Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, juni 18
    Trending
    • Franz Ferdinand naar 013
    • Win kaarten voor Arch Enemy in AFAS Live
    • Bryyo – Presence
    • Helloween kondigt nieuw album ‘Giants & Monsters’ aan
    • Tyreek McDole – Open Up Your Senses
    • RetRock liet Waalwijk dansen en rocken
    • Bezoekers genieten met volle teugen van Jazz Middelheim
    • Album recensie overzicht: Slick Rick, Murder by Death en meer
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Kings of Leon – Walls
    Kings of Leon – Walls
    CD Recensie

    Kings of Leon – Walls

    By Jeroen van Gils19 oktober 2016

    Kings Of Leon, de band die we vooral kennen van de monsterhit ‘Sex on Fire’ heeft een nieuw album de wereld in geslingerd. Met de plaat ‘Walls’ braken de bandleden met Ethan Jones en Angelo Petraglia, die de productie van bijna al hun eerdere albums voor hun rekening hadden genomen. Het doel was om te vernieuwen en weer terug te gaan naar hun roots. Met de nieuwe producer Markus Dravs, bekend van onder andere Mumford & Sons, Coldplay en Arcade Fire werd een nieuwe weg ingeslagen. De afgelopen jaren is het schijnbaar enorm hip voor bands om terug te gaan naar hun roots. Zelfs de Rolling Stones gaan terug naar hun roots, de blues, met hun nieuwe nog te verschijnen album.

    kings-of-leon-walls-2016-2480x2480Maar we dwalen af want deze recensie gaat over de nieuwe plaat van de Kings of Leon. De plaat begint ijzersterk met het nummer ‘Waste a Moment’, een nummer waarbij eerlijk gezegd de vernieuwing ver te zoeken is. Dit nummer had met gemak op ‘Only by Night’ of ‘Mechanical Bull’ kunnen staan. De echte vernieuwing begint eigenlijk pas bij het zesde nummer ‘Muchacho’, een vreemd soort Mexicaanse ballade die niet past in het geheel van het album. Absoluut geen slecht nummer, maar dit nummer had beter gepast als B-kantje op een single.

    Na nog een rustig nummer ‘Conversation Piece’, gaat het album weer verder waar het twee nummers geleden was gebleven. Met ‘Eyes on You’ en ‘Wild’ wordt weer even de elektrische gitaar uit de kast getrokken. Om daarna met titelnummer ‘Walls’ met niet meer dan een piano en een akoestische gitaar als begeleiding het album af te sluiten.

    De zo duidelijk aanwezige gitaar op het debuutalbum ‘Youth and Young Manhood’ is op het nieuwe album ver te zoeken. Hij is er wel maar toch ook weer niet, het gehele album klinkt net iets te gelikt om te roepen dat ze terug zijn bij hun roots. Het is meer van hetzelfde en helaas is dit een album die je één keer draait om hem daarna in de kast te laten verstoffen. (6/10) (Sony Music)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleDuitse wereldster Nena zoekt Tilburgs muzikaal talent als support
    Next Article Lost Frequencies ziet andere dj’s zijn sound kopiëren

    Related Posts

    Bryyo – Presence

    Tyreek McDole – Open Up Your Senses

    Album recensie overzicht: Slick Rick, Murder by Death en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Drummer zoekt Rock'n roll - oldie band
    • Pop/Rock band zoekt dringend toetsenist.
    • Big Band zoekt zangeres
    • Instrumentale funk band zoekt ervaren drummer
    • Drummer/zanger/percussionist zoekt oldies band
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.