Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    donderdag, september 18
    Trending
    • Damiano David sterk zonder Måneskin in AFAS Live
    • The Big Ol’ Nasty Getdown – Volume 3
    • Sam Vloemans – Bord du Nord II
    • Videoprimeur: shitfruit – Aisla
    • Win kaarten voor Leah Rye in Nieuwe Nor
    • The Kooks naar AFAS Live
    • Florent Pagny – Grandeur Nature
    • Focus viert Hoogmis in Cacaofabriek
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Gerry Rafferty – Rest in Blue
    Gerry Rafferty - Rest in Blue
    CD Recensie

    Gerry Rafferty – Rest in Blue

    By Norman van den Wildenberg2 september 2021

    Met ‘Bakerstreet’ als all-time classic op zijn naam hebbende staan, blijft de naam Gerry Rafferty tot in de eeuwigheid verbonden aan die magistrale saxofoonsolo van Raphael Ravenscroft. Toeval, want de solo was voorbestemd voor gitarist Hugh Burns om te spelen, maar omdat hij bij de opname te laat kwam, schudde Ravenscroft het deuntje even uit zijn mouw. Het werd een wereldhit, en mede de oorzaak van de terugkeer van de saxofoon in de popmuziek.

    Rafferty overleed in 2011 aan de gevolgen van zijn jarenlange alcoholgebruik, en de opnames van een nieuw, 11e album, die hij in 2006 al startte, bleven op de plank liggen. Martha Rafferty, Gerry’s dochter, pakte het project vele jaren later op en zorgde ervoor dat het album toch werd afgemaakt; ‘Rest in Blue’. Het resultaat werd een postuum album, met 14 rock-, blues- en folknummers. Deze nooit eerder uitgebrachte tracks zijn door Gerry geschreven tijdens verschillende periodes in zijn carrière en gaan over onderwerpen als klimaatverandering, zijn problemen met alcoholisme en zijn twijfels over of het wel legaal is om oorlog te voeren.

    Het is voor echte Rafferty-fans natuurlijk een godsgeschenk, en productioneel valt er ook weinig af te dingen op ‘Rest in Blue’. Verschillende muzikanten hebben meegewerkt om het album af te maken. Natuurlijk artiesten die eerder al eens samenwerkten met Gerry Rafferty, want het moest natuurlijk zo dicht mogelijk in de buurt van Rafferty blijven. We hebben het dan bijvoorbeeld over Bakerstreet’-gitarist High Burns, zangeres Katie Kissoon (zelf bekend van onder andere ‘Freedom’, ‘Sugar Candy Kisses’, natuurlijk ‘Chirpy Chirpy Cheep Cheep’ en haar achtergrondzange bij Van Morrison, Roger Waters en Eric Clapton) en Alan Clark van Dire Straits.

    Een nummer als ‘Slow Down’ klinkt gewoon weer enorm zoals we Gerry Rafferty herinneren van zijn solowerk alsmede dat met Stealers Wheel. Maar ondanks dit geweldige nummer, wat ook de single was die werd uitgebracht, is het over het algemeen wat tam. Wat blues, wat folk, minder rock dan we op hadden gehoopt. Waar die rock weer wel wat terugkomt is een nieuwe versie van de Stealers Wheel klassieker ‘Stuck In The Middle With You’. Een mooi eerbetoon aan de band die hij in 1972 mee oprichtte. En daarmee sluit het hoofdstuk Gerry Rafferty af zoals het begon. Een mooi eerbetoon, maar muzikaal alleen interessant voor de echte fans. (7/10) (Parlophone)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleSting komt met nieuw album, ‘The Bridge’
    Next Article ‘MoonKing’ Jan Hoving leidt The Ministry of Rock & Roll

    Related Posts

    Damiano David sterk zonder Måneskin in AFAS Live

    The Big Ol’ Nasty Getdown – Volume 3

    Sam Vloemans – Bord du Nord II


    RSS Muzikantenbank
    • Duo of band Nederlands en/of Duitstalig
    • Don't be stupid
    • Bassist zoekt hard/ prog rock band
    • Ervaren drummer gezocht voor pop/rock cover band
    • Band zoekt arrogante lead gitarist
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.