Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, juli 9
    Trending
    • Familiepremière SMURFEN – Een Smurfastisch Avontuur
    • Barend Tromp – Odd Time Concepts
    • Peter Somuah’s ‘Unstable Grounds’ geeft in alle opzichten stof tot nadenken
    • Mika komt naar Ahoy
    • Big Special – National Average
    • Suzan & Freek tonen moed en muziek in Royal Park
    • Kane in de regen: een afscheid vol muziek, herinnering en verbondenheid
    • Anastacia schitterde op Nibe Festival dag 4
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Cultuur»Theatervoorstellingen»Cast redt geplaagde musical Grease
    Foto (c) Roy Beusker en Annemieke van der Togt
    Theatervoorstellingen

    Cast redt geplaagde musical Grease

    By Norman van den Wildenberg4 april 2023

    Men kan het zien als een van de bekendste verhalen ooit geschreven; Het liefdesverhaal rondom tieners Sandy en Danny, ofwel ‘Grease’. Een van de langstlopende musicals ooit op Broadway, een van de bekendste films allertijden en voor de vierde keer in dertig jaar in de Nederlandse theaters als musical. Ditmaal voor de derde keer geproduceerd door Albert Verlinde. Maandagavond was de première in het De La Mar Theater in Amsterdam.

    Met een dresscode die het publiek in Grease-stijl verwelkomde, was het De La Mar in no time in stijl. Pink Ladies en T-Birds overspoelden de foyers, alwaar overduidelijke Amerikaanse lekkernijen op tafel stonden, als Popcorn, Chocolate Chips en Donuts. Af, duidelijk.

    Wat helaas niet lekker liep, was de techniek van het De La Mar. Toen twee minuten voor aanvang een luide plof te horen was en de grote letters GREASE op het podium in één klap doofden, was al snel duidelijk dat er iets niet in orde was. Verlinde had zelf de taak het publiek te moeten vertellen dat een stoppenkast van het theater doorgebrand was en de heren techneuten zich het zweet op het voorhoofd werkten het euvel zo snel mogelijk te verhelpen. Dat dat uiteindelijk drie kwartier zou duren mocht de pret niet drukken, aangezien het publiek geduldig bleef wachten op het verhaal van Rydell High. Waarschijnlijk was de generale repetitie te goed verlopen.

    Voor de 2023-versie van Grease heeft Verlinde het verhaal laten inpassen in de tijd van tegenwoordig. Een androgyn personage (Doody), een getinte Sandy, een wat vollere Jan en een extreem nerderige Eugene, briljant gespeeld door Luuk Haaze. Met teksten vol enthousiasme gespeeld. En dat was wellicht de redding van Grease. Te laat begonnen, een niet werkend decor, wat simpel vertaalde tekst… gecompenseerd door een energieke cast. Nou ja, energiek… De complete cast, op Danny na… Hoofdrolspeler Tristan van der Lingen, die de rol van Danny op zich nam, leek de peper in zijn reet helaas te missen. Als Danny miste hij gewoon het vuur, de arrogantie, de overtuigingskracht. En dat was voor een hoofdrolspeler toch echt wel belangrijk.

    Die andere hoofdrol was weggelegd voor Danique Graanoogst, die als Sandy een belofte voor musicalland is. Fair, de stem van Graanoogst was wellicht iets te laag en zuiver om die van Olivia Newton John te benaderen, maar dan ga je vergelijken met de film, en echt eerlijk is dat ook niet. Sandy overtuigde en was een trekker op het podium.

    Maar goed, het enthousiasme in de groep was aanwezig, ‘Greased lightnin’ ‘ werd als overduidelijk hoogtepunt geaccepteerd door het publiek en het decor was ondanks een technisch mankement goed in elkaar gezet. Danique Graanoogst heeft zichzelf als Sandy sterk op de musicalkaart weten te zetten en ook in de rest van de cast zaten absoluut enkele groeibriljanten. En met een succesverhaal als ‘Grease’ heeft Nederland er de komende maanden een mooie musical bij, dat is zeker!

    Foto (c) Roy Beusker en Annemieke van der Togt

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleThe Veils scheppen licht uit donkere tijden
    Next Article JPEGMAFIA x Danny Brown – Scaring The Hoes

    Related Posts

    Barend Tromp – Odd Time Concepts

    Peter Somuah’s ‘Unstable Grounds’ geeft in alle opzichten stof tot nadenken

    Mika komt naar Ahoy


    RSS Muzikantenbank
    • Bassist zoekt band
    • Drummer gezocht voor Green Day tribute band – Bang Bang (Tilburg)
    • Zangeres zoekt gitarist
    • Zanger en Zangeres gezocht voor nieuw party concept!
    • Corleone zoekt classic rock zanger
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.