Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    vrijdag, augustus 14
    Trending
    • The Script – The User’s Guide To Being Human
    • Carly Simon – Comes in Waves
    • Margaret Glaspy – I Am Both
    • Man/Woman/Chainsaw – Cannonball
    • Het mooiste meisje voor Art Blakey – Het verhaal achter het Nederlands jazzlabel Chess
    • Zebrahead – 0
    • Smash Mouth – Mercury Comet
    • Roxy Dekker kondigt nieuw album aan in aanloop naar uitverkochte Ziggo Dome-shows
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»Jan Hoving terug met nieuwe band en nieuw album ‘Now’s A Good Time As Any’
    Jan Hoving
    Muzieknieuws

    Jan Hoving terug met nieuwe band en nieuw album ‘Now’s A Good Time As Any’

    By Wil Wander6 juni 2021

    Jan Hoving, voormalig zanger van Vandenbergs MoonKings, is samen met zijn rechterhand en muzikale geestverwant Carlo Gentenaar een nieuw muzikaal avontuur gestart. Onder de naam The Morr (The Ministry of Rock & Roll) heeft het tweetal een nieuw album opgenomen met twaalf tijdloze ‘southern’ rocktracks. “Toen MoonKings ophield, wist ik meteen wat ik wilde gaan doen. Ik moest nog een hoofdstuk toevoegen.” Het nieuwe studioalbum is getiteld ‘Now’s a good a time as any’, opgenomen in de Wisseloord Studio’s in Hilversum en wordt uitgebracht in eigen beheer op 17 september.

    ‘Now’s a good a time as any’ telt twaalf tijdloze rocktracks met een ‘southern feel’ en een herkenbare knipoog naar de Britse rockbands uit de jaren zeventig. Ingetogener dan al het voorgaande werk waardoor alle unieke kenmerken van Jan’s soulvolle rockstem optimaal tot zijn recht komen. Geïnspireerd door zangers als Rod Stewart, Paul Rodgers, David Coverdale en Robert Plant is Jan Hoving met The Morr aanbelandt op de plek waar hij zich nu thuis voelt; “Van alle dingen die heb gedaan ligt dit echt het dichtst bij me. Minder bombastisch, minder gillen, meer laag en ingetogen gezongen. Ik heb het bewust nu deze kant op geduwd. Het is nog steeds rockmuziek voor mij, maar naast southern eigenlijk ook wel Engels. Dat is ook wat ik zelf echt te gek vind; The Faces, Free, Beatles.”

    Nagenoeg alle songs die nu zijn opgenomen zijn ten tijde van Stonefly, de band waarin Jan al eerder samenwerkte met Carlo, al geschreven. Van bestaande songs zijn nieuwe arrangementen gemaakt, aangevuld met nieuwe nummers. Jan: “MoonKings was wel het beste wat ik tot dan toe had gedaan. Maar toen dat stopte, was ik voor mijn gevoel nog niet klaar. We hadden namelijk het verhaal van Stonefly nog niet afgemaakt. Er waren nog genoeg nummers uit die periode waar ik nog altijd wat mee wilde doen. Dus toen MoonKings ophield, heb ik Carlo gelijk gebeld. Nu was de weg vrij om echt mijn eigen ding te gaan doen.” Jan wist ook meteen met welke muzikanten hij wilden opnemen: “Met bassist Sem Christoffel en drummer Mart Nijen Es, beiden uit MoonKings. Jonge gasten waar ik een geweldige klik mee heb. Ik heb ze ook gevraagd of ze ook meegaan voor de live shows. Als daar ruimte voor is, zal dat wel gebeuren denk ik.”

    Het proces van schrijven en opnemen verliep probleemloos, maar de mix van de twaalf albumtracks zorgden voor wat hoofdbrekens: “Carlo en ik hadden een uitgesproken idee hoe het moest klinken. Daarom hebben we verschillende proefmixen laten maken. We merkten steeds dat er in de mix toch iets aan toegevoegd werd, terwijl wij van de pure sound houden. Uiteindelijk zijn we via een plaat van Ellen ten Damme bij de Belg Werner Pensaert uitgekomen. Werner bleek in staat het precies zo te laten klinken zoals wij het bedoelen.”

    Een internationale bandnaam verraadt ook gelijk de ambities van Jan: “Als er een basis voor is, wil ik met deze plaat ook naar buitenland. Duitsland, Engeland maar zeker ook Amerika. Kijk, bij MoonKings was de agenda van de band bepalend en dat paste niet altijd, maar nu kan ik het helemaal zelf invullen. En dat is op dit moment precies wat het beste wat bij mij past.”

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleDeel twee van de ‘Hef Je Glas Tour’ van Borsato, Sanchez en Ewbank
    Next Article Till Lindemann neemt geen blad voor de mond op ‘Ich Hasse Kinder’

    Related Posts

    Roxy Dekker kondigt nieuw album aan in aanloop naar uitverkochte Ziggo Dome-shows

    Hit-producer William Orbit overleden

    3JS naar AFAS Live

    Hiphoplegende Tony Scott overleden

    Jerney Kaagman overleden

    Weezer met nieuwe tour naar AFAS Live


    RSS Muzikantenbank
    • Bandje oprichten? /new band?
    • Zanger en gitarist zoeken aanvullende leden
    • Gezocht: Krachtige zanger(es) voor rockband
    • Serieuze bassist zoekt serieuze band in Noord Holland
    • ERVAREN ZANGER • FRONTMAN • GITARIST BESCHIKBAAR Beschikbaar voor bands, projecten, invalklussen en betaalde optredens in Noordoost-Nederland.
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.