Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, maart 1
    Trending
    • Drukwerk veegt de vloer aan met Roermond
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Donald Fagen – ‘I.G.Y.’
    • Album recensie overzicht: Bill Callahan, Stone en meer
    • Sjako! zet Cafe Wilhelmina op zijn kop
    • Donkere indie met White Lies in uitverkocht 013
    • Album recensie overzicht: Mitski, Bruno Mars en meer
    • Neil Sedaka overleden
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 27 februari 2026
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Walt Wilkins & The Mystiqueros (Theater Walhalla – Rotterdam, 26-11-2013)
    Concertverslag

    Walt Wilkins & The Mystiqueros (Theater Walhalla – Rotterdam, 26-11-2013)

    By René Hoeflaak29 november 2013

    Eind september toerde de Amerikaanse singer-songwriter Sam Baker door Nederland voor een aantal meeslepende optredens. Baker trad onder meer op in het Rotterdamse LantarenVenster. Nog geen twee maanden later maar dan vierhonderd meter verder staat Walt Wilkins, geestverwant, vriend en voormalige producer van Baker, op het podium van Theater Walhalla in de Rotterdams wijk Katendrecht. Austin aan de Maas. Om blij van te worden.

    Theater Walhalla organiseert de komende winter de concertreeks ‘Holland Americana’ lijn. Een serie van optredens met nationale en internationale artiesten uit het Americana- en singer-songwritergenre. Walt Wilkins & The Mystiqueros uit Texas opende dinsdagavond de veelbelovende reeks. Tijdens de tournee door Nederland en België wordt Wilkins bijgestaan doorslechts’ drie Mystiquerios. Maar wel een supertrio. Met gitarist en zanger Jimmy Davis, in de jaren tachtig en negentig regelmatig optredend voor MTV shows, gitarist, zanger en producer Bill Small en de Nederlandse singer-songwriter, toetsenist en accordeonist Bart de Win. De vier muzikanten nemen Walhalla ruim twee uur lang mee op een muzikale rondreis de Win, Small en Wilkins voortdurend het stokje over.

    Ieder met een eigen karakteristieke stem en een eigen verhaal met steeds weer terugkerend thema’s als liefde, heimwee en vooral de voorliefde voor Texas. Zoals het door Jimmy Davis gezongen en geschreven “Leaving Texas Again”. Prachtige luisterliedjes om je ogen bij te sluiten. Voor op veranda, uitkijkend over een rivier, een fles whisky binnen handbereik. Songs als “Trains I Missed” raakt zelfs de meest nuchtere Rotterdammer. Nu begrip ik waarom nummers van Wilkins in het verleden zijn opgenomen door grootheden als Kenny Rogers en Ricky Skaggs. Alsof ze gestuurd zijn door de VVV van Austin nodigen Wilkins en zijn muzikale vrienden het aandachtig luisterende publiek in Walhalla herhaaldelijk uit voor een bezoekje aan Texas. Missie geslaagd. De koffers lonken. Walt Wilkins & The Mystiqueros treden de komende week nog op in Nuenen, Giessen-Oudekerk, Borger, Houffalize (België), Eindhoven en Purmerend.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleJohan Derksen reikt eerste exemplaar kerst-cd Jersey Boys uit
    Next Article 29 november, de verjaardag van John Mayall

    Related Posts

    Drukwerk veegt de vloer aan met Roermond

    Sjako! zet Cafe Wilhelmina op zijn kop

    Donkere indie met White Lies in uitverkocht 013

    Junior Kelly vult het Patronaat met roots, energie en verbinding

    25 Jaar ‘Door Merg & Brain’ van Brainpower in de Effenaar

    The Cavemen in Paard: Highlife komt thuis


    RSS Muzikantenbank
    • Ervaren zanger zoekt band
    • Zangeres zoekt gitarist (en wellicht meer bandleden)
    • Band zoekt bassist en drummer!
    • One hit wonder project zoekt muzikanten
    • Plushed zoekt gitarist
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.