Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, juni 17
    Trending
    • Franz Ferdinand naar 013
    • Win kaarten voor Arch Enemy in AFAS Live
    • Bryyo – Presence
    • Helloween kondigt nieuw album ‘Giants & Monsters’ aan
    • Tyreek McDole – Open Up Your Senses
    • RetRock liet Waalwijk dansen en rocken
    • Bezoekers genieten met volle teugen van Jazz Middelheim
    • Album recensie overzicht: Slick Rick, Murder by Death en meer
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Rowwen Héze; altijd garant voor een feestje
    Rowwen Héze
    Foto (c) Kevin Knipping
    Concertverslag

    Rowwen Héze; altijd garant voor een feestje

    By Pieter Knipping20 oktober 2017

    Rowwen Héze is een band uit America. Nee, niet het land aan de andere kant van de Atlantische Oceaan, maar het dorp in het noorden van Limburg. Al sinds 1985 zingen
    zij in het dialect uit deze omgeving. In 1992 braken zij landelijk door met optredens op onder andere Pinkpop en de Amsterdamse Uitmarkt. De genres die zij voornamelijk spelen zijn tex-mex, folk en fanfare.

    Je kent ze misschien van hun hits als ‘Kwestie Van Geduld’, ‘Bestel Mar’, ‘Auto Vliegtuug’ en ‘Limburg’. Iedereen die al eens naar een show van deze band is geweest weet dat een avond met deze mannen garant staat voor een feestje. Ieder jaar wordt een concerttour afgesloten met een slotconcert in America waarbij ze samenwerkingen aangaan met diverse andere Nederlandse artiesten. Dit jaar zijn onder andere Jan Smit en Roxeanne Hazes er te vinden.

    De show werd toepasselijk geopend met ‘Zondag In Het Zuiden’, het nummer waar deze tour naar is vernoemd. Al meteen werd het duidelijk dat het één groot feest ging worden. Het publiek was zeer divers. Familie, vrienden en vaders en zonen. Bij ‘Bestel Mar’ zong jong en oud luidkeels mee. Met ruim 30 jaar ervaring is de band goed op elkaar ingespeeld en weten ze het feest goed op te bouwen.

    Ook hits als ‘Auto Vliegtuug’ en ‘De Neus Omhoeg’ konden natuurlijk niet ontbreken en ook hier werd volop gedanst. Traditiegetrouw werd tijdens het nummer ‘Loep Nar Dun Tap Toe’ met liters bier gegooid, en dit hield eigenlijk de hele avond niet meer op. Bij het volgende nummer ‘Klompendans’ vormde zich een polonaise midden in de zaal. De avond werd mooi afgesloten met misschien wel de grootste hit van Rowwen Héze, ‘Limburg’. Vervolgens was er nog een toegift van twee nummers.

    Kortom was het een geweldige feestavond in Luxor Live met veruit de beste dialectband van Nederland! Als je van bier en een feestje houdt is dit zeker een show die je niet mag missen.

    Foto’s (c) Kevin Knipping / Maxazine

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleConcerttip vrijdag 20 oktober: Goldfrapp in TivoliVredenburg
    Next Article Sam Smith in mei naar de Ziggo Dome

    Related Posts

    Franz Ferdinand naar 013

    Win kaarten voor Arch Enemy in AFAS Live

    Bryyo – Presence


    RSS Muzikantenbank
    • Hard Bet band zoekt een bassist
    • Zangeres
    • Drummer opzoek naar een band in apeldoorn
    • Gitarist zoekt band
    • Toetsenist cq accordeonist
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.