Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    donderdag, juni 19
    Trending
    • Iain Hornal – Return to the Magic Kingdom
    • Last minute aankondiging Tom Odell op Pinkpop
    • HAEVN met extra show naar AFAS Live
    • Michael Riesenbeck – Courage
    • Franz Ferdinand naar 013
    • Win kaarten voor Arch Enemy in AFAS Live
    • Bryyo – Presence
    • Helloween kondigt nieuw album ‘Giants & Monsters’ aan
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Raymond van het Groenewoud – Archivaris
    CD Recensie

    Raymond van het Groenewoud – Archivaris

    By Jan Vranken27 maart 2018

    Raymond van het Groenwoud is een instituut. In de lage landen is Raymond van het Groenewoud inmiddels uitgegroeid tot een mastodont van de rock, pop en kleinkunst. Een man die al vanaf 1973 meedraait in de eredivisie van de muziek in België en Nederland. Een man die meegegroeid is met zijn leeftijd en met zijn muziek. Hij speelde in 1981 de wei plat in het burgemeester Damenpark tijdens Pinkpop, en vorig jaar stond hij nog in een feesttent in ‘s Gravenvoeren tijdens de kermis voor 25 man spelen. Beide optredens bracht hij met evenveel energie. Hij zong het zelf al in zijn grootste hit ‘Je veux l’ amour‘: “Ik heb zalen doen vollopen, ik heb zalen doen leeglopen”, “Ik heb succes gekend, ik heb ellende gekend”.

    Archivaris

    Van het Groenewoud is inmiddels 68 jaar en maakt nog steeds zijn kilometers in het clubcircuit, maar ook in de theaters. Voorwaar een instituut dus. Een instituut dat al meer dan 45 jaar succes kent. Tijd dus voor een overzicht. Dat overzicht is er nu met het door hemzelf samengestelde 4 cd’s tellende album ‘Archivaris’. Alles staat er op, maar dan ook bijna alles. De hits natuurlijk, zoals daar zijn ‘Meisjes’ , ‘Vlaanderen Boven’, ‘Je veux de l’ amour‘, ‘Maria, Maria, ik hou van jou’ , ‘Chachacha’, ‘Liefde voor muziek‘ en ga zo maar door. Ook de kleine liedjes met de prachtige teksten die mensen zo vaak hebben ontroerd of aan het glimlachen hebben gemaakt. ‘Intimiteit’ , ‘Gelukkig Zijn’. De wonderbaarlijke nummers: ‘Brussels bie Night’ of ‘Weg met Amerika’, het staat er allemaal op.

    Zelfs voor een verstokte liefhebber van Raymond van het Groenwoud is er op dit complete overzicht nog plek voor verrassingen, want er zijn maar weinigen die al het werk van Raymond van het Groenewoud kennen. Voor al die mensen die de muziek van Raymond kennen en waarderen, maar er nooit iets van kochten: Dit is het moment. Vanaf 30 maart kan iedereen voor een zeer schappelijk prijsje dit overzicht van 4 cd’s kopen. Je hebt dan bijna alles van een van de meest gewaardeerde artiesten uit de lage landen. Inderdaad, bijna alles, want een van zijn leukste liedjes ‘Bleke Lena’ ontbreekt helaas. (7/10) (Warner Music)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleHannah Epperson op 6 april naar de Waalse Kerk in Amsterdam
    Next Article Beer Bottle and Bands

    Related Posts

    Iain Hornal – Return to the Magic Kingdom

    Last minute aankondiging Tom Odell op Pinkpop

    HAEVN met extra show naar AFAS Live


    RSS Muzikantenbank
    • Slaggitarist/zanger, 70+ zoekt een band met ervaren amateurs
    • Bassist gezocht
    • Bassist m/v!
    • 80 minutes coverband zoekt gitarist
    • Pleased To Meet You uit Arnhem zoekt toetsenist(e)
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.