Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, juli 1
    Trending
    • Concert At Sea Festival: Laatste Dag Vol Muzikale Hoogtepunten
    • Turnstile naar AFAS Live
    • Nubiyan Twist – NT Soundsystem
    • Spoorpark Live Festival vol Disco, Pop en Rock
    • Album recensie overzicht: Nick León, Lorde en meer
    • Suzan & Freek stelen de show op emotionele tweede dag Concert At Sea
    • Album recensie overzicht: Nikki Nair, Fred Hersch en meer
    • North Sea Round Town verbindt alle lagen van de bevolking
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»VanVelzen – The Rush of Life
    CD Recensie

    VanVelzen – The Rush of Life

    By Redactie24 mei 2012

    Het vierde album van Roel VanVelzen heeft drie jaar op zich laten wachten, drie jaren waarin de grote kleine man zich druk toelegde op andere dingen, zoals natuurlijk zijn jurylidmaatschap van ‘The Voice of Holland’ en zijn theatertour, waarin Roel zijn jurylidmaatschap van ‘The Voice’ lichtelijk op de hak nam. Zo kennen we hem, goedlachs, vrolijk, spontaan en energiek. En zo klinkt ook zijn eerste single, de titeltrack van ‘The Rush of Life’.

    Ook ‘Fight the Feeling’ klinkt zo energiek, hoewel het gehele nummer door het ‘oh oh oh, it’s magic’ een enorme Pilot-erlebnis geeft. Natuurlijk door het nummer van de Schotse band die enkele jaren voor de geboorte van Roel een mega grote hit had. Het is niet verwonderlijk, want ook in openingstrack komen referenties aan de Beatles en the Beach Boys al duidelijk naar voren.

    Met ‘Cross your heart’ is het even schrikken, tenzij je van Mika houdt, want het enige nummer dat VanVelzen niet zelf (mee) heeft geschreven valt enorm uit de toon ten op zichte van de rest van de cd. Gelukkig, moeten we zeggen, want ‘The Rush of Life’ is verder een beetje allemaal van hetzelfde. Op voorgenoemd nummer en ‘If you were leaving’ na, maar dat kan niet anders of het gevoelige nummer met die vreemde marxophone (zeg maar een soort citer) is voor een geliefde geschreven. Anders zou je ook dit nummer gewoon niet op een plaat zetten. Niet doen Rel, niet doen! De nummers zijn niet slecht, zeker niet, maar aanspreken doen ze ook niet helemaal. Het zijn en blijven, ook na 10 keer, niemendalletjes, dertien in een dozijn nummers. Dat zijn we niet van VanVelzen gewend!

    Misschien is het dat we zijn piano en gitaarspel missen, het is wat ruiger, of in ieder geval wordt er geprobeerd wat ruiger te gaan, maar in onze ogen moet Roel in dit geval als schoenmaker bij zijn leest blijven. We snappen dat Roel na die verschillende experimenten die hij tijdens ‘The Voice’ heeft gezien en gehoord zelf ook meer wil, maar meer dan waar je goed in bent moet je niet doen. En dat is wat VanVelzen met ‘The Rush of Life’ wel heeft geprobeerd… Jammer. (5/10) (T2)


    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous Article64% van de Nederlanders gokt op finaleplaats Joan Franka
    Next Article Free legal download: Julia Stone

    Related Posts

    Nubiyan Twist – NT Soundsystem

    Album recensie overzicht: Nick León, Lorde en meer

    Album recensie overzicht: Nikki Nair, Fred Hersch en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Topvocalisten gezocht
    • Ervaren zanger gezocht met veel tekstbeleving
    • Quality Time Musicians Wanted!
    • Gezocht: drummer voor Supertramp Tribute band
    • ReCover zoekt bassist
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.