Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zaterdag, oktober 31
    Trending
    • Gruppo Sportivo viert vijftigjarig bestaan in Burgerweeshuis
    • Album recensie overzicht: Anderson .Paak, John Legend en meer
    • Christian McBride & Ursa Major – Points of Light
    • CARO – Returning to Innocence
    • Nickelback met nieuw album naar Ziggo Dome
    • Midnight Til Morning laat Doornroosje op zijn kop staan
    • Placebo viert 30-jarig jubileum van debuutalbum in Ziggo Dome
    • Stevie Wonder in de Ziggo Dome: een man die iets wezenlijks te zeggen heeft
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»België»België live»Lézard viert debuutalbum in een uitverkochte Botanique
    Foto (c) Vic Geurts
    België live

    Lézard viert debuutalbum in een uitverkochte Botanique

    By Vic Geurts16 maart 2026

    Nog voor Lézard ook maar één noot gespeeld had, was de sfeer in de Rotonde van de Brusselse Botanique merkwaardig ingetogen. Het publiek dat er zondagavond op 15 maart bijeenkwam voor wat een uitverkochte avond zou worden, leek zijn adem in te houden. Geen gejoel, geen ongeduldig gestommel, eerder een collectieve concentratie, alsof iedereen wist dat er iets stond te gebeuren.
    Dat begon al vroeg op de avond, met Maya Dhondt als openingsact. De Brusselse muzikante creëert intuïtief gefragmenteerde muziek waarin genres, klanken en talen vervlochten raken tot een postmoderne vermenging van glitch-pop en hedendaagse piano. De zaal was bij haar optreden nog aan het vollopen, de sfeer kalm en aandachtig. Haar fragiele, eigenzinnige geluid leek aanvankelijk haast te groot voor de stilte in de zaal, maar pakte net daardoor. Tegen het einde van haar set had ze de ruimte volledig in haar greep. Bij haar laatste nummer stapte ze voorzichtig het podium af en stelde ze zich midden in het publiek op, een moment van kwetsbare verbinding dat lang naklinkt.

    Wat volgde was een andere orde van grootte. De wisselwerking tussen de bandleden brengt op het podium een buitengewone, aanstekelijke energie teweeg die de Rotonde vulde in de openingsmaten van ‘Coltrane & XTC’. Dat nummer maakte meteen duidelijk waarom de band de voorbije jaren zo snel aan momentum heeft gewonnen. Het debuutalbum ‘Que Se Passe-t-il’, uitgebracht op 20 februari 2026, is een diorama waarin hartzeer, voyeurs, droomers en gefrustreerden samenzwaaien onder een gebroken spiegelbol.

    Dat album vormde de ruggengraat van de avond. Nummers als ‘Manifastique’, ‘How Does It Feel’ en ‘Que Se Passe-t-il’ kwamen live nog scherper en compacter dan op de plaat. De band speelt met een geometrische precisie die tegelijk rommelig en menselijk aanvoelt, de kracht van een groep die zijn materiaal door en door kent en het toch elke avond opnieuw durft te testen.

    Met één been in het David Byrne-tijdperk en het andere in de koelbloedige underground post-punk van de jaren tachtig brengt Lézard een geluid dat tegelijk vertrouwd en radicaal eigen is. ‘Dance Tonight’, ‘Love Is In The Air Tonight’ en het dansbare ‘Party In The U.S. of E.’ deden de voeten van het voorzichtig aanwezige publiek geleidelijk bewegen. ‘Rock ’n Roll’ bracht een climax die voelde als een katapult. Dan de encore: ‘Nothing At All’, de single waarmee de band zijn naam vestigde, als afsluiter.

    Na het concert werden de lichttechnici gelost en klonk vanuit de speakers de stem van Joe Dassin met ‘Et si tu n’existais pas’. Het is een gebruik waar Lézard aan trouw blijft na elk eigen optreden, een vaste afsluiter die het publiek met iets onverwachts achterlaat. In een zaal vol mensen die net een uitverkocht concert hebben bijgewoond, klinkt die chansonklassieke als een grap, maar net zo goed als een belofte.

    Foto’s (c) Vic Geurts

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleSupersister – T3iO
    Next Article John F. Klaver – Organic & Sustainable Sessions Vol. 03

    Related Posts

    Gruppo Sportivo viert vijftigjarig bestaan in Burgerweeshuis

    Midnight Til Morning laat Doornroosje op zijn kop staan

    Placebo viert 30-jarig jubileum van debuutalbum in Ziggo Dome

    Stevie Wonder in de Ziggo Dome: een man die iets wezenlijks te zeggen heeft

    Beast In Black in 013 niet foutloos, wel feest

    Scooter Rave veteranen breken de Ziggo af


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • desert candy band zoekt een violist(e)voor een countryband
    • Bassist en Drummer gezocht voor groovende Blues band
    • 50's rock 'n roll cover band zoekt jonge lead gitarist (±20–32 jaar) 🎸🔥
    • 🥁 DRUMMER WANTED – JOIN OUR BAND!
    • Drummer zoekt band in Groningen
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.