Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, juli 13
    Trending
    • Album recensie overzicht: Hans Zimmer, Karla Harris en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 11 Juli 2025
    • The Weeknd zet records neer in San Francisco
    • All Time Low naar 013
    • Deftones komen naar AFAS Live
    • Justin Bieber – Swag
    • Elbow doet aan succesvolle publieksparticipatie bij Paleis Soestdijk
    • Bob Dylan komt tweemaal naar AFAS Live
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Primeur»Primeur: Rapidman – Slechgaan
    Artwork (c) Domenique Brouwers
    Primeur

    Primeur: Rapidman – Slechgaan

    By Norman van den Wildenberg27 januari 2022

    Rapidman is een nieuwe jazzband uit Gent met daarin een stel topmuzikanten die hun sporen verdienden bij bands als Flat Earth Society, Arno, Nordmann, Arsenal, Isolde, Soulsister en meer. Noem het dus gerust een supergroep. Een supergroep bestaande uit Peter Delannoye, Mirko Banovic, Rob Banken, Dries Geusens en Matthias De Waele. Een supergroep dus, en niet zomaar een! De groepsnaam? Die vergeet je niet meer eens je de unieke sound van dit vijftal leert kennen; de band is namelijk veel meer dan de som van de afzonderlijke delen: 1+1+1+1+1=Rapidman.

    Rapidman is een collectief dat je alle hoeken van de kamer kan laten zien zonder de controle te verliezen, en dat je voortdurend laat voelen dat het zindert en knarst. Met knallende energie, zangerige lyriek en catchy melodieën voegt het vijftal de jazztraditie naadloos samen met uiteenlopende invloeden uit de rock en experimentele elektronische muziek.

    De mannen laten zich inspireren door analoge soundscapes, willen een vernieuwende filmische trance creëren bij de luisteraar, en omschrijven hun sound als “vrijheid, eigenheid, sterke zangerige melodieën onderbouwd door een fantasierijke groove, geboetseerd met wilde, ongedefinieerde en dromerige elektronica.” Hun eerste EP ‘Gafanoto’ verscheen in november 2021 via Solidude Records / N.E.W.S. Distribution op alle grote digitale platformen en gaf een duidelijke kijk in de keuken. Een smakelijk hoofdgerecht, waarbij het wachten was op het dessertje.

    Dat dessertje is er nu, in de vorm van de nieuwe single ‘Slechgaan’. Deze doet denken aan een rustige versie van bands als Snarky Puppy en Forq, maar dan leunend richting het experimentelere spel van Miles Davis, Andrew D’Angelo en Nils Wogram. Een eerste album (vinyl en digitaal), waar ook ‘Slechgaan’ op te vinden is, komt er aan en wordt eind maart uitgebracht. ‘Slechgaan’ komt officieel vrijdag uit, maar Maxazine zou Maxazine niet zijn als we dit geweldige nummer al een dag eerder aan jullie mochten laten horen. Met artwork van Artwork Domenique Brouwers is dit een single die klinkt zoals ‘ie er uit ziet: Complexe maar vloeiende lijnen die uitmonden in een gladgestreken geheel met een eigen gezicht.

    Rapidman’s ‘Slechgaan’ gaat nu in première, hier op Maxazine.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleFull Concert: Simply Red live @ Sydney Opera House (2010)
    Next Article Silent Skies – Nectar

    Related Posts

    Album recensie overzicht: Hans Zimmer, Karla Harris en meer

    De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 11 Juli 2025

    The Weeknd zet records neer in San Francisco

    Alle vacatures op een rij, KLIK HIER
    of neem direct contact op via Messenger:

    Maxazine In Andere Landen:
     

    Navigatie
    • België Nieuws
    • België live
    • Interviews België
    • Belgen bij de buren
    • CD Recensie

    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.