Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    vrijdag, november 14
    Trending
    • King King was zoals altijd, zeer goed in De Bosuil
    • Zara Larsson brengt zomerse sfeer naar Ziggo Dome
    • Joe Jackson met extra concert naar Carré
    • Yorick van Norden – Do It Now
    • Tom Robinson ondanks hernia trots overeind in Oud-Turnhout
    • Pynarello verrast Muziekgebouw Eindhoven
    • Hildur Guðnadóttir – Where to From
    • Jazzanova – In Between
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»BluesZine»Blues cd's»Paul Oscher – Cool Cat
    Paul Oscher – Cool Cat
    Blues cd's

    Paul Oscher – Cool Cat

    By Eric Campfens19 december 2018

    Al in zijn tienerjaren maakte Paul Oscher (Brooklyn, 5 april 1950) deel uit van de band van Muddy Waters. Hij was het eerste witte bandlid bij Waters, die je zijn mentor kon noemen, en woonde een tijdlang samen met Otis Spann in de kelder van Waters huis in Chicago. Oscher bleef van 1967 tot 1972 bij hem. Daarna werkte hij onder meer samen met Louisiana Red, T-Bone Walker, Big Bill Morganfield, Hubert Sumlin, Buddy Guy en vele anderen. En solo was hij ook zeer actief. Oscher, die als 8-jarige mondharmonica leert spelen en ook op gitaar en piano uit de weg kan, is op zijn beurt weer de inspirator van harmonicablazers als Rick Estrin en Jerry Portnoy.

    Onlangs heeft hij het album ‘Cool Cat’ uitgebracht, waarin hij terugkijkt op zijn uitgebreide carrière. Niet als ‘best of’. Eerder laat hij zien dat hij in zijn ruim 50-jarige loopbaan zowel bandleider als begeleider is geweest. Op de cd staan dertien nummers, waarvan er twaalf van eigen hand en een van zijn vroege werkgever Muddy Waters. In tegenstelling tot wat je zou denken beperkt hij zich niet tot de Chicagoblues, hoewel die een groot aandeel heeft. Ook jazz duikt hier op. Verwacht niets nieuws of revolutionairs; het zijn gewoon prima, solide stukken muziek. Opvallend is dat de cd in feite in twee delen uiteenvalt. De eerste vijf bluesnummers worden duidelijk door Oscher aangevoerd. De overige acht zijn afwisselend bluesnummers, waarin hij een begeleidende neemt, en stukken met een jazzband. Hiermee laat Oscher zien, dat hij beide stijlen in de vingers heeft en zowel een leidende als begeleidende rol heeft. Bijzondere vermelding verdienen ‘Ain’t That A Man’, een eerbetoon aan James Cotton, en het door de 89-jarige Miss Lavelle White gezongen dubbelzinnige ‘Dirty Dealin Mama’.

    Op zijn website staat “Paul Oscher Is A Blues Legend” en dat maakt hij met dit album meer dan waar. Prima werk. (8/10) (Blues Fidelity)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleMooie liedjes en virtuoos gitaarspel van Yori Swart, zondag in De Amer
    Next Article Yann Tiersen – Koad

    Related Posts

    Zara Larsson brengt zomerse sfeer naar Ziggo Dome

    Joe Jackson met extra concert naar Carré

    Yorick van Norden – Do It Now


    RSS Muzikantenbank
    • Saxofonist gezocht
    • Toetsenist(e) gezocht
    • Toetsenist gezocht – Children of Bodom tribute band
    • Nederlandse Pop/Rock band zoekt toetsenist
    • Band zoekt achtergrond zangeressen voor vocal harmonies
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.