Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, juli 1
    Trending
    • Concert At Sea Festival: Laatste Dag Vol Muzikale Hoogtepunten
    • Turnstile naar AFAS Live
    • Nubiyan Twist – NT Soundsystem
    • Spoorpark Live Festival vol Disco, Pop en Rock
    • Album recensie overzicht: Nick León, Lorde en meer
    • Suzan & Freek stelen de show op emotionele tweede dag Concert At Sea
    • Album recensie overzicht: Nikki Nair, Fred Hersch en meer
    • North Sea Round Town verbindt alle lagen van de bevolking
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»The Royal Philharmonic Orchestra – Fleetwood Mac’s Rumours
    CD Recensie

    The Royal Philharmonic Orchestra – Fleetwood Mac’s Rumours

    By Norman van den Wildenberg28 juli 2013

    Een van de bekendste klassieke orkesten die een van de bekendste albums allertijden brengt. Dat kan niet anders zijn dan een verkoopstunt zou je zeggen. Rumours kwam van de hand van Fleetwood Mac en stond in 1977 tien weken bovenaan in de albumlijsten. Het album bracht destijds enkele grote hits, als ‘Go Your Own Way’, ‘Don’t Stop’ en ‘Dreams’, maar ook de andere nummers behoren door de jaren heen bij de bekendere nummers uit de jaren 70. Het Royal Philharmonic Orchestra (RPO) is in Nederland vooral bekend als het orkest dat de officiële hymne van de Champions League speelt, voor, tijdens en ná een wedstrijd. Het Londense orkest begint de laatste jaren naast klassiek ook meer en meer popmuziek te spelen en ‘Fleetwood Mac’s Rumours’ is misschien een mogelijkheid om definitief dat andere grote Londense orkest bij te halen.

    ‘Fleetwood Mac’s Rumours’ is precies hetzelfde van opbouw als het origineel van Fleetwood Mac. Er zijn echter enkele verschillen op te noemen. Logisch, want zonder één verschil was het de cd niet waard. Het eerste verschil is de Night of the Proms-achtige opening van het album. Fragmenten van de nummers verwerkt in ‘Second Hand News’ openenen het album en geven de verwachting dat het album vol bombast ten gehore gebracht zal worden. De verwachtingen zijn hoog gespannen.

    Royal Philharmonic Plays Fleetwood Mac coverHet album doorworstelende bekruipt me echter het gevoel dat het RPO toch enkele kansen heeft laten liggen. Het orkest werkte vele malen samen met beroemde koren, ditmaal is gekozen om de opname puur instrumentaal te houden. Een opname die overigens is gedaan in de beroemde Abbey Road Studio’s, en die Beatle-referentie is dan ook stiekem ingebracht in ‘Oh Daddy’ waar arrangeur James Craydon duidelijk refereert naar ‘Eleanor Rigby’. Het is een van de weinige uitspattingen die het album bevat, want verder wordt er meer afbraak aan ‘Rumours’ gedaan dan dat er een echte verbetering aan toegevoegd is.

    Het RPO staat bekend door zijn uitstekende houtblazers en juist die groep wordt juist compleet overgeslagen op ‘Fleetwood Mac’s Rumours’. Veel stijkers en harmonie-arrangementen zijn het die de klok slaan en zelfs voor fans van Fleetwood Mac die wel eens wat anders willen horen is het dan ook even slikken. Wellicht de wat country-aandoende orkestratie van ‘You make loving fun’ of de afsluiter van de plaat, ‘Gold dust woman’ zijn wat uit de band springend. Op die laatste track krijgt het orkest bijval van niemand minder dan Peter Frampton, een aangename afwisseling op het album, dat toch wat matjes aandoet. Naast Frampton op die laatste track ook bijval van percussionist Miles Bould (Level 42, Incognito, Sting, Michael Jackson) en die combinatie tesamen maakt van het nummer het in feite enige hoogtepunt van ‘Fleetwood Mac’s Rumours’.

    Al met al is ‘Fleetwood Mac’s Rumours’ een album dat voor de fans van de wereldberoemde band natuurlijk een moetje is om te hebben. Voor de liefhebbers die en van rock en van klassiek kunnen genieten (het Night of the Proms-publiek?) is het een leuke afwisseling, maar hoogstaand is het album vrijwel nergens. Niet zo verwonderlijk dus dat het RPO het album niet uitbrengt op hun eigen RPO Records, maar bij Cleopatra’s Purple Pyramid. En dat terwijl er zo veel van had kunnen worden gemaakt. (6/10) (Pyramid Records)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous Article28 juli, de verjaardag van Richard Wright
    Next Article Documentaire Jimi Hendrix ‘All Is By My Side’ in premiere

    Related Posts

    Nubiyan Twist – NT Soundsystem

    Album recensie overzicht: Nick León, Lorde en meer

    Album recensie overzicht: Nikki Nair, Fred Hersch en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Toetsenist gezocht!
    • Band zoekt drummer
    • Topvocalisten gezocht
    • Ervaren zanger gezocht met veel tekstbeleving
    • Quality Time Musicians Wanted!
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.