Op 1 november werd Rotterdam Ahoy omgetoverd tot de wereld van Hans Zimmer. De internationaal geprezen show ‘A New Dimension’ keerde na het succes van de voorgaande editie in 2024 terug naar Rotterdam. Een avond waarin de filmmuziek van een van de meest invloedrijke componisten van deze tijd centraal stond.

Hans Zimmer was verantwoordelijk voor een indrukwekkend oeuvre aan filmmuziek, met composities voor onder meer ‘Gladiator’, ‘The Dark Knight’, ‘Inception’, ‘Pirates of the Caribbean’, ‘Interstellar’ en ‘Dune’. Zijn herkenbare combinatie van orkestrale arrangementen, elektronische elementen en krachtige muzikale thema’s had inmiddels een vaste plek verworven in de filmgeschiedenis.

Hoewel Zimmer zelf niet op het podium verscheen, was zijn invloed gedurende de productie duidelijk aanwezig. Hij fungeerde als curator en muzikaal leider en had de muzikale inhoud van de show samengesteld. De muzikale leiding tijdens deze tour was in handen van de meervoudig Grammy-genomineerde dirigent en arrangeur Matt Dunkley, die al jarenlang met Zimmer samenwerkte.

Samen met het Oekraïense Odessa Orchestra & Friends en het Nairobi Chamber Chorus werden de composities naar het podium vertaald. Daarnaast zorgden verschillende solisten voor een extra dimensie aan de muzikale uitvoering.

‘A New Dimension’ was nadrukkelijk meer dan een traditioneel symfonisch concert. De combinatie van grootschalige orkestrale arrangementen, filmfragmenten, indrukwekkende projecties en zorgvuldig uitgewerkte geluidseffecten vormde een belangrijk onderdeel van de productie. Daarmee stond niet alleen de muziek centraal, maar ook de beeldwereld waarvoor deze oorspronkelijk was geschreven.

Met ‘The World of Hans Zimmer – A New Dimension’ kreeg het publiek een uitgebreide kennismaking met vier decennia aan filmmuziek. Een productie waarin de muzikale nalatenschap van Hans Zimmer het uitgangspunt vormde en waarin orkest, koor, solisten en visuele elementen samenkwamen.

