Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    donderdag, januari 8
    Trending
    • Muziek als therapie? SYLVR haar doel
    • Nas & DJ Premier – Light-Years
    • Phil Lynott 40 jaar later: de echo van een onverwoestbare rocklegende
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Musical Youth – ‘Pass the Dutchie’
    • Album recensie overzicht: The Last Dinner Party, Paradise Lost en meer
    • Album recensie overzicht: Turnstile, Motörhead en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 2 januari 2026
    • Thelonious Monk – Bremen 1965
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Sylvie Kreusch betoverde de Muziekgieterij in Maastricht
    Foto (c) Christophe Dehousse
    Concertverslag

    Sylvie Kreusch betoverde de Muziekgieterij in Maastricht

    By Christophe Dehousse11 april 2025

    Afgelopen donderdagavond transformeerde de Muziekgieterij in Maastricht tot een theatraal paradijs toen Sylvie Kreusch het podium betrad. Met een indrukwekkende bezetting van zes muzikanten creëerde ze een overweldigende ervaring in een adembenemend decor van weelderige rode gordijnen, strategisch geplaatste verlichting en een gigantische lamp (minstens twee meter in diameter) die een perfect knusse sfeer uitstraalde.

    De setlist bestond logischerwijs uit nummers van haar twee succesvolle albums, aangevuld met enkele pareltjes uit haar vroege EP’s. Vooral het hypnotiserende ‘Just a Touch Away’ en het intense ‘Please to Devon’ maakten diepe indruk op het publiek. In totaal bracht ze achttien nummers ten gehore in een set die van begin tot eind boeide en betoverde.

    Wat Sylvie Kreusch zo bijzonder maakt, is haar onmiskenbare charisma op het podium. Vrijwel de hele show door bewoog ze ritmisch op de muziek, haar bewegingen even expressief als haar vocale prestaties. De nummers ‘Ding Dong’ en ‘Hocus Pocus’ zetten meteen de toon voor de avond, terwijl ‘Let It All Burn’ en ‘Butterfly’ de energie verder opdreven.

    Halverwege de set zorgden het mooie ‘Belle’ en ‘Wild Love’ voor een emotionele diepgang die perfect contrasteerde met de meer uptempo nummers als ‘Shangri-La’ en ‘Ride Away’. Het publiek in de Muziekgieterij reageerde enthousiast op elk nummer, maar de zaal werd tot eenmuzikaal hoogtepunt  gebracht met ‘Daddy’s Selling Wine in a Burning House’ en ‘Sweet Love (Coconut)’.

    De toegift, die bestond uit ‘Seedy Tricks’ en ‘Can’t Get It Done’, vormde een passende afsluiting van wederom een mooi concert in Maastricht. Sylvie en haar band namen uitgebreid de tijd om het applaus in ontvangst te nemen voordat ze het podium verlieten.

    De komende weken staat Sylvie Kreusch op verschillende festivalpodia in België, waaronder een optreden op de hoofdpodium van Rock Werchter (op dezelfde dag als Warhaus, Green Day en Simple Minds), het Cactus Festival in Brugge (samen met Slowdive en The Black Keys) en de Lokerse Feesten waar ze het podium deelt met dEUS en AIR. Voor liefhebbers van theatrale popmuziek met diepgang is Kreusch een absolute must-see. En in de altijd gezellige Muziekgieterij bewees de Belgische topartieste wederom haar populariteit.

    Foto (c) Christophe Dehousse

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleIBIYEWA – Vendredi Magnifique
    Next Article Iniko veroverde harten in Amsterdam met een weergaloos optreden

    Related Posts

    Queen leeft voort: The Dutch Queen brengt legendarisch album tot leven in De Oosterpoort

    My First Festival is een onvergetelijke ervaring voor het hele gezin

    LeNoise brengt Neil Young tot leven in CC Hasselt

    DeWolff eindigt jaar met hoogmis in TivoliVredenburg

    DeWolff zette De Bosuil in vuur en vlam

    Eerste headlineshow Hiqpy gaat er als zoete koek in bij Utrecht


    RSS Muzikantenbank
    • Drummer (19) zoekt band – regio Emmen / Zuidoost-Drenthe
    • Gitarist gezocht!
    • Oberkrainer formatie zoekt bassist/baritonist/trombonist!
    • Zanger gezocht, regio Woerden
    • Bassist regio Zuid-Limburg zoekt band!🎸
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.