Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    vrijdag, januari 23
    Trending
    • Louis Tomlinson – How Did I Get Here?
    • RAYE kondigt nieuw album aan
    • Blaudzun trapt 2026 af met Best Of album, biografie en theatertour
    • Triggerfinger brengt single Come Clean uit
    • Harry Styles naar Johan Cruijff ArenA
    • Krezip, Loïs Lane, MariJah & The Root Sense en De Natte Dromen Revue naar Zwarte Cross 2026
    • Van Morrison, Level 42, BLØF en Xavier Rudd naar Royal Park Live
    • Extra concert Ludovico Einaudi in Ziggo Dome
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Dire Straits Experience betovert publiek in Hedon
    Dire Straits
    Foto (c) Rene Obdeijn
    Concertverslag

    Dire Straits Experience betovert publiek in Hedon

    By Rene Obdeijn26 mei 2018

    The Dire Straits waren met name groot eind jaren ’70 en in de jaren ’80. In 1991 bracht de band de laatste studio plaat ‘On Every Street’ uit, Mark Knopfler ging daarna solo verder. Mark speelt zelden live nummers van The Dire Straits en dit gemis wordt opgevangen door The Dire Straits Experience, en hoe!

    In de hoofdrol zanger/gitarist Terence Reis en saxofonist Chris White. Hedon was uitverkocht en al met de eerste klanken, van ‘Telegraph Road’ voorafgegaan door wat bliksem en onweer, wisten w meteen dit zit goed. Bijna 15 minuten genieten van deze albumtrack waarbij direct bleek dat de stem en het gitaarspel precies als het origineel klinken. Het klonk al een klok net zoals de studio albums die ook altijd uitblonken qua geluidskwaliteit. ‘Brothers In Arms’ was een van de eerst platen die op cd werd uitgebracht en waarmee Philips de cd speler verkoop aan het rollen bracht.

    De band, bestaande uit 7 man, wist zowel de beginperiode van Dire Straits als de laatste plaat ‘On Every Street’ goed te brengen. Chris White was geen vast bandlid maar toerde mee vanaf de plaat ‘Brothers In Arms’ en speelde de saxofoon. Chris en Tere hadden dan ook de hoofdrol deze avond. Nooit geweten dat de saxofoon in zoveel nummers een hoofdrol speelde bij de Dire Straits. Deze avond stond de gitaar zeker centraal want Terence stond wel met meer dan 10 verschillende gitaren op de bühne. Het gitaarspel is dan ook het unieke van deze band en dat werd live volledig waargemaakt. De band was zeer enthousiast op het podium. Praters zijn het niet (het obligate praatje “ja we vinden Holland echt het beste publiek hebben”) ze laten liever hun muzikale talenten voor zich spreken.

    Hoogtepunt was ‘Private Investigations’ waarbij de bas super vet was en het gitaarspel prachtig was. Al bij het vierde nummer zong het publiek mee met ‘Tunnel of Love’. De teksten zitten nog in de koppies van het publiek gebeiteld. De kracht van de band zit meer in de subtielere nummers en niet in de rock nummers. ‘Expresso Love’ was hard maar is gewoon een matig nummer en ‘The Man’s Too Strong’ gaf al aan welke kant Mark solo op zou gaan. Veel saaie nummers die meer folk georiënteerd zijn. Gelukkig waren dat de uitzonderingen deze avond waarbij we een prima dwarsdoorsnede van de 6 studio albums kregen. De gitaar en de saxofoon stonden in de schijnwerpers en verdienden dat ten volle.

    Verrassend en prachtig was de keuze voor ‘Six Blade Knife’ en ‘Once Upon A Time In The West’ waarbij de band even met 4 man op het podium stond. Slotnummer van de set was een fraaie uitgebreide versie van ‘Sultans Of Swing’, hun eerste hit in Nederland. In de toegift knalde men met ‘Money For Nothing’ en sloot men het optreden af met een prachtig instrumentaal nummer waarin iedereen nog even zijn kunnen liet horen in ‘Going Home’. Al met al 18 nummers muzikaal vermaak in een show die bijna 2,5 uur duurde maar die qua gevoel heel snel voorbij was.

    Na afloop denk je dan het is weer tijd om de eerste plaat ‘Dire straits’, ‘Making Movies’ en ‘Love Over Gold’ op te zetten daar deze muzikaal en ook live de meeste briljante nummers opleverden.

    Foto’s (c) Rene Obdeijn / Maxazine

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleAlex Vargas krijgt de Melkweg stil
    Next Article Sziget dropt laatste grote namen voor deze zomer

    Related Posts

    Franky Rizardo brengt vakmanschap en visueel spektakel samen in Ziggo Dome

    Electric Callboy speelt het dak eraf tijdens de Tanzneid Tour in Rotterdam

    Maria Mena kwetsbaar in Eindhoven

    The Kik spelen werk Boudewijn de Groot zonder dat het een imitatie wordt

    André Rieu zorgt voor vrolijk klassiek feest in Ziggo Dome

    Vliegende start Vrienden van Amstel


    RSS Muzikantenbank
    • Een bassist en drunmer gezocht
    • Percussionist gezocht
    • Bluesband zoekt zanger of zangeres
    • Ervaren zanger zoekt band
    • Guitarist looking for a band, Metal or Heavy Rock.
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.