Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, juli 6
    Trending
    • Win kaarten voor Hang Youth in Nieuwe Nor
    • Guus Meeuwis royaal in Royal Park
    • Neil Young energiek met jonge band in Mönchengladbach
    • Nibe Festival 2024: Dag 3 – Een ode aan de Deense muziek zelf
    • Album recensie overzicht: Dropkick Murphys, Kesha en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 04 Juli 2025
    • Christopher en meer, Nibe Festival Dag 2
    • His Lordship – Bored Animal
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Lucas Hamming brengt Melkweg in kerstsfeer
    Lucas Hamming
    Foto: Armand Hoogland www.armandhoogland.nl
    Concertverslag

    Lucas Hamming brengt Melkweg in kerstsfeer

    By Serge van de Lisdonk24 december 2015

    Lucas Hamming is in hart en nieren een echte muzikant maar kreeg 6 jaar geleden bekendheid als acteur in ‘Lover Of Loser’. Dit jaar studeerde hij af aan de conservatorium in Amsterdam en kwam zijn debuutalbum ‘HAM’ uit. Ook werd bekend gemaakt dat hij de nieuwe huisband van DWWD zou worden. Het gaat Lucas Hamming voor de wind en het succesjaar 2015 wilde hij op een mooie manier afsluiten. Zijn Kerst XL show in de Melkweg was de officieuze aftrap van zijn ‘HAM’-tour die in 2016 zal starten.

    Thijs Boontjes dans- en showorkest

    Als voorprogramma van Lucas Hamming stond het “dans- en showorkest” van toetsenist Thijs Boontjes op het podium. Gelukkig zegt de naam niets over de werkelijke aard van het viertal. Geen dans, geen show en geen orkest. Wel een bassist, drummer, gitarist, Thijs op het Hammondorgel en verdomd lekkere Nederlandstalige funk rock. Als voormalig toetsenist van Jack King en Anouk lijkt dit project van Boontjes op het eerste gezicht als grap bedoeld. De EP ‘Niet Van Steen’ bevat slechts 3 nummers maar hopelijk zal het snel een vervolg krijgen met een compleet album. Ook de coverversie van ‘Ik Leef Niet Meer Voor Jou’ is van absolute schoonheid en verdient publiek, veel publiek.

    Gastheer Lucas Hamming

    Het idee is net zo simpel als geniaal: nodig bevriende muzikanten uit en ga samen gewoon lekker muziek maken. Zijn vaste bandleden Kas Lambers (gitaar), Stijn van Rijsbergen (drums) en Thomas Veenstra (basgitaar) en nieuweling Jelte de Vries hadden waarschijnlijk al uren zitten knutselen voor de zaal open ging. Het podium was gezellig versiert met kerstlichtjes, slingers en een metershoog hoeslaken met een kerstboom en echte kerstballen. De Oude Zaal van de Melkweg was zo goed als uitverkocht en met enkele kerstmutsen en glitters was de sfeer buitengewoon ontspannen en vrolijk.

    Gastartiesten en kerstliedjes

    Natuurlijk staat de aankomende tour in het teken van ‘HAM’ en werden er ook deze avond genoeg nummers van het debuutalbum gespeeld maar eigenlijk waren het de diverse kerstliedjes en gastoptredens die het zo bijzonder maakte. Klassieker ‘Merry X-mas Everybody’ van Slade werd in z’n waarde gelaten maar de absolute verrassing van de avond was ‘Wonderful Christmas Time’ van Paul McCartney. Deze werd door Lucas Hamming in het Nederlands gerapt, een uitvoering die eigenlijk drie weken geleden uitgebracht had moeten worden.

    De eerste gastartiesten waren de mannen van Sunday Sun die net als Hamming mogen spreken van een fantastisch jaar. Met ongeveer 10 man op het podium was ‘All I Want For Christmas’ een rommelige maar uiterst gezellige uitvoering. Die gezellige sfeer werd helemaal versterkt met de grote hit ‘I Call You Honey’ die de kleine zaal volledig aan het dansen kreeg. Ook de bijdragen van Sue The Night en Max Meser waren van absolute meerwaarde voor de avond. Vooral de mondharmonica solo van die laatste op de Jett Rebel cover was van uitzonderlijke klasse. Max Meser is zeker een naam om in de gaten te houden in 2016.

    Clubtour

    Begin volgend jaar zal de clubtour van start gaan en zal Lucas Hammimg het zonder de gastartiesten en ook zonder de kerstcovers moeten doen. Gezien het ijzersterke repertoire en vooral de muzikaliteit en plezier wat de hele band uitstraalt, zal dat zeker wel gaan lukken. De kerstshow in de Melkweg werd geheel in stijl afgesloten met alle artiesten op het podium die natuurlijk afsloten met ‘Last Christmas’. Hopelijk is een traditie geboren.

    Foto’s: Armand Hoogland

     

     

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous Article24 december, de verjaardag van Lemmy Kilmister
    Next Article Armin van Buuren en Eelke Kleijn geven masterclass

    Related Posts

    Guus Meeuwis royaal in Royal Park

    Neil Young energiek met jonge band in Mönchengladbach

    Nibe Festival 2024: Dag 3 – Een ode aan de Deense muziek zelf


    RSS Muzikantenbank
    • Quality Musicians Wanted!
    • Ervaren gitarist zoekt band
    • Gitarist zoekt (punk) bandje
    • Gitarist gezocht!
    • Art of almost zoekt drummer (Arnhem/Nijmegen/Ede)
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.