaard samen. Het mooie van het zelf schrijven van nummers is onder meer dat je persoonlijke dingen kunt vertellen. Het verhaal van het opnieuw samenkomen van de band wordt door de heren Koeneman en Goudswaard mooi samengevat in het nummer ‘My Deliverance’.

    Het eigen verhaal wordt ook verteld in nummers als ‘New Job’ en ‘Evelene (You’ve Got To Know It)’. Ook muzikaal zit het prima in elkaar. The Yearlings houden vast aan de stijl die nu alt-country wordt genoemd. Een strakke begeleiding, die staat als een huis. Fraai gitaar- en toetsenwerk en vooral de prachtige samenzang maakt het allemaal af. Af en toe klinkt de muziek van bands als de Byrds en Bread door. Mijn persoonlijke favoriete nummers zijn het al genoemde ‘My Deliverance’ en het rockende ‘The Breaking Of My Heart Part’, waarmee deze sterkte cd wordt afgesloten. Goed om deze band weer terug te hebben. (8/10)  (Lonely Sounds Records/Sonic Rendezvous)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleNieuwe release en afscheid La Corneille
    Next Article Boyband Five komt naar Tilburg

    Related Posts

    Iain Hornal – Return to the Magic Kingdom

    Last minute aankondiging Tom Odell op Pinkpop

    HAEVN met extra show naar AFAS Live


    RSS Muzikantenbank
    • Bassist
    • 80 minutes coverband zoekt gitarist
    • Pleased To Meet You uit Arnhem zoekt toetsenist(e)
    • Memory Lane (Friesland) zoekt een zanger (60+)
    • Gitarist!
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.