Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    donderdag, februari 5
    Trending
    • Sabrina Carpenter slim gecast voor eerste Muppetshow 2.0
    • Milow brengt intieme magie naar Hasselt met unplugged show
    • Ook Dropkick Murphys brengen nummer uit tegen geweld in Minneapolis
    • Albums die Abraham zien: Bad Company – Run with the Pack
    • MEROL kondigt album ‘Leve De Feeks’ en najaarstour aan
    • Mitski terug naar Nederland voor twee optredens in AFAS Live
    • Lowlands 2026 bevestigd eerste bevestigingen met o.a. Lorde en Tyler, The Creator
    • Per Gessle – The Pop Up Dynamo! Demos
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Marc Ford & The Neptune Blues Club in the mood in Iduna
    Marc Ford
    Concertverslag

    Marc Ford & The Neptune Blues Club in the mood in Iduna

    By Marianne Roodenburg14 mei 2017

    Hoewel de band soms misschien een beetje verlegen leek, was dat niet terug te horen in de muziek die gespeeld werd. Op 12 mei verzorgde JakeDogs het voorprogramma voor Marc Ford in Iduna. De Friezen speelden met hun Southern rock ongeveer drie kwartier vol met zo’n twaalf nummers. Het repertoire van de Jakedogs bevatte zowel covers als eigen materiaal, en zo had de band (ook dankzij wat instrument- en zangwisselingen) een aangenaam gevarieerd programma om de avond mee in te luiden. Niet veel later kwamen Marc Ford and the Neptune Blues Club het podium op. De band begon, zonder introductie, meteen te spelen, en koos ervoor de muziek voor zichzelf te laten spreken.

    Marc Ford – de ster van de avond – combineerde zijn meesterlijke gitaarspel met de leadzang zonder in één gebied aan kwaliteit in te moeten boeten. ‘Smilin’ fungeerde goed als openingsnummer en de bluesy ballad ‘All We Need To Do Is Love’ kwam er niet veel later achteraan. Na drie nummers die onmiskenbaar uit het bluesgenre stamden, kwam er een kort stukje rock’n’roll en kon Marc Ford laten zien dat zijn vingervlugge technieken niet voor de blues alleen geschikt waren. In het vijfde nummer nam de toetsenist Mike Malone de zang op zich, waardoor de mogelijkheid ontstond voor een dialoog tussen de zang en Fords gitaarspel.

    Voor het volgende nummer pakte Ford een nieuwe gitaar en liet hij weer een ander geluid horen; de blues maakten plaats voor ruige rock van de bovenste plank. Voor het eerst was duidelijk Marc Fords verleden als gitarist van The Black Crowes terug te horen. Luisterend en kijkend naar zijn perfecte mengeling van rock en blues was het niet moeilijk te bedenken waarom hij de leadgitaar mocht verzorgen op twee van hun meest succesvolle albums.

    Aan een bluesconcert kan natuurlijk geen mondharmonica ontbreken; meerdere malen verzorgde Mike Malone niet alleen de zang en de orgelpartij, maar wist hij ook nog een mondharmonicapartij in het geheel te weven. Niet alleen Malone kreeg echter de kans om in de spotlights te staan, aangezien het concert vol minutenlange bluesjams zat waarin elk bandlid zijn vakmanschap uitgebreid kon tonen.

    Marc Ford and the Neptune Blues Club wisten in totaal bijna twee uur lang het uiterste te geven. Er werden geen lange praatjes gehouden, geen piepkleine uitrustmomentjes; bijna continu nam de band de luisteraar mee in een wervelwind vol verschillende versies van blues en rock. Daarbuiten wist Ford ook heel subtiel talloze andere invloeden zoals funk en soul in zijn muziek te verweven. Door zijn betrouwbare achterban kon Marc Ford veilig alles geven wat hij had. Hij speelde met zijn hele lichaam; de gitaren leefden onder zijn handen en als Ford met zijn ogen dicht soleerde, was de emotie te lezen op zijn gezicht. Zelfs bij de snelste en moeilijkste solo’s had hij geen zicht nodig, alles leek puur op gevoel te gaan.

    Buiten de oudere nummers als ‘Greazy Chicken’ en ‘Don’t get me killed’ om werd er ook voldoende aandacht besteed aan nieuwere nummers zoals ‘Deep Water’ en ‘Devil’s in the Details’. Deze vrijdagavond was zo een goede manier voor Marc Ford and the Neptune Blues Club om het nieuwe album ‘The Vulture’ te promoten, en voor Drachten om na een intens concert ontspannen het weekend in te gaan.

    Foto’s: Anneke Klungers

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleKijktip: North Sea Jazz concerten – Diana Krall
    Next Article Kandace Springs magisch in LantarenVenster

    Related Posts

    Milow brengt intieme magie naar Hasselt met unplugged show

    OGENE ontdekte muzikale speeltuin met ‘Garden of Hera’-tour in Het Park

    Fresku & Metropole Orkest gaan samen op tournee met nieuwe EP

    Album recensie overzicht: Ryan Adams, Cast en meer

    Album recensie overzicht: The Molotovs, Only the Poets en meer

    De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 30 januari 2026


    RSS Muzikantenbank
    • Drummer gezocht voor 60's/70's blues/classic rock en country
    • Bassist zoekt band of jammaatjes (rock/funk/R&B/electronica)
    • Gezocht: Solo-gitarist voor bestaande rocknroll/country band (Tilburg/Eindhoven)
    • Gezocht slaggitarist/ (60+), even woensdagen, jaren 60' tot heden.
    • Zangeres zoekt gitaarjuweel
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.