Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, januari 18
    Trending
    • Album recensie overzicht: Circa Waves, Richard Marx en meer
    • Maria Mena kwetsbaar in Eindhoven
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 16 januari 2026
    • Ludovico Einaudi naar Ziggo Dome
    • Maria Mena verweeft intimiteit met orkestrale pracht in Heerlen
    • The Kik spelen werk Boudewijn de Groot zonder dat het een imitatie wordt
    • Madison Beer naar Ziggo Dome
    • Bruno Mars voor extra shows naar Johan Cruijff ArenA
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»Áslaug kondigt nieuwe EP ‘Thirst’ aan
    Áslaug
    Foto (c) Julie Velthoven
    Muzieknieuws

    Áslaug kondigt nieuwe EP ‘Thirst’ aan

    By Norman van den Wildenberg18 augustus 2021

    ‘Thirst’ is de tweede EP van alt-pop artiest Áslaug. Deze EP bevat vier elektronische, maar tegelijkertijd ook minimalistische popsongs en is voornamelijk opgenomen met het gebruik van echte synthesizers en instrumenten. Deze analoge benadering helpt om de unieke en ontwapenende kunstzinnigheid van Áslaug bloot te leggen.

    In 2019 debuteerde de IJslands-Nederlandse artiest en songwriter Áslaug, jarenlang werkte ze achter gesloten deuren naar haar debuut EP ‘Áslaug’ toe. Geïnspireerd door artiesten als The Japanese House, HAIM en Lykke Li introduceerde Áslaug met haar debuut-EP een eigen sound; een combinatie van dromerige synth pop vol catchy hooks.

    Haar vorige (zelf getitelde) EP ging vooral over liefdesrelaties, waar ‘Thirst’ juist gaat over relaties in de breedste zin van het woord. Door de hoge pieken en diepe dalen, zag ze ook iets anders veranderen: haar eigen identiteit. Het zelfbeeld dat ze tijdens deze relaties had gecreëerd (en afgebroken) was sterk afhankelijk van de situatie waarin ze zich bevond. Ze merkte een andere persoonlijkheid in verschillende situaties. Haar conclusie: identiteit is kneedbaar en vloeibaar – zoals water eigenlijk.

    Na dit besef schreef Áslaug het grootste deel van haar nieuwe EP. Op ‘Thirst’ blikt ze terug op alle “vloeibare” identiteiten in verschillende (persoonlijke) situaties. Het varieert van kwetsbaar tot dominant, van liefde tot haat. Hoe meer ze nadacht over dit concept, hoe meer ze zich realiseerde dat identiteit niet alleen vloeibaar is in een relatie, maar in vele vormen van het dagelijks leven.

    Met haar debuutsingle ‘Take From Me’ verraste Áslaug de muziekindustrie, de single ontving al snel nationale radio-airplay en veel playlist support van verschillende streamingdiensten. Ze was een van de populairste acts van Popronde 2019, werd datzelfde jaar uitgeroepen tot 3FM Talent en Deezer Next Artist. Met haar optreden op het showcasefestival Eurosonic-Noorderslag gooide ze hoge ogen met als gevolg een volgeboekt voorjaar in 2020. De basis was gelegd en het enthousiasme gewekt, echter gooide COVID-19 roet in het eten.

    Nu, in 2021 is Áslaug veranderd in een (nog) sterke(re) vrouw die zichzelf volledig opnieuw heeft uitgevonden. Het afgelopen jaar heeft ze onuitputtelijk gewerkt aan haar nieuwe muziek waarin ze elektronische popmuziek op een meer analoge manier benadert.  Om dit analoge geluid te creëren heeft Áslaug voornamelijk gebruik gemaakt van echte synthesisers, instrumenten en effecten in plaats van dat deze door de computer zijn gegenereerd. De release van haar single ‘Timezone’ markeert een gloednieuwe start van haar carrière.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleSpinvis en Ingmar Heytze presenteren een duet met carillon en steigerpijp op de Dom in Utrecht
    Next Article Nathaniel Rateliff & The Night Sweats kondigen derde studioalbum aan

    Related Posts

    De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 16 januari 2026

    Ludovico Einaudi naar Ziggo Dome

    Madison Beer naar Ziggo Dome

    Bruno Mars voor extra shows naar Johan Cruijff ArenA

    Medeoprichter Grateful Dead, Bob Weir overleden

    Starman David Bowie schittert 10 jaar na zijn overlijden nog steeds


    RSS Muzikantenbank
    • Gitarist
    • Contrabassist zoekt gezellige ervaren Brabantse muzikanten voor een akoestisch project
    • Sologitarist gevraagd.
    • Border Blues Rock zoekt drummer
    • Metal(core)/Hardcore drummer zoekt band of gitarist/componist om er een op te starten in regio Venlo of Peel en Maas
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.