Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    vrijdag, augustus 15
    Trending
    • Blaudzun pakt Slottuin in Zeist volledig in
    • Extreme extreem fit in 013
    • Geschiedenis van The Beatles nog altijd heel tastbaar in Liverpool
    • Big Sexy – River of Shame
    • R&B-grootheden Joe en Dru Hill samen naar Rotterdam
    • Tennessee Drifters – Life Is Pretty
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter A Flock of Seagulls – I Ran (So Far Away)
    • Hoe muziek in films de sfeer en emoties van kijkers beïnvloedt
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Boy & Bear (Paradiso, 20-08-2012)
    Concertverslag

    Boy & Bear (Paradiso, 20-08-2012)

    By Redactie22 augustus 2012

    Boy en Bear maakte hun Nederlandse podiumdebuut op 21 april van dit jaar in Motel Mozaique in Rotterdam. Een dag later speelde ze het stijf uitverkochte Bitterzoet in Amsterdam plat. Aan het einde van dit, mede door Paradiso georganiseerde, concert kwam de mededeling van frontman Dave Hosking dat de band dit najaar terug zou komen voor een concert in Paradiso. Vandaag is het zover en staan ze op het grote podium van de Amsterdamse Poptempel, met in het voorprogramma de mannen van Alberta Cross.

    Alberta Cross (in 2005 opgericht in Engeland) is een 5-mans formatie uit New York onder leiding van de oprichters bassist Terry Wolfers en de in Zweden geboren zanger-gitarist Petter Ericson Stakee. Worden ze in diverse media vergeleken met bands als My Morning Jackets en Kings of Leon, hun laatste cd luisterend doen ze meer denken aan de catchy popsongs van Dazzeld Kid. Op het podium brengen ze de nummers van hun laatste cd steviger dan op het schijfje te horen is en daarmee komt de bovengenoemde vergelijking toch weer om de hoek kijken. Desalniettemin weten ze het publiek snel voor zich te winnen en vormen daarmee de perfecte opwarming voor de hoofdact van de avond.

    Om even over half negen stappen de 5 mannen van Boy & Bear het podium van een inmiddels stampvol Paradiso op en trappen af met Lordy May. Dat het publiek voor deze mannen komen blijkt vanaf de eerste tonen want de sfeer zit er gelijk goed in. Vooral als het aanstekelijke nummer Milk & Sticks wordt gespeeld gaat de zaal los.

    Nu heeft Boy & Bear nog maar 1 cd uitgebracht dus zijn ze wat beperkt in hun muzikale keuze. Dit wordt opgevangen door een cover te spelen van hun landgenoten Crowded House: Fall At Your Feet. Leuk detail is dat in dit nummer bassist Jake Tarasenko begint achter de drums en drummer Tim Hart de banjo ter hand neemt. Halverwege het nummer pakken ze hun eigen rol van bassist en drummer weer op. Het einde van het concert nadert met de nummers Rabbit Song en Feeding Line, waar vooral bij het laatste liedje het publiek uit haar dak gaat.

    Zoals bij veel van dit soort folkbands ligt de eenzijdigheid op de loer. Maar door de muzikaliteit van alle 5 de bandleden weten ze het publiek van het begin tot het eind te boeien. Bij de rustige ingetogen nummers hangt het publiek muisstil aan hun lippen en bij de wat steverige gitaarnummers gaan ze los. Een hele grote kwaliteit van deze band waardoor het publiek met meer dan een goed gevoel Paradiso verlaat en huiswaarts keert.

     



    Foto’s (c) 2012 Bert Vethaak

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleMuziektip van de dag: Yvonne Elliman – Love Me (1976)
    Next Article Hoera, een dochter!

    Related Posts

    Blaudzun pakt Slottuin in Zeist volledig in

    Extreme extreem fit in 013

    S.O.S. Band brengt Atlanta-funk terug tot leven in 013


    RSS Muzikantenbank
    • Toetsenist
    • Jouw muziek laten produceren, mixen en masteren?
    • Depthwake zoekt muzikanten
    • Zangeres (28) zoekt band om nieuwe muziek mee te gaan maken
    • Metal band zoekt drummer
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.