Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zaterdag, december 20
    Trending
    • Album recensie overzicht: Dua Lipa, Angel Olsen en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 19 december 2025
    • The Roots – DYWM30 Live at the Blue Note NYC
    • Tonny Eyk overleden
    • Naaz kondigt haar album release tour aan
    • Dauwpop kondigt tweede lichting namen aan
    • Van Morrison en Brad Paisley naar Grolloo
    • Anouk & Clouseau eerste namen voor Spoorpark LIVE 2026
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Joss Stone – LP1
    CD Recensie

    Joss Stone – LP1

    By Redactie19 juli 2011

    Pas 24 jaar is ze, de soul-, blues- en R&B-zangeres Joss Stone uit het Engelse Dover, waar iedereen via de kanaaltunnel het Verenigd Koninkrijk binnen komt. Toch verkocht de zangeres reeds meer dan 10 miljoen exemplaren van haar eerste vier albums en de vijfde staat bijna in de rekken.

    LP1 is opgenomen in in Nashville, Tennesee, in slechts zes dagen en geschreven en geproduceerd in samenwerking met Dave Steward, inderdaad, die van de Eurithmics. Steward zit ook samen met Stone, Damian Marley (Bob’s zoon) en Mick Jagger in Super Heavy, een superband die gezien de namen toch wel duidelijk maakt dat Stone niet zo maar een kiezeltje is.

    Stone zat de laatste jaren een klein beetje in een isolement. Uit onvrede gebroken met haar platenlabel E.M.I. startte ze haar eigen label, ‘Stone’d Records’ in samenwerking met ‘Surfdog Records’, dat in Nederland wordt gedistribueerd door ‘Suburban’. Het gaf Stone de vrijheid nu eindelijk te doen en te laten wat ze zelf wilde en het resulteerde in een plaat die toch een flink stuk rauwer is dan we verwachten van Stone. Van soul, jazz is de Engelse overgegaan naar (blues-)rock, en dat is toch best wel even wennen. Luister bijvoorbeeld naar single ‘Somehow’ om een klein beginnetje naar die overgang te horen.

    Stone’s stem klinkt bij vlagen dan wel als Anouk in haar betere periode, en vleugjes Melissa Etheridge komen met regelmaat voorbij, helemaal kan het ons niet bekoren. Steward heeft zijn invloed op LP1 duidelijk laten klinken en ook de samenwerking met Mick Jagger heeft Joss duidelijk gevormd. Is dat erg? Nee, op zich niet, maar vergelijken met het lieflijke sterretje met de warme soulstem is niet meer zo eenvoudig. Goed, op ‘Don’t start lying to me now’ pakt de Engelse nog wat terug op de vloeiende oversteps die haar door haar eerdere albums de nodige faam gaven en ‘Drive all night’ geeft dat rustmoment dat de miljoenen fans zeker kunnen waarderen.

    Toegegeven, het is even wennen, maar al bij de tweede keer luisteren is LP1 vertrouwd. ‘Boat Yard’ laat Stone’s warme stem volledig de ruimte voluit te gaan en laat horen dat de jonge zangeres door de jaren heen toch stevig gegroeid en gevormd is door de muziekindustrie. Vergeleken met de jonge Joss die op 16 jarige leeftijd de professionele muziekwereld instapte is er acht jaar later veel veranderd, maar of dat een definitieve verbetering is? laten we hopen dat Joss bij haar volgende album weer kiest voor haar oude vertrouwde genre, daar waar ze zo goed in is. (6/10) (Stone’d Records/Surfdog/Suburban)



    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleAretha Franklin aangeklaagd door tekstschrijver
    Next Article Ben jij een echte Alice?

    Related Posts

    Album recensie overzicht: Dua Lipa, Angel Olsen en meer

    The Roots – DYWM30 Live at the Blue Note NYC

    Album recensie overzicht: The National, DMX en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Mandoline/Banjo gezocht voor Country/ Bluegrass/Folk/ Americana
    • Toetsenist gezocht!!
    • Bluesrock band zoekt muzikanten
    • Allround zangeres
    • Drummer (59jaar) in Arnhem zoekt band of bandleden voor een op te richten BluesRockband
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.