Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, oktober 19
    Trending
    • Album recensie overzicht: Chrissie Hynde, Of Monsters and Men en meer
    • Timebox brengt lang vervlogen Nederpop geschiedenis naar het nu in Zeist
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 17 oktober 2025
    • Conor McLain raakt diep in intieme Mezz-show
    • The Orb – Buddhist Hipsters
    • Ace Frehley (Kiss) overleden
    • Dave naar Ziggo Dome met ‘The Boy Who Played the Harp Tour’
    • Justin Hayward tovert betoverende avond in Muziekgebouw Eindhoven
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Barend Tromp – Six Against Four
    Six Against Four – Barend Tromp
    CD Recensie

    Barend Tromp – Six Against Four

    By Frank Hurkmans16 mei 2021

    ‘Six Against Four’ is de naam van het kersverse album van muzikale duizendpoot Barend Tromp. Vanuit een jeugdige voorliefde voor hardrock is Barend in zijn tienerjaren als aankomend gitarist en bassist in aanraking gekomen met progressieve rockmuziek en een breed palet aan muziekstijlen. Hoewel het volgen van gitaar– en muzieklessen initieel als saai ervaren werd, is Barend afgestudeerd conservatoriummuzikant die zich de afgelopen 25 jaar heeft ontwikkeld tot een eclectische componist en veelzijdige musicus.

    Naast een palmares in de rock en fusion muziek is Barend ook actief in ensembles met focus op klassiek, techno trance en avant-gardistische werken. Naast de beheersing van een scala aan Westerse snaarinstrumenten is Barend ook een begenadigd speler van de sitar. Zijn werk kenmerkt zich in de regel door een integratie van de vele muziekstijlen en invloeden, waarin voor de goede luisteraar natuurlijk een kans ligt de vele invloeden te ontrafelen. De uitdaging die Barend zichzelf echter oplegt is zich voortdurend te blijven vernieuwen.

    Deze ambitie is geslaagd. De titel is een verwijzing naar de zes-snarige gitaar en vier- en zes-snarige bassen die gebruikt zijn tijdens de opnames. Wat door het hele album heen opvalt is de groove en de zorgvuldige en minutieuze opbouw van de nummers. Zijn compositorische aanpak lijkt dat op die van een impressionistische schilder waarbij het eindresultaat toch een mooi organisch geheel oplevert.

    Er zijn diverse uitwaaiers naar wereldmuziek. In ‘Calcutta Zoo’ waant de luisteraar zich inderdaad in een dierentuin in India in een mix van Westerse en Oosterse klanken. ‘How to Stay Sane When the World is Going Mad’ en ‘Bloombox’ lijkt sterk geïnspireerd door King Crimson en David Torn met daarin wel een eigen sausje door de combinatie van ritmische en melodische accenten. ‘Technofusion’ is in de basis een mix van gebruik van samples, sitar, contrabas en diverse technische snufjes. Dat aangevuld met gitaarpartijen die sterk doet denken als gitaristen als Trey Gun, Robert Fripp en Adrian Belew. Twee nummers zijn voorzien van vocale bijdragen van Brenda Nijssen die de muziek een extra dansbare dimensie meegeeft.

    Six Against Four is een zorgvuldig in elkaar gestoken album dat interessant is voor menige dance gelegenheid alsmede voor de liefhebbers van niet alledaagse fusion muziek. Als de luisteraar met een open mind deze kleurrijke muziek tot zich laat komen is het volop genieten. Gun jezelf deze ervaring! (8/10) (Eigen productie)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleBarend Tromp – Six Against Four
    Next Article 21 Savage brengt EP ‘Spiral’ uit

    Related Posts

    Album recensie overzicht: Chrissie Hynde, Of Monsters and Men en meer

    Timebox brengt lang vervlogen Nederpop geschiedenis naar het nu in Zeist

    De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 17 oktober 2025


    RSS Muzikantenbank
    • Zanger zoekt ervaren band/ bandleden
    • Zanger zoekt muzikanten voor Nederlands genre.
    • Rock coverband zoekt bassist
    • Sologitariste gezocht
    • Toetsenist gezicht
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.