Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, juli 30
    Trending
    • Alice Cooper brengt shockrock naar AFAS Live in Amsterdam
    • Hitkanon Flo Rida naar AFAS Live
    • Reneé Rapp – Bite Me
    • Legendary Albums: Fleetwood Mac – Fleetwood Mac
    • Jurassic World Rebirth (2025)
    • Album recensie overzicht: Tyler, the Creator, Cory Hanson en meer
    • Londen: Edith Grove 102 en waarom de Rolling Stones er nog altijd wonen
    • Album recensie overzicht: Uncle Frank, Madonna en meer
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Zwarte Cross brengt vele muziekstijlen samen op één festival
    Zwarte Cross
    Foto (c) Sander van den Berg
    Concertverslag

    Zwarte Cross brengt vele muziekstijlen samen op één festival

    By Kor Heidinga17 juli 2018

    De tweede dag van de Zwarte Cross begon voor ons bij The Bayou, het roots en blues-podium van het festival. Zelfs zo vroeg op de dag stond het veld al helemaal vol en terecht, want Tim Knol stond op het podium. De laatste tijd gaat het bij Knol gelukkig weer over zijn muziek en natuurlijk vooral over zijn nieuwe album ‘Cut The Wire’. Hiervan speelde hij dan ook meerdere nummers, die allemaal enthousiast door het publiek ontvangen werden. Knol had een optreden van de Foo Fighters zitten kijken en wou dit graag even nadoen. Maar na de eerste schreeuw van Knol moest hij toegeven dat hij geen zanger was als Dave Grohl. “Dit voelde zo verkeerd dat ik dit nooit meer ga doen op het podium.” aldus een vrolijke Tim Knol. En dat is maar goed ook want Tim Knol kan beter Tim Knol blijven en mooie nummers schrijven.

    Even later stond op de mainstage Danko Jones zich te verbazen over de hoeveelheid mensen voor het podium. “Wow. This festival is amazing. I love Zwarte Cross (of iets wat daar op leek)” riep de Canadese zanger/gitarist Jones. Vol energie stuiterde de band een uur lang over het podium en gaf echt alles, gevoed door het enthousiasme van het publiek. Drie kwartier later stonden de Kaiser Chiefs voor een nog voller veld en lieten het publiek springen en dansen.


    Na het optreden van de Kaiser Chiefs op de mainstage gingen we weer terug naar The Bayou voor weer een erg goede Nederlandse band: Darlyn. De Amsterdams/Rotterdamse band begon in 2015 en scoorde een jaar later een hit met het nummer ‘Stepping Stone’, dat uiteraard op de Zwarte Cross werd gespeeld. Darlyn werd gevolgd door de “girl band” Bootleg Betty die net als de optredens hiervoor veel publiek trok en er een ontzettend gezellige bende van maakten.


    Tussen de optredens van Darlyn en Bootleg Betty stonden Will and the People op de mainstage. Zanger Will Rendle had voor de gelegenheid speciaal een tattoo laten zetten van een zwart kruis op zijn buik. Een beetje jammer was wel dat deze “tattoo” aan het begin van het optreden al helemaal uitgelopen was. Aan het einde van het optreden was het zwarte kruis veranderd in een zwarte vlek maar het idee was erg leuk.

    Na Will and the People kwamen de mannen van Triggerfinger de mainstage op. De Belgische band kent maar één versnelling: vol gas! Of ze nu voor een bijna lege zaal staan of, zoals zaterdag, voor een vol veld op de Zwarte Cross, de mannen geven alles. En misschien dit keer zelfs wel wat meer, gevoed door de grote enthousiaste mensenmassa. The Dirty Daddies hadden de eer om deze zaterdag het festival af te sluiten op de mainstage.

    Foto Tim Knol, Darlyn, Bootleg Betty, Will and the People, Triggerfinger: Filip Heidinga
    Foto Danko Jones, Kaiser Chiefs: Sander van den Berg

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous Article17 juli, de geboortedag van Thé Lau
    Next Article Concerttip dinsdag 17 juli: Wovenhand in Hedon

    Related Posts

    Alice Cooper brengt shockrock naar AFAS Live in Amsterdam

    Hitkanon Flo Rida naar AFAS Live

    Reneé Rapp – Bite Me


    RSS Muzikantenbank
    • On the drums!
    • Countryband zoekt vrouwelijke achtergrondzangeres (sopraan of 3e stem) (Oss)
    • Gitarist/toetsenist zoekt mensen om mee samen te spelen. Rock.
    • All round gitarist gezocht
    • Zanger (m) gezocht
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.