Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zaterdag, november 8
    Trending
    • The Scorchers: Het vuur van ska en reggae in een nieuwe tijd
    • Hiromi’s Sonicwonder in Eindhoven: Technische perfectie op zoek naar een ziel
    • Album recensie overzicht: Primal Scream, Hetty Kate en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 7 november 2025
    • The Chameleons brengen verleden en nieuw werk samen in De Bosuil
    • Waarom sommige mensen geen jazz kunnen verdragen…
    • La Ratte – Tryptique De La Ratte
    • Froukje en S10 vieren vriendschap in uitverkochte Ziggo Dome
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Lemaitre overrompelt publiek Sugarfactory
    Lemaitre
    Foto: Armelle van Helden - Archief Maxazine
    Concertverslag

    Lemaitre overrompelt publiek Sugarfactory

    By Serge van de Lisdonk18 februari 2016

    Hoewel Paradiso woensdagmiddag in het middelpunt van de Nederlandse media stond door de perspresentatie van Pinkpop, was de echte actie in de avond te vinden. Een paar honderd meter verder bewees Lemaitre in een goedgevulde Sugarfactory dat het Limburgse festival een Noors duo over het hoofd heeft gezien. Het toeval wil dat de commerciële DJ Kygo vanmiddag wel toegevoegd is aan het affiche van Pinkpop, terwijl juist hij een groot fan is van Lemaitre.

    Lemaitre 8

    Keljet een zeer geslaagde opwarmer

    Dat Nederland langzaam warm loopt voor de meeslepende electro-dreunen van Lemaitre was te merken aan de toeloop van het publiek. Al ruim voor 21.00 stond de zaal vol met liefhebbers die werden vermaakt door een twee uur durende set van Keljet, het Nijmeegse DJ-duo dat de afgelopen popronde en Eurosonic een sterke indruk achterliet. Het moet gek lopen willen we de makers van “Dutch Disco” niet tegen komen op de diverse festivals dit jaar.

    Na een (te) lange ombouwset ging eindelijk tegen half tien het gordijn open en kwam het duo het podium op, met in hun kielzog twee bandleden. Een extra live drummer en toetsenist/gitarist moest het optreden een extra glans gaan geven. Eerlijk is eerlijk, een dj-set met af en toe wat zangpartijen kan al heel snel saai uitpakken dus was de keuze voor live muzikanten een uitstekende beslissing. Vanaf de eerste beats pakte het viertal de menigte in en was er geen stoppen aan.

    Lemaitre is een perfecte act voor festivals

    Natuurlijk is er geen millimeter speling op de setlist omdat de basis natuurlijk gewoon uit de laptop komt, maar desalniettemin is het drumwerk retestrak en bijna ongelofelijk dat het niet uit een USB stick komt. Toen zanger lrik Denizou Lund het nummer ‘High Tide’ aankondigde kwam er alleen een ander nummer uit de boxen, wat resulteerde in een cynische grijns van de overige bandleden. Het zal wel te maken hebben gehad met het drukke tourschema. Het zou ook de verklaring kunnen zijn dat hij regelmatig behoorlijk uit de bocht vloog qua zang. Zo briljant dat het af en toe muzikaal was, zo vals waren de zangpartijen van Irik.
    Toch was het niet eens erg storend omdat de moddervette dubstep en de vele bijgeluiden perfect werden aangevuld met gitaarsolo’s en enthousiasme van het viertal. Het publiek kon geen seconde stilstaan en was zo uitgelaten dat Lemaitre halverwege een tandje bij schakelde.

    Lemaitre 4

    lrik Denizou Lund en Ketil Jansen lieten in de Sugarfactory al zien hoe je vakkundig een zaal inpakt met elektronische muziek. In deze setting en met deze energie is Lemaitre de perfecte act voor een festival als Lowlands.

    Foto’s: Armelle van Helden – Maxazine

     

     

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleThe Lumineers zijn terug met nieuwe single en album
    Next Article [Afgelopen] Win kaarten voor de cd-presentatie van Roald van Oosten (Caesar)

    Related Posts

    Hiromi’s Sonicwonder in Eindhoven: Technische perfectie op zoek naar een ziel

    De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 7 november 2025

    The Chameleons brengen verleden en nieuw werk samen in De Bosuil


    RSS Muzikantenbank
    • Rock/metal band gezocht
    • Ervaren zangeres zoekt nieuwe muzikale uitdaging
    • Zangeres zoekt Rock / heavy metal band
    • TENORSAXOFONIST zoekt bigband of combo
    • Toietsenist met ambitie
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.